Jump to content

KULINÁRIUM Chronomagicum

kejklik
 Share

Recommended Posts

@michal.sJe to sušený chilli označovaný gochu (případně gochugaru), který skoro nepálí (ještě míň než jalapeño), takže se ho tam dává hodně. Navíc má lehce zauzenou chuť. Zkoušel jsem to nahrazovat, ale výsledek pak stojí za vyližprdel.

Když projdeš tohle vlákno, už jsem tu na nějaký konkrétní odkazoval. A myslím že ještě @Roman I..

EDIT: Mělo by to bejt tohle:

https://koreni.heureka.cz/nong-shim-chilli-prasek-na-kimchi-gochugaru-500-g/#prehled/

Edited by M.K.

Dík, to co píšeš vím. Ale při procházení e-shopu jsem narazil, ze spoustu druhu nemají skladem. A nerad bych objednal něco špatně. 
https://www.chopsticks.cz/imgane-chilli-prasek-na-kimchi--gochugaru--500g/

Mám vybrány tento.

Edited by michal.s

Po dlouhé době trocha času něco uklohnit, panenka naložená v lanýžovém oleji s bylinkami, houbová omáčka ze shimeji, salát z rozvařených špenátových noků, a hořčičné microgreens. Panenka byla na přání polovičky well done, a umělé světlo tomu taky nepřidalo, ale mám radost, že se našel čas 🙃

Hezkou neděli všem !

IMG_20221127_143744.jpg

IMG_20221127_143629.jpg

V 1. 12. 2022 v 21:12, M.K. napsal:

Po předchozích fotkách to bude skoro rouhání, ale játra na slanině (a vnitřnosti celkově) mě asi nikdy nevomrzí...

IMG_20221128_192458_491.jpg

Uzasny, delala mama. Poprosim o recept, s varenim jsem na zacatku, ale nekdy se zacit musi...diky

Už jsem taky začal. No, vlastně teda jen ochutnávám ingredience, no tedy vlastně jen jednu. Tedy abych byl přesný, tak spíše upíjím, no ale uznejte, rum k Vánocům přeci patří!