Přejít na obsah

Identifikace PRIM a rada pro renovaci


Doporučené příspěvky

sice blbe nazvana aukce, ale hodinky snad stejne jako tvoje - i kdyz stav tech z aukce bude asi lepsi nez tech tvych, neni vsak uplne spickovy

http://www.aukro.cz/item553231538_prim_pav...elmi_hezky.html

 

 

Díky za odkaz, taky už jsem se jich všimnul. Je pravda že ten číselník vypadá líp, ale není to úplně vidět.

 

Zkoušel jsem ještě obeslat to Parexo a Elton na ten číselník. No uvidíme. Taky asi budu muset počkat na těch 50 příspěvků, abych mohl dát inzerát přímo tady na Chronomag :crying_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Toljo, víš musím se Rudy trochu zastat a to ze dvou důvodů:

1) má podobný nick :worried_anim:

2) má zkušenost s Eltonem je podobná. Dostal jsem se k hodinkám tak, že jsem dostal Omegy po pradědovi. Když jsem dospěl do středního věku, tak jsem postupně získal hodinky od dědy a od táty. Oboje Primky samozřejmě. Hodinky táty byly obyčejné s 68 kalibrem - viz fotka, a já jsem se rozhodl, že je zrenovuji. Na netu jsem se dostal k Chronomagu a přes něj k Eltonu. tam jsem poslal fotky hodinek s dotazem kolik by stála renovace. odpověď byla, že mi dají nové nerez pouzdro, už nevím z jakého typu, safírové sklíčko a do toho dají můj strojek. Cena? Kolem 15.000 Kč, přesně už nevím. Tak jsem jim slušně odepsal, že se zbláznili, a vzápětí mi tedy nabídli nerez poudro typu soudek za 2.500 Kč + další za práci apod. A výsledek, navštívil jsem hodináře a ten mi koupil úplně nové stejné pouzdro i s tím plastovým sklíčkem za 150 korun.

Od té doby se zajímám o ruské hodinky, rád si čtu Tvoje příspěvky a prohlížím Tvoje fotky hodinek, dost se poučím, ale jak už tu bylo řečeno, myslím si, že je to tu forum gentlemanů a mezi nimi se výrazy jako "každý kdo má díru do prdele" nepoužívají.

post-1329-1234894408.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toljo, víš musím se Rudy trochu zastat a to ze dvou důvodů:

1) má podobný nick :worried_anim:

2) má zkušenost s Eltonem je podobná. Dostal jsem se k hodinkám tak, že jsem dostal Omegy po pradědovi. Když jsem dospěl do středního věku, tak jsem postupně získal hodinky od dědy a od táty. Oboje Primky samozřejmě. Hodinky táty byly obyčejné s 68 kalibrem - viz fotka, a já jsem se rozhodl, že je zrenovuji. Na netu jsem se dostal k Chronomagu a přes něj k Eltonu. tam jsem poslal fotky hodinek s dotazem kolik by stála renovace. odpověď byla, že mi dají nové nerez pouzdro, už nevím z jakého typu, safírové sklíčko a do toho dají můj strojek. Cena? Kolem 15.000 Kč, přesně už nevím. Tak jsem jim slušně odepsal, že se zbláznili, a vzápětí mi tedy nabídli nerez poudro typu soudek za 2.500 Kč + další za práci apod. A výsledek, navštívil jsem hodináře a ten mi koupil úplně nové stejné pouzdro i s tím plastovým sklíčkem za 150 korun.

Od té doby se zajímám o ruské hodinky, rád si čtu Tvoje příspěvky a prohlížím Tvoje fotky hodinek, dost se poučím, ale jak už tu bylo řečeno, myslím si, že je to tu forum gentlemanů a mezi nimi se výrazy jako "každý kdo má díru do prdele" nepoužívají.

 

Uvedl jsem na pravou míru chybně interpretovanou kalkulaci. Jistě se mnou budeš souhlasit, že je rozdíl mezi renovací a výrobou solitéru na základě zákazníkem dodaného kalibru - nejen věcný, ale i finanční. A gentlemany bych na místě, kde se běžně skupují hodinky za účelem následného prodeje s tučnou marží na Aukru opravdu nehledal. Navíc když k tomu většina "gentlemanů" mlčí, a někteří to dokonce nahlas schvalují. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toljo, víš musím se Rudy trochu zastat a to ze dvou důvodů:

1) má podobný nick :worried_anim:

