Přejít na obsah

Povodně 2024


Doporučené příspěvky

Pánové, zatím je to čerstvé a ještě není konec, ale jednou voda opadne. Navrhuji, zde založit jakoukoliv formu pomoci postiženým ze zdejší komunity či jiným potřebným.  Ať už pomoc fyzickou, materiální, finanční,... Klidně si vezmu pár dní dovolené a pojedu pomoci odstraňovat následky nebo jinak v rámci svých možností pomohu. Více nevím, co napsat. Držte se a případně se ozvěte!

  • Like 2
  • Díky 4
  • Dát hlas 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mě úplně to stejné, sice si nemůžu vzít dovču, ale normálně cestuji pracovně po celé ČR. V rámci možností a dostupnosti jsem nachystaný jakkoliv pomoct.

Upraveno uživatelem Zdenek1307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj pánové

je vidět ,že je toto forum gentlemanů a že jsou ještě slušní lidé

myslím že budu mluvit za všechny postižené,jsem přímo z Opavy a voda mi zaplavila dům až do prvního patra, garáž a přilehlé budovy po strop, postihlo mně to již v 97 roce a letos opět.Takových jako já bude opravdu hodně a přeji všem aby se z toho nezhroutily, já už jsem na pokraji.

všichni budeme asi potřebovat -rukavice , gumáky,metly, hrabla na bahno,kýble atd. Kdyby někdo chtěl jakkoliv pomoct budeme určitě všichni postižení velice rádi. dám sem na sebe tel.kontakt, protože až voda opadne a dostanu se do domu, tak se tady pěkně dlouho nedostanu.

tel.603509666-Jirka

kdyby to bylo nepatřičné, tak ať to admin smázne

držte se všichni

děkuji Jiří

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte,

mal by som tiez na Vas prosbu s pomocou pre Bratislavsku ZOO.
V poslednych mesiacoch celkom pekne napredovali, spravili nove vybehy, Gazdovsky dvor, avsak cez vikend im to Vydrica komplet zrusila.
Preto, ak by ste nasli volne prostriedky a mohli prispiet, tak prosim tu:

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/16733?fbclid=IwY2xjawFVCPJleHRuA2FlbQIxMAABHR2sXob1QhXglvhHs3Qdw4kt34kBa4IhqIR8sQtCLeYEJ5BTVJaRJnFoCQ_aem_U2k1LcJpAl30_I9JSO5HRA

dakujem vsetkym a drzim palce pri odstranovani skod a drzte sa!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady něco tematického, z Olomouckého deníku, jestli se nepletu, je to místní člen, hodinář. Ve čtvrtek plánuji přiložit ruku k dílu v Litovli, otázka, jestli to nelízne ještě dnes nás. Takže všem přeji pevné nervy, až to situace dovolí, rád se připojím s nějakou konkrétní pomoc, ať už finanční nebo jinou.

Díky, Jirka

olomouc-povodne-2024-00098_denik-galerie-450@2x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dáváme do kupy první várku tady u nás v okolí Blanenska, odjezd je v sobotu, ale nejdříve jedeme na Jesenicko, takže se omlouvám, že směr Opava, Krnov, Litovel budou zřejmě až v druhém sledu.

Upraveno uživatelem Zdenek1307
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy všem postiženým velkou vodou přeju, aby stihli do zimy dát alespoň základní věci do pořádku a v klidu se dočkat jara. Hlavně vysušit baráky atd. Držím palce, 🦉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eloga tvl ja v nahledu cetl jen prvni radek a trochu mi zaskocilo 🍻. Jinak samozrejme souhlas. Nas to jen lizlo, voda dole na zahrade, trochu vylekany ovce a to je vse. Ale kdyz to v pondeli pomerme rychle stoupalo, byly to celkem nervy. Nechci vubec domejslet pocity v tech realne postizenejch oblastech. 

IMG_2750.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, eloga napsal:

Já tedy všem postiženým velkou vodou přeju, aby stihli do zimy dát alespoň základní věci do pořádku a v klidu se dočkat jara. Hlavně vysušit baráky atd. Držím palce, 🦉

 

To bude v nekterych mistech tady na Jesenicku hodne tezky ukol se obavam. Tady uz neni potreba materialni pomoci typu, obleceni, dezinfekce a lopaty, toho jsou hromady. Ted uz je potreba prave tu lepsi techniku (cerpadla, vysousece, pily, tezka technika) a dulezite veci (kanystry,spacaky,celovky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsme v práci předali oblečení, a základní vybavení kolegyni z Jeseníku. Když to dobře půjde, příští týden dovezeme sporák, pračku, konkrétní rodině. Všem co se podílejí, ať už jakkoliv, smekám.

  • Like 1
  • Dát hlas 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

Dnes jsme v práci předali oblečení, a základní vybavení kolegyni z Jeseníku. Když to dobře půjde, příští týden dovezeme sporák, pračku, konkrétní rodině. Všem co se podílejí, ať už jakkoliv, smekám.

Myslím, že to je úplně nejlepší řešení a ve druhém kole to uděláme taky cíleně. To znamená, ideálně zkontaktovat starostu (starostku) dané obce, ať zjistí kdo co potřebue a pak tě přesně nasměruje za kým jet, co tam dělat, co dovézt. Jeseník je centrum všeho a čím dál se pokračuje od tohoto města, tak klesají i dobrovolníci a technika. My se zaměříme právě na ty menší vesnice. Projeli jsme jich asi deset a je to masakr... například Mikulovice ulice Hlavní, to je jak válečná zóna. Bohužel máme i spoustu negativních a překvapivých zážitků, takže z celé naší dobročinné akce mám dost smíšené pocity. Právě proto to teď změníme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, TomTomTom napsal:

Co negativního vás překvapilo?

Samozřejmě lidé... někteří. Nic překvapivého. Člověk nějak vnitřně věří, že když se dějí ty největší pohromy a katastrofy, tak lidi jsou pokorní, skromní, snaží se přežít a pomáhat, ale najdou se i jedinci nebo skupiny, ze kterých se stávají hyeny.

Upraveno uživatelem Zdenek1307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 9. 2024 v 10:17, Zdenek1307 napsal:

Samozřejmě lidé... někteří. Nic překvapivého. Člověk nějak vnitřně věří, že když se dějí ty největší pohromy a katastrofy, tak lidi jsou pokorní, skromní, snaží se přežít a pomáhat, ale najdou se i jedinci nebo skupiny, ze kterých se stávají hyeny.

Tak lidi jsou lidi, na druhou stranu dokáží i překvapit. V práci už to není kam dávat, tak mě mile potěšila vlna solidarity, a nejsou to jen nepotřebný hadry, ale všichni se ptají na konkrétní materiál, co je kde potřeba.

Zarazila mě kolegyně, prarodiče přišly o dům, pojištěná byla jen domácnost, rodiče mají barák tak napůl, voda jim neteče, dojde do práce, aby to ostatním nekomplikovaná, a ještě se mě ptá, jestli fakt chci prostě jen tak darovat ty spotřebiče, a nechci to radši prodat. 

Tomu říkám fakt pokora, nebo ani nevím, jak to nazvat.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...