Přejít na obsah

Návštěva v Eltonu


Doporučené příspěvky

Jo, jsem rád, že jsi spokojený a nepochybuji o tom, že hodinky fungují a přeji hodně radosti s nimi. Mám ale tři poznámky:

 

1. Kdyby ELTON v minulosti investoval spoustu peněz do technologie a moderních výrobních prostor, tak bych chápal (při málo kusové výrobě) poměrně vysokou cenovou hladinu hodinek PRIM (zvláště při osazování celkem laciných strojků).

2. Čisté prostory a moderní technologie mají podstatný vliv na dlouhodobou spolehlivost a životnost a to by měla být priorita výrobce, zvláště při této cenové relaci hodinek a vyhlášené podnikové politice - orientace na náročné zákazníky.

3. Já jsem asi poměrně náročný zákazník a u všeho, co si pořizuji, vyhledávám spíše vysokou kvalitu. A proto, mám-li možnost, vyhledávám i špičkové výrobce (pokud to mohu a umím posoudit). To stávající ELTON, bohužel, asi není. Proto jsem děkoval za přesměrování na jiného výrobce - jak jsem psal, očekával jsem špičkový provoz a v tom mě ujišťovala právě hodně vysoká cenová relace nabízených hodinek. Kdybych uvedené fotografie z výrobního závodu, tak bych o hodinkách PRIM ani neuvažoval.

 

Tak ty očekáváš špičkový provoz - no, to já jsem skromnější: vyžaduju špičkový výrobek a po provozu nepátrám (většinou ani nemám možnost, a navíc je mi to u prdele - od zubní pasty až po kvádro) :thumbsup_anim:

 

Bez legrace - jsem přesvědčen, že celá řada současných Primek jsou špičkové výrobky, asi tedy ne HH, ale poctivá hodinářská práce.

 

Opravdu si myslíš, že pro výslednou podobu a kvalitu hodinek, je ono z prospektů důvěrně známé prostředí s jemnými mechaniky sedícími v řadách s rouškami přes obličej a ve skafandrech - kromě marketingové masáže, ovšem - tak důležité? V jakých podmínkách si myslíš, že asi pracoval starý Breguet? Heuer? ........

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 247
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak ty očekáváš špičkový provoz - no, to já jsem skromnější: vyžaduju špičkový výrobek a po provozu nepátrám (většinou ani nemám možnost, a navíc je mi to u prdele - od zubní pasty až po kvádro) :thumbsup_anim:

 

Bez legrace - jsem přesvědčen, že celá řada současných Primek jsou špičkové výrobky, asi tedy ne HH, ale poctivá hodinářská práce.

 

Opravdu si myslíš, že pro výslednou podobu a kvalitu hodinek, je ono z prospektů důvěrně známé prostředí s jemnými mechaniky sedícími v řadách s rouškami přes obličej a ve skafandrech - kromě marketingové masáže, ovšem - tak důležité? V jakých podmínkách si myslíš, že asi pracoval starý Breguet? Heuer? ........

kuwa, jestli jsou Prímky špičkovej výrobek, pak začnu věřit tomu blábolu, že na těch fotkách z tý fabriky v NMnM je vopravdu to naše "stříbro českýho průmyslu". :lol2: :lol2:

Jinak se taky přikláním k názoru, ze do určitého okamžiku, až tak na prostředí nezáleží. Je to vo těch šikovnejch rukách. Viděl jsem daleko horší Hefaistovi dílny z kterejch lezlo úžasný řemeslo.

