Přejít na obsah

Hodinky Breguet


padvlk

Doporučené příspěvky

Dobrý den mám zlaté hodinky na kterých je na vnitřním plášti napsané Ancre Ligne Droite Spiral Breguet 16 rubins Geneva může mě někdo poradit co to znamená.Něco jsem přeložil ,něco znám a firma Breguet patří mezi nejlepší hodinářské firmy,má mnoho svých vynálezů ,které používají i jiné renomované hod. firmy. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po pravdě je to jako ptát se stylem: Ahoj mám auto, vzadu je napsáno kompressor, 2,5 24v. Firma Mercedes vynalezla machanický kompresor, a tato firma patří mezi nejlepší firmy na auta na světě. Mám tedy doma Mercedes?

 

Pokud sem nedáš fotku ciferníku a strojku tak budu jen hádat, že má tento strojek aplikován Berguetuv patent, který je pak hrdě zmíněn na zadním plášti. Tzn. Berguetův vlásek.

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím že to nejsou Breguet hodinky,protože každé hodiny Breguet mají na ciferníku číslo, jen mě zajímá co ty nápisy znamenají a proč je tam použito jméno Breguet.Ancre znamená kotva.Ligne droite je rovný ,přímočarý spiral je spirálový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už zmínili předřečníci Breguet spiral je Breguetův vlásek, který má na rozdíl od běžného plochého vnější závit zvednutý nahoru a doprostřed.

Ancre ligne droite je kotvový stranový krok. Jeho princip a funkce je úplně stejná jako u běžného švýcarského kotvového kroku, který se používá dodnes. Jenom je celá kotva (s paletami po straně) v jedné přímce s ložiskem setrvačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už zmínili předřečníci Breguet spiral je Breguetův vlásek, který má na rozdíl od běžného plochého vnější závit zvednutý nahoru a doprostřed.

Ancre ligne droite je kotvový stranový krok. Jeho princip a funkce je úplně stejná jako u běžného švýcarského kotvového kroku, který se používá dodnes. Jenom je celá kotva (s paletami po straně) v jedné přímce s ložiskem setrvačky.

Já teda nejsem odborník, ale připadá mi, že to, o čem píšeš, se označuje jako Breguet overcoil... takže otázka je, jestli to nějakej třetí výrobce mohl popisovat jako Breguet spiral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breguety to nebudou. Chybí tam standardní "guilloche motif" na ciferníku, má to jiný typ ručiček a jiná čísla. Navíc podobné cibule Breguet pokud vím nikdy nedělal. Pro srovnání, klasické cibule Breguet vypadají asi takto:

w7639a.jpg

 

Na obrázku výše je velmi poznat styl kterého se Breguet drží u všech modelů.

 

Souhlasím tedy s tezí, že ty zmiňované cibule mají pouze Breguetův vlásek. Ale co přesně za značku to je ti nepovím.

 

Edit: Něco podobného co ukazuješ nahoře jsem našel zde

Upraveno uživatelem Jay Doll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breguet spiral se psalo na hodinky v dobách, kdy ten co píše "overcoil" byl chcáván po plotech.... :thumbsup_anim:

To je odborná hodinářská definice? :D

 

Však píšu, že nejsem odborník... jen jsem si na tenhle termín takňák zvykl četbou buržoazních časopisů. Každopádně dík. Myslím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je odborná hodinářská definice? :D

 

Však píšu, že nejsem odborník... jen jsem si na tenhle termín takňák zvykl četbou buržoazních časopisů. Každopádně dík. Myslím :)

Ale né, jen chci naznačit, že ty nápisy byly aktuální před sto lety, kdy každej hledal způsob, jak vylepšit svoje jinak běžné zboží. Dnes je to zase pro změnu "limited edišn", "instrument pro profesionály", nebo třeba "TDCRFI", s důrazem na to, že to "F" a to "I" jsou ČERVENĚ !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...