Přejít na obsah

RAILWAY REGULATOR LEVER - renovace


Pastelka

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Měl bych prosbu ná vás erudovanější. Od dědečka jsem dostal krásné, ale velmi zbědované cibule. Jelikož jsou po mém praprapradědovi tak bych je rád nechal zrenovovat. Můžete mi prosím napsat tipy na "Pany hodináře" s kterými jste spokojeni. prochazkatomas(ryba)centrum(tecka)cz

S díky Tomáš

post-5724-1233332881.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se zdá že jde o cibule se strojkem typu roskopf - jednoduchý a relativně přesný strojek, který se používal v nejlevnějších hodinkách. Spojení roskopfova kroku se železnicí (evokující přesnost) bylo obvyklým reklamním tahem, stejně jako přidávání lokomotivek na ciferník nebo plášť. Podle mě se jedná o hodinky vyrobené někdy v rozmezí let 1900 - 1925, svého času prodávané za cenu 5,- korun nové rakouské měny. Ze zběratelského hlediska jsou zajímavé tím, že se jedná o opravdový low-end stroj, kterých zase tolik do dnešní doby nedožilo. Co se týče oprav a renovace, záleží na tom co jim je, podle fotek to vypadá celkem OK, možná by stačilo vyčistit. Každopádně pokud je v nich něco polámaného, bude to dost drahá záležitost, ale přesně ti to řekne až hodinář, který se jim koukne na střeva. Měl bys napsat odkud jsi, nemá cenu radit Pražákovi hodináře ze Zlína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...