Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Dnes kuře s římským kmínem, koriandrem a česnekem, k tomu tabouleh, vlažný salát z pečené mrkve (majoneza, česnek a uzená paprika) a možná zbytečně rýže.
3f6d8699e6b471ca34712b0a306e726c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem dělal burgery, upekl jsem si vlastní bulky, a protože bylo dost těsta tak sem na dneska udělal housky z jednoho pramene a po tom co sem video shlédnul tak 20 sem to konečně pochopil
4551b2369896db2bac393c4c79b64047.jpg

A v tom teple to kynulo jak v Hrnecku var
27dc22500cda1ff6503dddd583b7f8bd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlý dotaz. Koupil jsem v řeznictví krásný bůček, hodně libový. Láká mě představa hodit na gril. Kdybych dělal špízy, marinované (Sojovka, cukr, čili, zázvor, česnek), myslíte si,Že by mu pomohlo ho krátce v té marinádě předvařit? A potom dotáhnout na grilu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych určitě předvařil. Cukr + sojovka = bude se to na grilu celkem rychle připalovat. Proto bych s tim šel na gril až na dotažení na barvu. 
Jinak se vlastně chystam na něco podobnýho. Porát na mě na FB skáčou videa s čínskym chefem, kde se bůček právě vaří-táhne v dost podobný marinádě, tak to chci prubnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2022 v 11:50, gazdiq napsal:

Doenjang Jjigae 

Prvy pokus, a dobrá rychlovka, idealne jedlo na prechladnutie. Extra chilli pre extra vysledky odporúčam. 😁

IMG_20220713_183627__01.jpg

jo takovýhle papky já můžu :) už jsem čekl ingredience a recept.. tu: 

https://www.koreanbapsang.com/beef-doenjang-jjigae/

tak uvidím jestli se dokopu... jen koupit ty dve pasty (sojovou a hot pepper) a jinak by mělo být vše dostupný :)

Možná houby bych tam ještě šoupl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlý dotaz. Koupil jsem v řeznictví krásný bůček, hodně libový. Láká mě představa hodit na gril. Kdybych dělal špízy, marinované (Sojovka, cukr, čili, zázvor, česnek), myslíte si,Že by mu pomohlo ho krátce v té marinádě předvařit? A potom dotáhnout na grilu. Děkuji

Ahoj, zkus mrknout na youtube na český kanál “Pipmaster”… stopro už bůček dělal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Spongebob napsal:

jo takovýhle papky já můžu :) už jsem čekl ingredience a recept.. tu: 

https://www.koreanbapsang.com/beef-doenjang-jjigae/

tak uvidím jestli se dokopu... jen koupit ty dve pasty (sojovou a hot pepper) a jinak by mělo být vše dostupný :)

Možná houby bych tam ještě šoupl.

ja som tam pouzil normalne šampiony, mam aj shitake, ale z tych varim ramen, Inak miesto octu co je v niektorych receptoch odporucam tam dat normalne kimchi na okyslenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud jsi se zamýšlel nad tím, zdali cikánská pečeně je pečení z cikána, z cikánky, či z cikáněte, pak Tvá poznámka o složitosti genderově neutrálního přístupu je zcela na místě. Myslím však, že se o tuto problematiku nejednalo, spíše se Ti hlavou míhala pečeně romská. V tuto chvíli je problém spíše v rovině rasově-sociální. Bohušu, nepleť si cizí termity, nebo se Ti to vrátí jako buzerant .... 🙂

 

EDIT: Jo, a dobrou chuť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda,že není potřeba se v tom babrat, nebo by se to zase mohlo nějak " zvrtnout".  Byl to jen momentální povzdech,že by nás nemusely čekat klidné zítřky, když se budeme tahat o slovíčka. Také Vám všem přeju dobrou chuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...