Přejít na obsah

VICTORINOX SWISS ARMY Classic Chrono XLS M


spiderer

Doporučené příspěvky

Je tady dalsi varianta na digitalni analogy ala B-1

 

- Analogovo-digitalni stroj - swiss made quartz, typ nevim

- Prumer 45mm, vyska 12mm, roztec nozek 23mm, vaha 122g

- Chronograf 1/100s, odpocet, kalendar

- Safir

- WR 100m

- Cena 1095 USD

 

Odkaz zde: http://professionalwatches.com/2008/11/vic...my_classic.html

 

victorinox-swiss-army-classic-xls-m.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne B-1 ale Aerospace ;)

Jinak vevnitr je ETA 988.333 (taky pouzita v Tissot Super Seven PR50) s ovladanim pouze korunkou:

cas

chrono

odpocet

perpetual calendar

alarm

GMT

 

V Breitling Aerospace se od 96. roku pouziva ETA 998.xxx, ktera ma termokompenzaci. Do roku 95 to byla 988.332, o generaci za touhle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nikde jsem oficialne nenasel udavanou presnost, na WUS mi vyskocilo vlakno s informaci o presnosti do 2s/mesic a pak nekde info o presnosti mezi -0,5 az +0,3s/den ;) Myslim, ze presnost je to posledni co je treba u podobnyho strojku resit, bude urcite presnejsi nez ty ;) Co se tyce narazu, tak zalezi jak a na co ti spadnou ;) Kdyz s nima nekam bouchnes, nemusis se bat nic se s nima nestane, pokud ti spadnou z 2 metru na beton, tak je to otazka.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to někoho, kdo je má. S tou přesností, uvádí se různý odchylky v toleranci, taky jsem právě nikde nenašel ofiko údaj. Ale pokud je ten strojek o něco novější, než ten co se dával dřív do Breilingů, asi by to neměla být žádná tragedie. Pád z dvou mterů na beton, to by byla fakt krutost, ale obyčejnej pád třeba ze stolu na zem, koberec, lino.. Nemám s tím žádnou zkušenost, do nedavna jsem měl G-shocky a snesly kromě sauny všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?

můj laický názor je, že za tyhle hodinky dát i 10t je hovadina - nejlepší hodinky tohohle typu jsou casia (shock), protože kromě toho, že jdou přesně, se s nimi může i hrubě zacházet a jsou na to primárně určené - koupit si něco na baterku za 1000$ a více může jenom blázen i kdyby to mělo XY thermokompenzací to jsou prostě jenom digitálky nebo quartzky (jak kdo chce) a pouzdro,tah nebo antireflex ten dojem nezachrání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můj laický názor je, že za tyhle hodinky dát i 10t je hovadina - nejlepší hodinky tohohle typu jsou casia (shock), protože kromě toho, že jdou přesně, se s nimi může i hrubě zacházet a jsou na to primárně určené - koupit si něco na baterku za 1000$ a více může jenom blázen i kdyby to mělo XY thermokompenzací to jsou prostě jenom digitálky nebo quartzky (jak kdo chce) a pouzdro,tah nebo antireflex ten dojem nezachrání

Ale kdyz ty shoky nemaji logaritmicky pravitko, jsou plastovy a hrozne lehky :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Ale kdyz ty shoky nemaji logaritmicky pravitko, jsou plastovy a hrozne lehky :crying_anim02:

pravítko nemají to je fakt (ani nevím na co bych to používal) --- a plastový jsou a taky jsou celokovový (podle chuti) :)

 

jen pro zajímavost (gshocky nejsou nijak lehké) - kdyby Omegy byly na kůži tak je to možná srovnatelné

Upraveno uživatelem YPO?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ve srovnání třeba s touhle vymyšleninou vyniknou klasické chronografy - člověk hned vidí, kolik je hodin, kolikátýho je, případně jakej je den. Když si smyslí, tak si pustí chronograf a když si smyslí, taky ho vypne. To všechno okamžitě. Nemusí tahat za žádnou korunku, a kroutit s ní doprava doleva v očekávání, co kam padne.

BTW rozteč nožiček 23mm je taky pěkná prasárna.

Pro mě tyhle hodinky nejsou ani tak hnusný, jako spíš nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Ale tohle jsou ty nedigitalni, nebo se pletu? ;)

to je snad jedno --- mluvil jsem spise o uzitku nez o vaze - ty druhé jsou také železné, ale to je celkem jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...