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten Dufour nic moc prostredi - podle retoriky zdejsich Primobijců jednoznacne vyhrava Candino :lol: Prece nedam takovy prachy za hodinky, ktere se montujou v prostredi se starymi stroji a jeste takovej vosklivej dedek tam je ;)

Je trochu rozdiel medzi atelierom nezavisleho hodinara, v ktorom TVORIA traja ludia a manufakturou, ktora sama seba stavia do kategorie vyrobcov "exkluzivnich hodiniek". A ani tak nejde o vek strojov, ci staru pani v papuciach, ako o to, ze tie stroje su umastene a hrdzave, ta pani sedi zohnuta nad nizkym stolom na nepohodlnej preglejkovej stolicke. Zakaznik sa moze modlit, aby tu pani pri kompletizacii akurat jeho hodin neseklo v krizoch a aby sa jej diskomfort neodrazil na kvalite odvedenej prace. Rovnako mi pripada divne, ze si pani vysype na stol z krabicky plno ruciciek (fotky 41-43) a vybera z nich pinzetou ako popoluska tu najvhodnejsiu. Ja viem, su to detaily, ale prave taketo detaily su to, co oddeluje kvalitnu pracu od konfekcie. A pre mna su hodinky za niekolko tisic ojro hlavne o tych detailoch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Rovnako mi pripada divne, ze si pani vysype na stol z krabicky plno ruciciek (fotky 41-43) a vybera z nich pinzetou ako popoluska tu najvhodnejsiu. Ja viem, su to detaily, ale prave taketo detaily su to, co oddeluje kvalitnu pracu od konfekcie. A pre mna su hodinky za niekolko tisic ojro hlavne o tych detailoch...

 

Ručky jsou na stole vysypané pravděpodobně kvůli tomu, že zákazník byl přítomen u finální kompletace, a dostával na výběr z různých tvarů ručiček tak, aby si vybral ty, které mu k číselníku budou nejvíc "sedět". Je to pouze moje domněnka podložená osobní zkušeností mého známého, který si popisovaným způsobem sestavoval Pavouky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručky jsou na stole vysypané pravděpodobně kvůli tomu, že zákazník byl přítomen u finální kompletace, a dostával na výběr z různých tvarů ručiček tak, aby si vybral ty, které mu k číselníku budou nejvíc "sedět". Je to pouze moje domněnka podložená osobní zkušeností mého známého, který si popisovaným způsobem sestavoval Pavouky.

Ano, da sa to takto:

IMGA3299T-S670RN.jpg

 

alebo aj takto:

IMGA1895t-sk821%20RN.jpg

 

a po vybere pri osadzovani ich vyberat neposkodene z papieroveho blistra:

universo.jpg

 

Je to o detailoch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je trochu rozdiel medzi atelierom nezavisleho hodinara, v ktorom TVORIA traja ludia a manufakturou, ktora sama seba stavia do kategorie vyrobcov "exkluzivnich hodiniek". A ani tak nejde o vek strojov, ci staru pani v papuciach, ako o to, ze tie stroje su umastene a hrdzave, ta pani sedi zohnuta nad nizkym stolom na nepohodlnej preglejkovej stolicke. Zakaznik sa moze modlit, aby tu pani pri kompletizacii akurat jeho hodin neseklo v krizoch a aby sa jej diskomfort neodrazil na kvalite odvedenej prace. Rovnako mi pripada divne, ze si pani vysype na stol z krabicky plno ruciciek (fotky 41-43) a vybera z nich pinzetou ako popoluska tu najvhodnejsiu. Ja viem, su to detaily, ale prave taketo detaily su to, co oddeluje kvalitnu pracu od konfekcie. A pre mna su hodinky za niekolko tisic ojro hlavne o tych detailoch...

 

Ale ja mam doma vysledek a byl jsem ve fabrice a videl jsem dost modelů a zadnych "nepatricnych detailu" jsem si nevsiml. Zato jsem si vsiml rozdilu od superluxusni laboratore Candino.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle fórum musí bejt pro Elton už jak černá můra.

 

Podle mě to je fuk, v jakým prostředí co vzniká, důležitej je výsledek. Dá se předpokládat, že v 50/60/70 letech to tam vypadalo úplně stejně a ty hodinky/ strojky vesměs bez problémů fungujou...

 

A až to za pár let krachne (předpokládám, že ani Bakala, ani Cigi ani Frantík si nebudou kupovat Eltonky za 100, 200, 300, 500kKč furt dokola) tak se aspoň management Eltonu nebude muset koukat, jak jejich krásné nové stroje prodává správce konkursní podstaty za pětinu ceny manželovi svý sestřenice.... Ale já vlastně zapomněl na tu olbřímí investici, o který psali v novinách....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsalo se náhodou že investice jde do vývoje nových kalibrů? tedy nikoliv do výrobního zázemí, ale to se v rámci optimalizace určitě taky sveze.

