Přejít na obsah

Obroučky na dioptricke bryle


Doporučené příspěvky

Po cca 5 letech jsem byl na kontrole u ocniho. Potrebuju silnejsi bryle. Stara doktroka odesla mezitim do penze a je tam nejaka mlada holka, asi par let po skole. Zmerila mi oci na mašině a i klasicky, sazenim sklicek do tech zkusebnich bryli a ctenim pismenek na te tabuli.

Dali jsme dohromady nejake zadani pro optika, ale co me prekvapilo, ze mi na rozloucenou rekla, at to v te optice jeste premeri. Ptal jsem proc, kdyz mi to dvakrat zmerila. Co delat, kdyz to vyjde optometricce jinak, nerekla. Tak jsem rikal, ze jsem nikdy nebyl u optika, ktery by jeste meril zrak a ona, ze takove ani nezna, ze zrak meri vsichni (blbost). Nechtel jsem se hadat, tak jsem odesel a dumam, co jako s tim... jestli je to standard postup nebo je si nejaka nejista...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Optometristra byva casto soucastni větších optik, je možné, že by na tebe měl víc času a změřil by třeba trošku přesněji, ale moc tomu ani nevěřím. Spíš kdyby si chtěl kontatní čočky, tam by mohl poradit. Když sem byl u očařky pro recept ja, tak jediné na co se vyprdla byla vzdálenost zornic, což pro vyrobu brýli potřebuješ nutně...nechapu. Ale tak tohle nakonec +-1mm si to dokážu změřit samodomo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře vybavený optometrista je k nezaplacení. Nedávno jsem si nechával dělat nové multifokální brýle. Prvně hodinové sezení na přístrojích u Žilky v Jihlavě, pak pro sichr necelá hodina v malé lokální optice (vyšly malinko jiné hodnoty) a nakonec půl hoďka na mašině Rodenstock pro výrobu individuálních čoček ve finální optice - žádné zaokrouhlování na půl nebo čtvrt dioptrie, naprosto přesná skla. Takto dobře jsem neviděl přes 40 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já začal s brýlemi na čtení hůře vidět písmenka a tak jsem zašel do optiky, že jen potřebuji více dioptrií. Optik to změřil a řekl, že skla by mi vyrobil, ale nějak se mu to nezdá, že bych měl raději zajít k očnímu lékaři. A jaké překvapení? Místo více dioptrií, šedý zákal na obou očích. Následovala operace a dnes v pohodě. Díky optiku👏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, odjinud napsal:

Po cca 5 letech jsem byl na kontrole u ocniho. Potrebuju silnejsi bryle. Stara doktroka odesla mezitim do penze a je tam nejaka mlada holka, asi par let po skole. Zmerila mi oci na mašině a i klasicky, sazenim sklicek do tech zkusebnich bryli a ctenim pismenek na te tabuli.

Dali jsme dohromady nejake zadani pro optika, ale co me prekvapilo, ze mi na rozloucenou rekla, at to v te optice jeste premeri. Ptal jsem proc, kdyz mi to dvakrat zmerila. Co delat, kdyz to vyjde optometricce jinak, nerekla. Tak jsem rikal, ze jsem nikdy nebyl u optika, ktery by jeste meril zrak a ona, ze takove ani nezna, ze zrak meri vsichni (blbost). Nechtel jsem se hadat, tak jsem odesel a dumam, co jako s tim... jestli je to standard postup nebo je si nejaka nejista...

Já mám dva roky už druhé multifokální brýle, které mi dělali na hodnoty změřené u očního doktora a tak nějak jsem nabyl přesvědčení, že už by to chtělo opět o něco silnější.
Protože jsem tušil, že k očnímu bych se dostal termínově tak cca v září, šel jsem rovnou do optiky, kde mě optometristka změřila - přístroj + sklíčka. Ano, potřebujete silnější a na jedno oko třičtvrtě cilindr (dpoposud jsem neměl). Brýle mám hotové, snažil jsem se je nosit pořád cca měsíc a vidím na ně nějak hůř než na ty původní, na pravé oko rozostřeně a při chůzi po různém povrchu mám někdy pocit, že padám na hubu. 
Takže jsem se stejně raději objednal k očnímu, jestli se neobjevil nějaký problém a díky pánovi, co svůj termín zrušil, jdu za týden. A podle výsledku vyšetření když tak pak budu řešit brýle ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mate tedy nekdo tip na slusnou optiku v Praze, kde by jednak oci ev. premerili, dobre bryle vyrobili (osazeni skel) a soucasne meli slusny vyber obroucek ne za nesmyslne ceny? Chapu, ze je to trochu narocna kombinace 🙂 takze ev. i bez toho premereni 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, odjinud napsal:

Mate tedy nekdo tip na slusnou optiku v Praze, kde by jednak oci ev. premerili, dobre bryle vyrobili (osazeni skel) a soucasne meli slusny vyber obroucek ne za nesmyslne ceny? Chapu, ze je to trochu narocna kombinace 🙂 takze ev. i bez toho premereni 🙂

Optik Zilka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych poradit. Rád bych si koupil obroučky, které se mi líbí přes e-shop. U nás jsem bohužel neviděl tento typ prodávat.

https://www.opticabassol.com/en/matsuda-m3105-pw-47-22

https://www.matsuda.com/products/10103h-rx?variant=42466828550394

 

Dá. se nějak spolehlivě změřit rozměry obrouček nebo je to blbost? Mám tak - 6diopt. Asi bych se šel i změřit (jestli nepotřebuji i nové čočky), kde mají Zeiss.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 6. 2022 v 14:04, odjinud napsal:

Mate tedy nekdo tip na slusnou optiku v Praze, kde by jednak oci ev. premerili, dobre bryle vyrobili (osazeni skel) a soucasne meli slusny vyber obroucek ne za nesmyslne ceny? Chapu, ze je to trochu narocna kombinace 🙂 takze ev. i bez toho premereni 🙂

Léta chodím sem a velká spokojenost........http://www.mkoptik.cz/hlavni-stranka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se fakt najde všechno..:-). Brýle nosím přes 40 let. Na dálku. Tehdy jsem začínal na 0,5/,75 dioptrii postupně to stoupalo, vždycky jsem si nechal oči přeměřit v optice a přitom koupil rámečky + skla. Měl jsem obroučky různé, kovové, titanové, plastové, ani ty sebelepší nevydrží všechno. Před 2 měsíci se mi začalo horšit levé oko, nakonec jsem šel na oční a tam mi po různých vyšetřeních řekli že tam nic není, jen holt stárnu. A doporučili mi najít si očního lékaře, ke kterému budu chodit pravidelně jako k zubaři. Doteď jsem nevěděl že se to tak má dělat. Naštěstí je situace s očaři lepší než se zubaři a v HK jsem si našel oční kliniku, kam mne ochotně vzali. Minulé úterý jsem tam dorazil přesně na čas a první šok byl, že vyšla sestřička a hned mne zvala dovnitř. Nikdo jiný tam na stejný čas nebyl, paráda. Opět vyšetření, opět info že mi nic není ale holt budu chodit na kontroly, mám jíst vitamíny ale hlavně budu potřebovat slabší brýle, s věkem se to u brýlí na dálku stává. Ale že zase budu časem potřebovat brýle na čtení. Tak mi oči přeměřili, dole v jejich obchodě ještě něco doměřili a objednal jsem dvoje brýle - jedny na normální nošení a druhé spíš na volný čas a sport,ke kterým byly 3 magnetické nástavce s různě zabarvenými skly. 2 z nich polarizované, což se projevilo tak, že když jsem si je nasadil v kanclu, zhasnul mi monitor počítače. Úplně. Až když jsem natočil hlavu do strany, zase se obraz objevil. Zázrak, venku je to úplně jiná liga, neexistují nepříjemné odlesky. Asi ty sportovní začnu nosit nejen na volný čas trávený na slunci, do auta, éra a tak, ale i normálně, ty černé obroučky a ulítlé oranžové nožičky nakonec vypadají dost univerzálně, snad jen jako oblekovky bych to neviděl.. No, ale dotaz - mám ještě staré brýle a do nich si chci dát taky skla s aktuálními dioptriemi. Byly by na motorku a do rezervy. Osobně nechci nic samozatmavovacího, ale třeba jsou i jiné vychytávky na úpravu skel - poradíte? Nebo klasickou čirou klasiku?  

brýle 2022.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...