Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Žemlovka super, jablek mám že nevím co s nima :)

Z rohlíků či vánočky (už jsem to tu myslím kdysi psal), a jablka nastrouhat, pls. NE z toustového chleba, ne jablka na plátky.

 

edit. ach . . . náčelník jako obvykle o krok vpřed  ;)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno z uplne nejvic nejlepsich jidel pro celou nasi familii. Maso smichane s pecorino romanem (samotny ho nezerou, ze pry pachne ofci) a medvedim cesnekem. Omacka spis nasladko a ryze ovonena cibuli a hrebickem. 
 

77B0339D-0F8D-47DF-9A46-93A255109349.jpeg

 

 

908CEF4E-6756-4830-A49A-5B4010219A75.jpeg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Maxel napsal:

@Tom4 Chtěl jsem jít podle tohodle receptu, hodil bys na to pls voko, esli jako může být? :)

https://fresh.iprima.cz/recepty/luxusni-zemlovka-alias-zemlbaba-s-jablky-tvarohem-a-snehem

Jako cca ano, ale jablka bych nastrouhal nahrubo a vymáčknul přebytečnou šťávu. Formu mažu máslem a vysypávám strouhankou.

Vrstvení mají pečivo - jablka - tvaroh - pečivo - tvaroh, což je blbě. Vrství se buď 2 nebo 3 vrstvy pečiva, ale nahoře vždy pečivo, ne náplň.

Tvarohovou bych dělal pečivo - jablka -( pečivo )- tvaroh - pečivo. Ten napatlanej sníh nahoře co mají na fotce tak možná pro nepřítele, hezky cukrářský pytlík, širokou trubičku a ten malej domácí pekáček je za dvě tři minuty pokrytý krásnýma špičkama sněhu, ty pak zapečený vypadají luxusně. Lze i sáčkem bez špičky jestli nemáš širokou, udělá to takové bochánky do špičky, taky to bude vypadat skvěle.

Do tvarohu citrónovou kůru a kapku rumu z rozinek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska svickovka trochu jinac:)

Hovezi dlouho varene v kor.zelenine, pak vybrano,  natrhano, smichano s brusinkama. Zelenina rozmixovana, zjemnena slehajdou a podmaslim. Pak prislo na radu kyn.testo, do neho napechovane maso a mazej do pary. Decka si pridavaly coz je nejlepsi hodnoceni:)

20211029_184242.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...