Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jakkoli platí, že co funguje, netřeba vylepšovat, pokusil jsem se Maxelovy výpečky trochu upgradovat. Do známé směsi jsem navíc (základ 1 kg krkovice, zbytek dle toho) vrazil 3 lžíce medu, 2 lžíce hrubozrnné hořčice, 1 lžíci dijonské a 1 hodně kopcovatou lžičku uzené papriky. Už se to spolu válí. Zítra uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samý dobrý ingredience si tam přidal, neni důvod myslet si, že to dopadne blbě ;)

Trochu fastfoodová odbočka. Nevíte, jestli se dá někde (nejlépe ČR) sehnat bulka, co používá McD na cheeseburger?  
Nemyslim takový ty balený náhražky, ale přesně tuhle konkrétní bulku. 
Nebo jestli tam někdo děláte, a je možnost pár “sehnat” 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznam recept na Maxelovi vypecky, bo mi dostatecne chutnaji ty, co dela moje zena (jednou za cas je delam i ja). Ale vyjdu-li z predpokladu, ze ty Maxelovi jsou extra trida, tak jsem si temer jist (v rozporu s Maxelem), zes je Berte svym zasahem tak akorat do.ebal. Budu rad, pokud se pletu a za zitrejsi obed budes doma pochvalen 😉

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Maxel napsal:

Venku hnusně, takže volba jasná.
Sobotní sporákobraní. 
  
Nejdřív na oběd kuřecí souvlaki marinované v řeckém jogurtu, k tomu basmati, jednoduchý salát s limetovou zálivkou, tzatziki, a pro pány sriracha. 

 

 

Ty suvláky vypadaj hodně žratelně, pošli recepis, dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Easy peasy. Kuřecí prsa na delší nudličky. Osolit. Dát bokem. 
V misce smíchat kelímek řeckého jogurtu, pár lžic oliváče, kurkumu, kari, garam masala a limetovou šťávu. 
Přidat maso, důkladně promíchat a nechat do druhého dne marinovat. 
Po vyndání napíchat na špejli, dát na plech na pilíře a pokapat oliváčem. 
Péct zprudka na 200st. Jednou otočit. Voala. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MaxelProsím, prosím, máš nějaký osvědčený povýšený recept na Br salát, když to vidím, nejvíc mi to připomíná ten, co dává k řízkům Figlmüller ve Vídni, a kam jezdím, právě jen kvůli schnitzelu 😁

PS: Nejvyšší poklona co zvládnu složit, tak budu rád za tipy, moc díky, a hezký Advent všem! 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle je spíš pravý opak povýšení, aneb simplifikace :) 
  
Grenaille uvařit ve slupce. Klasicky do poloměkka, dojdou. Nechat zchladnout, nejlíp do druhého dne. 
Šalotku napůl a pak na jemné nudličky.  Komu by vadila syrová, dá se krátce spařit. Já to nedělam. 
V misce smíchat klasickou mayo (Heinz), japonskou mayo (Kewpie), pár kapek smetany na povolení konzistence, šťávu z 1/4 limety a špetku soli. 
Promíchat spolu s šalotkou a nechat hoďku/dvě v lednici. 
Brambory oloupat, nakrájet na libovolný tvar, osolit a smíchat s morkou směsí. 
Nechat alespoň hodinu v chladu. 
Před podáváním posypat pažitkou. Voala. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, zkusím! 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera se mi omylem podařilo udělat fakt dobré hovězí 🙄Dva dny bylo naloženo,  olej, kajenský pepř, medvědí česnek, zasypáno solí, a pod fólii do lednice.

Následně jsem ho tři dny po 40minutách dopékal, a každý den snížil alespoň teplotu, a dál zase odpočívat, ne kvůli gurmánství, ale minimu času doma😁 A včera jsem to konečně dodělal, a je to fakt měkké, chuťově výrazné, a jedlé 🙃

No a ze zbytku-palce, jsem si udělal vysoký, krvavý 🥩, s kořenovou zeleninou.

1638172820095_compress34.jpg

1638172820087_compress24.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...