Osobně je mi také jedno kde daný výrobek vzniká a podstatná je výsledná kvalita, je ale škoda se nemoci pochlubit reprezentačním zázemím na "světové úrovni". O to víc zase vynikne um jednotlivých lidí, že i za ne příliš extrémních podmínek dokáží vyprodukovat zajímavé "solitéry".

Boj o značku a cenovou politiku raději nekomentuji, nebo o tom tu již bylo popsáno mnoho stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle fórum musí bejt pro Elton už jak černá můra.

 

Podle mě to je fuk, v jakým prostředí co vzniká, důležitej je výsledek. Dá se předpokládat, že v 50/60/70 letech to tam vypadalo úplně stejně a ty hodinky/ strojky vesměs bez problémů fungujou...

 

A až to za pár let krachne (předpokládám, že ani Bakala, ani Cigi ani Frantík si nebudou kupovat Eltonky za 100, 200, 300, 500kKč furt dokola) tak se aspoň management Eltonu nebude muset koukat, jak jejich krásné nové stroje prodává správce konkursní podstaty za pětinu ceny manželovi svý sestřenice.... Ale já vlastně zapomněl na tu olbřímí investici, o který psali v novinách....

 

Prim má zásadní problem v tom, ze "kdo chce psa bít, hul si vzdycky najde" :thumbsup_anim: V podstate dela spatne uplne vsechno, protoze ma strasnou cenovou politiku, ma strasne managery, znacka nema prestiz ani znalost, spatna historie, dela jen retro modely, nema vlastni strojky, kdyz ohlasi vyrobu novych strojku - taky spatne, je jen pro snoby, brzy zkrachuje, protoze dela vsechno spatne a ted dokonce ma i strasne vyrobni prostory a chlupy a prach v hodinkach :thumbsup_anim: Co jsem si to jen koupil?!?!?!? :thumbsup_anim:

 

...nicmene ted Eltonaci pripravujou dva zajimavy kousky, takze mozna jeste neco koupim :P

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komplexní dodávka čistých prostorů:

Využití:

 

* Biotechnologie - antibiotika, genetické inženýrství

* Zdravotnické pomůcky - kardiostimulátory,umělé cévy, injekční stříkačky

* Farmacie - sterilní výroby

* Nemocnice - operační sály, izolace infekčních pacientů

* Potraviny a nápoje - nesterilní potraviny a nápoje

* Mikromechanismy - mikrohydraulika, gyroskopy, hodinářská výroba, kompaktní disky

* Automobily - autolakovny

* Elektronika - procesory, IO, televizní obrazovky, magnetické pásky

* Optika - čočky, fotografické filmy, laserové přístroje

Vzhledem k tomu že jsem dlouhá léta pracoval jako manažer firmy (nejmenované mezinárodní spol.) dodávající čisté prostory po celé Evropě, viděl jsem jich při montážích těchto prostor ve spol. vyrábějících, případně montujících mimo jiné měřící přístroje a hodinky, spoustu. :thumbsup_anim:

 

 

No jo, předpokládal jsem úchylku, a ona je profesionální. :) Nic ve zlým, ty musíš bejt nemocnej z každý hospody, čeče. Tedy opět a bez vytáček - kolik jsi viděl v životě fungujících hodinářských dílen ? Myslím s pracujícími hodináři a vším tím "svinstvem".

 

New milis - nepodceňuj sílu, prosím..... nauč se ji cítit ... :D :D - Co je to za ňamky, Frantíku, co si je v tom chlívku zase necháme za mrzký peníz ke všeobecnému veselí smontážníkovat ? On totiž prach, chlupy, ulepení, špony, ožužlání, neřku-li márketink a tak asi vadí různým hýčkaným západním hvězdičkám, řádskejm našim hoďkám nemůžou uškodit, že.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku z jineho soudku - za mych mladych let, kdyz jsme si kupovali ten nejlepsi hamburger ve meste, tak platilo pravidlo cislo jedna - nikdy se nedivej na pripravu a hlane na tu babu, co to pripravuje (od toho byly v tech post PNS budkach ty male okenka), protoze pak by ti nechutnalo.

