Přejít na obsah

golf


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 302
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hasňo, tak by som ťa poprosil:

a) aký priemer zadných kolies má tvoj Clicgear ?

 

b) rozmer medzi tými dvoma držiakmi, aspoň cca - je tiež premenlivý vzhľadom k nastaveniu výšky horného držiaka ako u modelu 4.0?

1799503591_vozk-Clicgear4.0rozmery2.jpg.a71a9d11c8b92fcae847364f384955df.jpg

 

 

c) dá sa u tvojho modelu napriamiť rúčku až úplne hore, alebo má aj v max. hornej polohe nastavenia vždy sklon?

1879506689_vozk-sunmountainv1speedv1-vzpriamenierky.JPG.ccded05f6e12d4aef8679547764b8f80.JPG

 

 

d) priemer tej stredovej rúrky, aby som mal aspoň akú-takú úredstavu o konštrukcii

39257812_vozk-Clicgear4.0-priemer.jpg.0cca5eb36afe502920cb847ee5635f05.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aký priemer zadných kolies má tvoj Clicgear ?

30 cm
 
rozmer medzi tými dvoma držiakmi, aspoň cca - je tiež premenlivý vzhľadom k nastaveniu výšky horného držiaka ako u modelu 4.0?

Je fixní, 71 cm


dá sa u tvojho modelu napriamiť rúčku až úplne hore, alebo má aj v max. hornej polohe nastavenia vždy sklon?

Je tam mírné zlomení, viz foto.


priemer tej stredovej rúrky, aby som mal aspoň akú-takú úredstavu o konštrukcii

4,43 cm


09dc88454132b7e2ca0bef5d8304d22a.jpgaff4f65f01cd464d02d87f83d796e5c4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, veľké vďaka! Pomohol si mi. Priemer stred. rúrky som odhadoval na cca 3.5cm  a ona je ešte hrubšia. To je len dobre.  A tú výšku od zeme po max. zdvih rúčky tak na 112cm a vidím, že tiež je vyššia, ďalšie plus. Ešte raz, vďaka Hasňo.

Pozeral som si aj upnutie kolies, sice model 4.0, ale aspoň pre predstavu. Ako to tam je aretované, tak by to malo byť poistené maticou. Ešte zistiť, aká je šanca na výmenu kolies s rovnakým priemerom, s nafukovacími pneumatikami, alebo či sa origo kolesáo pri používaní na hrbolatejšom teréne nejak nevyvvyklajú, predsa len je to na rovnejší , trávnatý povrch.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Hasňo, aj tebe Masák. Verím, že to je kvalitné, preto som to dal do užšieho výberu, už keď to chcem ťahať aj po lesných chodníkoch. Laicky si myslím, že k pevnosti kolesa prispejú viaclúčové "špice", lebo iní výrobcovia majú len po tri.  Ale aj tak si myslím, že  klasika pneu kolesá by boli na terén najvhodnejšie. No, uvidíme.

Ano, to skladanie je tiež výhoda. Ak ešte odmontujem predné koleso, tak mi odpadne ďalšia manipulácia navyše. Sice brzda ide práve na to predné koleso, ale bez brzdy sa zaobídem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál turistické vozíky (hiking trolley), ktoré sú určené na to, čo potrebujem (bohužiaľ sú cez 2 až 4x drahšie) vážia od 4.7 do 8,2kg a nedajú sa tak jednoducho, pohodlene zložiť. Počítam s tým. Určite sú ľahšie golfové vozíky, ale som aj limitovaný typom konštrukcie, aby spodok vaku bol čo najbližšie k osi kolies, nie príliš nízko posadený.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teprve teď jsem si přečetl tvůj první příspěvek. Aha. Tak na to bych ten Clicgear asi nedoporučil. Je robustní, ale dost těžký a na outdoor aktivity budou jiná kola asi vhodnější. Clicgear je promyšlený a výborný na to, na co byl vymyšlený a k čemu je určený, ale myslím, že jako univerzální vuzek na túry po lese to nebude vhodné. Jeho svět je hustý pažit golfového hřiště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jéminéé, už som bol skoro rozhodnutý😀😀 Viem, že to nebude úplne ideálne riešenie, ale dať za outdoor vozík 600EUR, tak na to teraz nemám. Zmajstrovať to sám, nemám priestor. Sú aj väčšie a pevnejšie nákupné tašky za bicykel, majú nafukovacie pneu na kolieskach, ale nedá sa zložiť. Skladanie však potrebujem.

Asi takto by to malo vyzerať v ťahaní- príklady origo vozíkov pre turistiku od Radical Design, či Benpacker. Akurát upnutie by som mal v zadnej časti, nie až k stehnám.

539415253_vozk-benpacker2.jpg.d972f254c87bfa88c9ca29837efc3fab.jpg531900477_vozk-Radicaldesign.jpg.e92e7500edc7b2b00b8a11804aeed1aa.jpg

 

Takže hľadám nejaký kompromis. Clicgear má cca 8kg, originál outdoor vozík, napr. od Radical Design (fotka v pravo) má tiež 8 kíl.

Tá gumená obruba u Clicgear kolesách má koľko? Bude to cez 1cm? 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknu doma, ale je to dost tenké a není to moc odolná guma. Je to taková nějaká pěna. Na tohle použití bych hledal dále, bude to zklamání. 

Na golf bych ho doporučil kdykoliv, ale mimo hřiště, v náklonu, jenom po dvou, to nebude fungovat. I ta rukojeť, plastové úchyty, krabičky, blbosti, bude Tě to štvát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, čo ešte iné hľadať. To nie je záležitosť, že ma na to napadlo včera večer. Dovolím si povedať, že mám prehľad v týchto golfových a turistických vozíkoch (hlavne ich dostupnosti) a kombi prenosu + skladovateľnosti - no inú alternatívu nevidím.

Z jedného e-shopu mi odpísali, že Clicgear 4.0 ma tú gumu festovnejšiu asi "najterénnejšiu" oproti iným modelom a značkám. Ja viem, že to nebude ideál, preto som sa ja pýtal, či by bolo možné kolesá vymeniť. Ano, starší model vozíka SunMountain Speed v1, resp. v2 má hrubé gumy na kolesách, ale tento model sa už ani nevyrába alebo čo, je problém zohnať. A ak je, neodosiela na Slovensko.

Tie krabičky a úchytky, to ma netrápi, aj tak všetko pôjde dole. Ostane len konštrukcia a dve zadné kolesá. Alebo niečo nechám, uvidím. Čo sa týka pevnosti plastových kĺbov, tak z dotyčného e-shpopu písali, že Clicgera zvláda aj nosnosť nad 20kg, čo je už viac, ako bude zaťažený. Dokonca má model 4.0 ešte vyšší rozmer max. vzpriamenej polohy rúčky od zeme = 120cm

Veď skús doma so svojím Clicgearom nasimulovať to ťahanie. Nadvihni rúčku hore do max. polohy, potom celý vozík skloň a rukami si ho pritiahni až telu v úrovni drieku a drž. Skús takto vozík ťahať za sebou. Prejdi s ním nejaký prah, či obrubník, ako to bude pôsobiť. samozrejme, tak chodiť sa nebude, ale similuje sa tým to uchytenie k telu, ruky budú voľné.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menšie prerábky mi nevadia. A zrejme aj budú nutné ako píšeš. Už som fotky videl a moc díky za ne. Je to ten základný model, ktorý som mal vyhliadnutý úplne na začiatku výberu medzi golfákmi, aj s modelom Inesis z Decathlonu. Odpísal som ti v maily + prosba ešte o doplňujúce rozmery, viac v tom maily.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...