Přejít na obsah

Doxa, Vs. Omega PO


Peta-Biker

Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že nejsem člen, který by zde mohl promluvit na téma kvality strojků, jako někteří, kteří tomu rozumí a jsou skuteční odborníci, rozhodl jsem se, že zde budu házet aspoň nějaké pěkné fotky hodinek, které se mi buď líbí, jsou něčím neobvyklé a minimálně stojí za pozornost...

 

A ještě taky proto, že na různých fórech mají daleko více živých fotek, snad nebude nikdo proti...

 

Peťan

post-2202-1233416287.jpg

post-2202-1233416304.jpg

post-2202-1233416340.jpg

post-2202-1233416388.jpg

post-2202-1233416418.jpg

post-2202-1233416490.jpg

post-2202-1233416692.jpg

post-2202-1233416972.jpg

post-2202-1233417006.jpg

post-2202-1233417031.jpg

post-2202-1233417111.jpg

post-2202-1233417144.jpg

post-2202-1233417204.jpg

post-2202-1233417235.jpg

post-2202-1233417443.jpg

post-2202-1233417555.jpg

post-2202-1233417595.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny fotky, diky za praci ;) (jeste by bylo fajn sem hodit aspon zdroj odkud jsou, aby to bylo politicky korektni). Za me v tomhle duelu taky Omega, ty PO na tom meshi vypadaji dost dobre, skoda ze je na zadny fotce nema na ruce.. Ten tah u Doxy se mi naopak nelibi vubec.. Takze jako retro odreagovani Doxa, pro vsechno ostatni PO ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden postřeh- omegy mají na pouzdru "ostré" hrany. Doxy jsou takové... ožužlané. To nic nemění na tom, že je to můj nedostižný sen. ( jeden z mnoha)

Já jen, že jsme to kdysi řešili u domácí nejmenované a všeobecně tu oblíbené značky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když maj Rolexy diametr 40, ciferník vypadá opticky hodně malý.

A to červené kolo v kalibru je takový... plastový...

Jinak klasika největší, asi není co vytknout..

Naštěstí, a nebo spíš bohužel, se nemusím rozmýšlet, co domů. Bylo by to dlouhý a těžký...

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Na oficiálnej stránke DOXY sú za $3,790.00, čo ma dosť prekvapilo (myslím negatívne)...

Ja osobne by som išiel ale jednoznačne radšej do DOXA SUB 5000T Seaconqueror diving. Inak DOXY s tým oranžovým ciferníkom a svojim look-om sú podľa mňa jedny z mála hodiniek ktoré si môžu dovoliť niesť prívlastok "diversky"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně PO. Doxy jsou o třídu níž. Sice cedule na boku jak hrom, ale každý šroub utažený jinam, luneta a poudro jakoby ožužlaný, tah místo mesh, pseudomesh, kde jsou vždy dva dílky spojené a přitom se tváří že ne, sklíčko na PO super včetně dokonalýho AR, na Doxách bez vnějšího AR, koncový díly tahu u Dox, otřesný. Já bych si koupil tyhle Doxy na kolo nebo do bazénu, ale musely by stát tak 500USD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na PO, jako na sportovnich hodinkach, nechapu AR na vnejsi strane safiru. Videl jsem to poskrabane, jde to prekvapive lehce, a potom je to hnus velebnosti. Hodinky okamzite ztrati dve tretiny hodnoty a i tak jsou vlastne neprodejne. Ty skrabance jsou perfektne videt uplne ze vsech uhlu. U sportovnich, potapecskych hodinek, co maji neco vydrzet, je to faux pas jak cyp. Takovy Zelezny Zekon v botaskach, ale zato ve smokingu. Navic jejich megapopularita je silena. Na vsech forech ve svete se predstavuje x pysnych novych majitelu denne. Omega se vzhledem trefila presne do cerneho ve veci obecneho vkusu. Presny zasah, o tom zadna. Jeste dva, tri lidi a majitele PO vytvori jednoznacne dav. :-) O kvalite a dotazenosti detailu neni rec. Tam je Omega jasny vitez a premiant. To je u Omegy ostatne standard. Az na ten AR, tedy. Opticky, z vetsi dalky :-), se mi vice libi Doxa. Taky tihnu k te mensi masovosti a vseobecne popularite. Ale to je osobni a kazdeho vec. I kdyz obektivne teda Doxa asi fakt nedosahuje kvalit Pozarni Ochrany, koupil bych si radsi ji. Kdybych si teda musel vybrat. Coz nemusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si pomoci, ale ten retro vzhled Doxy se mi líbí více než zde zmíněná Omega.

Určitě jsou ale hezčí ty Doxy bez chronografu...váhal bych mezi SUB 5000T Professional a SUB 5000T Sharkhunter....ale zatím můžu akorát tak zvažovat jestli k černým Monstrům koupím i oranžové :thumbsup_anim:

 

A u té Omegy bych asi volil model bez červených čísel zde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasňa - videl jsi nekdy poskrabany AR? Nebo mel jsi na nejakych hodinkach AR i z vnejsi vrstvy, ktere by s tebou neco zazily abys to mohl takhle odsoudit? Mel jsem to uz na mnoha hodinkach a zadny vetsi problem jsem s tim nemel, poskrabany AR jsem mel na Breitlingach B-1 z roku 2001 nebo ze kdy, tzn po osmi letech a rozhodne to nehazelo prasatka na vsechny strany, to aby sis toho vsimnul dalo obcas celkem praci, ale nikdy to nezapusobilo na prvni pohled..

 

Peta-Biker - no uz by to chtelo zase neco dalsiho, jsme namlsany :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"..videl jsi nekdy poskrabany AR? .." Na vlastni oci ne, na fotkach ano. Ty snimky jsou i nekde na netu, ale nechce se mi to ted hledat. Jestli na ne narazim, tak je sem hodim. Poskrabaneho AR na brylich jsem videl spousty.

 

"...Nebo mel jsi na nejakych hodinkach AR i z vnejsi vrstvy, ktere by s tebou neco zazily abys to mohl takhle odsoudit?..." Nemel. A nikdy bych si to nekoupil. Ale principielne to povazuji za spatny napad. Je to samozrejme jen muj osobni nazor. Proste zbytky meho inzenyrskeho streva mi rikaji, ze dat na tvrdy safir, ktery je tam proto, aby na tom nebyly ani za dlouhou dobu skrabance, mekkou vrstvy anti-glare coatingu, ktera se naopak poskrabe jednoduseji, nez jakekoliv levne sklicko, je kokotina.

 

Ani nevim, jestli Omega dava anti-glare na vnejsi stranu safiru i u ostatnich modelu. Davaji? Treba u meho oblibeneho AquaTerra?

 

Edit: Fotky uz asi nenajdu, ale myslim, ze tenhle pruzkum je jeste daleko vymluvnejsi a docela tezko zpochybnitelny nejakym jednim nesikou. Koupit si Tauchuhren za 70k a mit 33 % "nadeji", ze budu mit hnusne sklicko po jednom neopatrnem nasazeni olova, nebo projiti kolem plechove zarubne, to bych teda fakt nechtel.

 

http://www.jamesbondwatches.com/omega-surv...-ar-scratch.htm

 

 

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...