 

takze jakozto majitel i novych primek musim rict, ze je pro mne dulezitejsi, ze hodinky jdou presne (coz pri stridani hodinek je stejne uplne debilni kriterium), sestavil jsem si je ke svemu gustu k tricatinam, zaplatil jsem za MOJE hodinky castku, kterou jsem byl ochoten akceptovat a vubec me nezajima, ktera Bozena z horni dolni je mela v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem hrdým majitelem Linea 36. Nedám na ně dopustit a velice rád je nosím. (vždyť právě na Chronomagu jsem se dozvěděl o jejich existenci - viz datum mého zaevidování). Prezentace na to nic nezmění.

Nikdy jsem si nedělal žádné iluze, ale vnitřně jsem byl přesvědčen o lepším prostředí. Nedávno jsem se díval na prezentaci z NOMOSu. Přeji ELTONu, aby to tak za pár let vypadalo obdobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybys viděl moji laboratoř, hehe.. nicméně, tohle co říkáš se dá nafotit, třeba se zavřeným oknem a ženské nahradit prsatými statistkami s lupou a tak..

ono vlastnit vůbec nějaké zázemí v dnešním hodinářském světě plném virtuálních značek, je sám o sobě kapitál.

a máme vesele našlápnuto k dalšímu prim flame vláknu.. nuda

Souhlasím s kubsonem. Já bych se skutečně chlubil, ty původní stroje vydrží hrozně moc. S požadovanou přesností budou pracovat nejméně dalších 20 let. Potom generálka, znovu je usadit a už se bude připlácet za původní technologii zpracování. Tak to má být. Ovšem osobně nevěřím, že by současně na větší sériovku nepoužívali NC revolver ;)

Upraveno uživatelem 31682
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč bych měl reklamovat něco, s čím jsem spokojen? Hodinky jsem pořizoval jako dárek pro partnerku, protože to jsou výrazné hodinky, a ve zvolené barevné kombinaci na nezakryté dámské ručce vypadají setsakra dobře. A já, až budu mít koule na to, abych je nosil, si nechám Igeny zrenovovat do zelené Kawasaki barvy.

 

Tohle jsi psal o těchto hodinkách, v příspěvcích na předchozích stránkách:

 

Mezi lunetou a korunkou je na renovovaných Igenech cca 0,3mm mezera, která by byla dostačující, pokud by ovšem korunka "nešmajdala". Na "mých" samozřejmě šmajdá, takže je na lunetě nepatrný škrábanec. I tak jdou hodinky natáhnout bez problémů.

 

Korunka je podle mne nejslabší místo renovovaných Igenů, není pěkná a kazí dojem z hodinek, ale na druhou stranu je poplatná manuálnímu nátahu a strojek se s ní natahuje pohodlně.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak fakt , nevím...... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s kubsonem. Já bych se skutečně chlubil, ty původní stroje vydrží hrozně moc. S požadovanou přesností budou pracovat nejméně dalších 20 let. Potom generálka, znovu je usadit a už se bude připlácet za původní technologii zpracování. Tak to má být. Ovšem osobně nevěřím, že by současně na větší sériovku nepoužívali NC revolver ;)

Starý neznamená špatný. O to víc mě udivuje, že všechny staré obráběcí stroje sešrotovali a teď dumají, na čem by ten nový kalibr vyráběli. Vždyť tam vyráběli kalibry komplet do posledního šroubečku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starý neznamená špatný. O to víc mě udivuje, že všechny staré obráběcí stroje sešrotovali a teď dumají, na čem by ten nový kalibr vyráběli. Vždyť tam vyráběli kalibry komplet do posledního šroubečku.

 

sešrotovali? měl jsem dojem že se to spíš rozkradlo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...