Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Chlape, se mi udělalo normálně zle při pohledu na zavařovací sklenice. Já to mám trochu jako hobby, ale letos jsem to přehnal. Začalo to okurkama, kdy jsem si v Hradci Pileticích objednal 10 kg malých zavařovaček, přede mnou paní kupovala 15 kg a já si řek, když ty bábo 15, tak já taky 15. A v ten moment se ze mě stal FFB Fanatic Fruta boy. Manželka šílí, ale já jsem jak v transu.  Naštěstí je teď u móře, tak mi do toho nemůže kecat, ale jsem na pokraji vyčerpání 🤣.

Takže 40 velkých sklenic okurek, 4 litry borůvkové šťávy,  17x  jahodové marmelády,  30 meruňkové,  28 borůvkové, 8 pečený čaj ze švestek, 17 povidla, 6 angreštová LE (dělám každý rok jeden džemový punk - letos s kajenským pepřem, 17 tomatové sugo a 8 velkých sklenic lečo. 

Naložených 8 litrů třešní ve vodce, 8 litrů borůvek v kapitánoj Morgenoj, 1,5 l ořechovky.

Začínají dozrávat chilli, takže budou nakládaná jalapeńa, z habanera dělám s octem a solí takovou řekl bych tinkturu, pak tam je ještě  cayenne, vezena piperka a ještě cosi.

A dva stromy obsypaných pozdních švestek, o jabkách nemluvím (chtěl bych vyzkoušet domácí jablečný ocet).

Jo a díky super krouhači se mi podařilo si zaříznout pěkně prst, a když se to skoro zhojilo, tak jsem si do toho místa dnes zajel znova. 😇

 

IMG_8368.JPG

IMG_8372.JPG

IMG_8320.jpeg

IMG_8311.jpeg

D5F7B75E-A63C-4BC9-9DB5-FCCEF291FA66.jpg

IMG_7590.jpeg

IMG_7057.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Květák, česnek, feferonka, okurka na kvasak, vinne listy, sul, pepr, bobkovy list a nove koreni.nekolik dni na teple, pak lednicka. Ja v podstate kvasim podle zkvaseno.cz. Super stranka. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nahrubo nasekane svestky, par hrusek, cukr, hrebicek, skorice. Nekdo dava i badyan Na plech 2 pecici papiry, kasi tam jebnout a upect do pozadovane konzistence. Troubu vyhulit.  Zalit rumem a do skla. Foto 4 a 5

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsme doma jen se synkem,  dali jsme si závazek, že vymeteme ledničku a nebudeme nic kupovat. Ale vzhledem k tomu, že nejsme líný se dobře nažrat a kupujeme většinou celkem dobrý jídlo, tak dnešní zbytkový oběd byl tento.  Z farmy rané brambory,  bílá cibule, koložvárská slanina, klobáska, smetana, domácí vajíčka, salát, okurka, kopr, olivový olej, česnek a vlastnoručně dělaný jogurt. Na másle opečená předvařená  kukuřice. A voilá: Zapečené brambory...

 

S Plzní

 

324738279_br(2).jpg.c00b2a4dabd061daa1a0681a42b85b77.jpg

 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2022 v 1:04, Roman I. napsal:

Chlape, se mi udělalo normálně zle při pohledu na zavařovací sklenice. Já to mám trochu jako hobby, ale letos jsem to přehnal. Začalo to okurkama, kdy jsem si v Hradci Pileticích objednal 10 kg malých zavařovaček, přede mnou paní kupovala 15 kg a já si řek, když ty bábo 15, tak já taky 15. A v ten moment se ze mě stal FFB Fanatic Fruta boy. Manželka šílí, ale já jsem jak v transu.  Naštěstí je teď u móře, tak mi do toho nemůže kecat, ale jsem na pokraji vyčerpání 🤣.

Takže 40 velkých sklenic okurek, 4 litry borůvkové šťávy,  17x  jahodové marmelády,  30 meruňkové,  28 borůvkové, 8 pečený čaj ze švestek, 17 povidla, 6 angreštová LE (dělám každý rok jeden džemový punk - letos s kajenským pepřem, 17 tomatové sugo a 8 velkých sklenic lečo. 

Naložených 8 litrů třešní ve vodce, 8 litrů borůvek v kapitánoj Morgenoj, 1,5 l ořechovky.

Začínají dozrávat chilli, takže budou nakládaná jalapeńa, z habanera dělám s octem a solí takovou řekl bych tinkturu, pak tam je ještě  cayenne, vezena piperka a ještě cosi.

A dva stromy obsypaných pozdních švestek, o jabkách nemluvím (chtěl bych vyzkoušet domácí jablečný ocet).

Jo a díky super krouhači se mi podařilo si zaříznout pěkně prst, a když se to skoro zhojilo, tak jsem si do toho místa dnes zajel znova. 😇

 

 

Tvl. respekt. Jsi jak moje máma v nejlepší formě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...