2) má zkušenost s Eltonem je podobná. Dostal jsem se k hodinkám tak, že jsem dostal Omegy po pradědovi. Když jsem dospěl do středního věku, tak jsem postupně získal hodinky od dědy a od táty. Oboje Primky samozřejmě. Hodinky táty byly obyčejné s 68 kalibrem - viz fotka, a já jsem se rozhodl, že je zrenovuji. Na netu jsem se dostal k Chronomagu a přes něj k Eltonu. tam jsem poslal fotky hodinek s dotazem kolik by stála renovace. odpověď byla, že mi dají nové nerez pouzdro, už nevím z jakého typu, safírové sklíčko a do toho dají můj strojek. Cena? Kolem 15.000 Kč, přesně už nevím. Tak jsem jim slušně odepsal, že se zbláznili, a vzápětí mi tedy nabídli nerez poudro typu soudek za 2.500 Kč + další za práci apod. A výsledek, navštívil jsem hodináře a ten mi koupil úplně nové stejné pouzdro i s tím plastovým sklíčkem za 150 korun.

Od té doby se zajímám o ruské hodinky, rád si čtu Tvoje příspěvky a prohlížím Tvoje fotky hodinek, dost se poučím, ale jak už tu bylo řečeno, myslím si, že je to tu forum gentlemanů a mezi nimi se výrazy jako "každý kdo má díru do prdele" nepoužívají.

 

My jsme si to s Toljou už včera vyjasnili přes SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochromovani - Galvenn Praha

Dával jsi tam někdy chromovat nějaké hodinky? Píšou že chromování provádějí pouze závěsově, a všude kde to takhle dělali tak mě s hodinkama vyhodili, nehledě na to, že to pouzdro vůbec nebyli schopni nějak připravit. Popravdě jsem ještě nenašel provozovnu co to dělá, jen jsem někde slyšel že občas nějaký hodinář má nějaký kontakt na někoho kdo to umí, ale že i tak za výsledek neručí... Takže vlastně ani nevím jakou metodou se to má správně dělat a tak jakým směrem vlastně pátrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dával jsi tam někdy chromovat nějaké hodinky? Píšou že chromování provádějí pouze závěsově, a všude kde to takhle dělali tak mě s hodinkama vyhodili, nehledě na to, že to pouzdro vůbec nebyli schopni nějak připravit. Popravdě jsem ještě nenašel provozovnu co to dělá, jen jsem někde slyšel že občas nějaký hodinář má nějaký kontakt na někoho kdo to umí, ale že i tak za výsledek neručí... Takže vlastně ani nevím jakou metodou se to má správně dělat a tak jakým směrem vlastně pátrat.

Chromovani jsem jeste nezkousel. V pristim tydnu bych tam ale mel jet s nejakym zlacenim, a tak se optam na miste (pokud to nekdo nestihne vytelefonovat driv).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne všechno, co má čáry na ciferníku, je Prim Diplomat.

http://www.prim.cz/kolekce/diplomat40

Podívej se "Náštěva v Eltonu" a tam přesně takové jsou - historické - včetně popisu - Prim Diplomat, to že mě odkážeš na dnešní Diplomaty, které vycházejí s těch historických, nic neříká o skutečnosti, že ten krám tady není starý Diplomat. Vy jste asi oba snědli něco a z toho jste tak přechytralí, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

snedl jsem tri talire toho "neceho" a jsem tak prechytracely, ze ti rad vysvetlim to, co kolegove naznacili, ale tys bohuzel nepobral. Mala mnemotechnicka pomucka - Prim Diplomat se mimo ine vyznacuje tim, ze ma na ciferniku napsano DIPLOMAT.

 

edit:spiderer byl rychlejsi - holt moderator :)

post-1383-1234984512.jpg

post-1383-1234984715.jpg

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se "Náštěva v Eltonu" a tam přesně takové jsou - historické - včetně popisu - Prim Diplomat, to že mě odkážeš na dnešní Diplomaty, které vycházejí s těch historických, nic neříká o skutečnosti, že ten krám tady není starý Diplomat. Vy jste asi oba snědli něco a z toho jste tak přechytralí, co?

Dávat na Chronomag další fotky původních Diplomatů už není ani nošení dříví do lesa, ale spíš písku na Saharu. Szukaj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se "Náštěva v Eltonu" a tam přesně takové jsou - historické - včetně popisu - Prim Diplomat, to že mě odkážeš na dnešní Diplomaty, které vycházejí s těch historických, nic neříká o skutečnosti, že ten krám tady není starý Diplomat. Vy jste asi oba snědli něco a z toho jste tak přechytralí, co?

 

Chytračit můžeš, ale kolenem to moc nejde. To, co tady, na hodinkovém fóru meleš za nesmysly, je jako kdyby jsi si nahlas ubzdil v poloprázdném kině. Ale klidně pokračuj, já se směju rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím Tolju a smekám před tou trpělivostí ...

Na chnmg už dlouho nepřispívám, mám rád primky a čím dál tím víc mám pocit, že k tomu, abych je měl rád, nepotřebuju slyšet a číst nářky ... Co se týká renovací v Eltonu, nevím, kolik z vás si doopravdy nechalo něco v Eltonu udělat, že tak naříkáte a víte, kolik to bude stát ... .

Já si tam nechal renovovat 4 hodinky. 1 diplomaty, jedny sport I, jedny sporty II a jedny letecké. Renovace je vždycky individuální. Pokud máte pouzdro trosku, ale číselník a ručky 100%, bude cena jiná, naž když máte mírně ojeté vše a pod. ... . Takže nemá smysl porovnávat jednu cenu renovace s jinou cenou renovace (všem, kterým tohle sdělení připadá banální a prosté - prosím, přečtěte si pár vláken o primkách, je stále hodně lidí, kterým to tak srozumitelné rozhodně není ...).

Kromě diplomatů jsem všechny hodinky nechal přesadit do nerezu (u Igenů jsem nechal průhledné zadní dýnko), u jedněch se ručně předělával ciferník ... . Cena nikdy nebyla přes 10 000 a jen jednou byla přes 3 500.

Cenová politika se sice mění a ceny jdou nahoru, ale tyhle ceny, které píšu, tak ty platily v době, kdy na chnmgu vládlo přesvědčení, že eltoni jsou předražení a chtít 10 000 za renovaci že je moc a jaktože mi po telefonu neřeknou, kolik to bude stát.

Pošlete jim hodinky spolu se svou představou co s nimi chcete provést a uvidíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, kde jinde renovovat primky, než v eltonu?? Já se divím, že se vůbec ptáte. A samosebou je cena vždycky jiná podle toho, co chcete a ja třeba udělat.

 

Pochopitelně vyčištění, výměna sklíčka a tak, to je pro vašeho hodináře, ale řádská renovace musí do eltonu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Tolju a smekám před tou trpělivostí ...

Na chnmg už dlouho nepřispívám, mám rád primky a čím dál tím víc mám pocit, že k tomu, abych je měl rád, nepotřebuju slyšet a číst nářky ... Co se týká renovací v Eltonu, nevím, kolik z vás si doopravdy nechalo něco v Eltonu udělat, že tak naříkáte a víte, kolik to bude stát ... .

Já si tam nechal renovovat 4 hodinky. 1 diplomaty, jedny sport I, jedny sporty II a jedny letecké. Renovace je vždycky individuální. Pokud máte pouzdro trosku, ale číselník a ručky 100%, bude cena jiná, naž když máte mírně ojeté vše a pod. ... . Takže nemá smysl porovnávat jednu cenu renovace s jinou cenou renovace (všem, kterým tohle sdělení připadá banální a prosté - prosím, přečtěte si pár vláken o primkách, je stále hodně lidí, kterým to tak srozumitelné rozhodně není ...).

Kromě diplomatů jsem všechny hodinky nechal přesadit do nerezu (u Igenů jsem nechal průhledné zadní dýnko), u jedněch se ručně předělával ciferník ... . Cena nikdy nebyla přes 10 000 a jen jednou byla přes 3 500.

Cenová politika se sice mění a ceny jdou nahoru, ale tyhle ceny, které píšu, tak ty platily v době, kdy na chnmgu vládlo přesvědčení, že eltoni jsou předražení a chtít 10 000 za renovaci že je moc a jaktože mi po telefonu neřeknou, kolik to bude stát.

Pošlete jim hodinky spolu se svou představou co s nimi chcete provést a uvidíte.

 

Ahoj Michale

 

Problémem Chronomagu začíná být podle mne to, že v dobách kdy jsem ho nalezl byl poměr informací vůči plkům hrubým odhadem 80 ku 20ti, vyjádřeno v procentech, kdežto teď ten poměr vidím opačně, a to ještě možná informacím přidávám. Vždy, když jsem se na něco zeptal, tak jsem dostal fundovanou odpověď. Domnívám se, že jsem se tu toho dost naučil, a se mnou jistě i mnoho ostatních. Dnes, když se nováček na něco zeptá, tak ho kdejaký chytrák, který "pomalu ještě hodinky nedržel v ruce" odkáže na funkci hledání. Bodejť by ne, když ten dotyčný chytrák ví o hodinkách prd, a na Chronomag si chodí pouze zanadávat, jak jsou ty primky drahé, jaké to jsou šmejdy a zajímá ho pouze plkání o :shit: . Jediné místo, které je zatím v sekci českých hodinek v pohodě je drancování bazaru, ale třeba tam zavítá někdo "spravedlivě rozhořčenej" a zakydá nám i to.

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...