Přejít na obsah

Prim cal. 96 - "TV"


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Manta: jo, jeste ziju... Berte, strasak ma profi fotogravku, ale ne ledasjakou. On ji po telefonu rekne: milacku, vyfot mi prosim fialovy Igeny, zlaceny pyzama a jedny traktory bez datumky.No a ona se zvedne, sahne do prislusnych supliku, cvakne to a odesle na zadanou adresu. Kolik znate fotografek s takovymi vedomostmi? Vyfot mi prosim ty devadesatsedmy....Sup a je to, ani se nemusi rikat, ktere to jsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manta: jo, jeste ziju... Berte, strasak ma profi fotogravku, ale ne ledasjakou. On ji po telefonu rekne: milacku, vyfot mi prosim fialovy Igeny, zlaceny pyzama a jedny traktory bez datumky.No a ona se zvedne, sahne do prislusnych supliku, cvakne to a odesle na zadanou adresu. Kolik znate fotografek s takovymi vedomostmi? Vyfot mi prosim ty devadesatsedmy....Sup a je to, ani se nemusi rikat, ktere to jsou...

Jojo, je fakt úžasná... ale někdy se taky kousne a restart chvilku trvá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, máte někdo představu, jak na tom byl kalibr 96 s kvalitou v kontextu tehdejší světové produkce (nebo alespoň v kontextu produkce východního bloku)?

 

Ptám se proto, že mi dnes hodinář řekl, že zastavujicí se prim televize opravivat nebude, protože automay Prim byly obecně nekvalitní a vydžely max. 10 nebo 15 let a pak byly na vyhození. Je pravda, že se součástky tohohle kalibru za tuhle dobu úplně vychodily?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to není hodinář, ale jouda. Tyhle strojky jsou neskutečné držáky. Jediné bolavé místo bylo v uložení setrvačníku.

Tak už aspoň vím, kam hodinky nedávat. Mně se ta jeho odpověď hned nezdála. Jdu si v Brně hledat jiného hodináře.

 

Díky za odpověď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak podle pročítání tohoto fóra jsou tu i nespokojení chronomagoři s kvalitou Prim Automatů včetně mne. Z mých pouze pěti Prim Automatů jsou v úplném pořádku jen jedny! U prastarých kalibrů padesátek je poměr opačný. Taky mi hlava nebere proč za mnoho let jsem nikde v žádné brožurce, knížce ani v učebnicích pro české hodináře (!!!) neviděl podrobné schéma jednostranného samonátahu Prim Automatů. Není ani v nejnovější "Primbibli" - monografii o primkách. Až teprve nedávno po návštěvě výstavy hodinek v Praze jsem se dověděl, že Prim Automaty s jednostranným samonátahem ve směru otáčení rotoru, když nenatahuje pero, tak tam není plnohodnotná volnoběžka ale jak jsem to študoval tak to vidím na jakousi jak tomu já říkám "přeskakoběžka".

 

Edit: Úprava textu.

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U koho jsi s nima byl?

Dával jsem je do hodinářství Paravan na Mendláku. Ale nechci jim dělat špatný jméno. Měl jsem tam dřív jiné Primky na menší opravy a byl jsem spokojený (to tam ale byl jiný hodinář než dnes).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si budu muset kal. 96 koupit víc, abych mohl posoudit, jak moc kvalitní strojek to je :) 

A rád bych se zeptal ještě na jednu věc - ta 96 se mi zastavuje, když je minutová ručka mezi 1 a 6 a dostane se do překryvu s vteřinovou ručkou. Zároveň je v režimu nastavování času při otočení minutovou ručkou přes vteřinovou (zase mezi tou 1 a 6) cítit takové prasknutí/přeskočení. Nevíte, čím to může být způsobené a o jak náročný problém z hlediska opravy se jedná - alespoň orientačně? Ty hodinky jsem koupil přes aukro s dovětkem, že hodinky jsou "v chodu", takže teď přemýšlím zda se pustit do opravy nebo to vyřešit reklamací. 

Mipo: Díky za odpověď. Bohužel nejsem schopný na to nijak zasvěceně zareagovat, protože co se týče konstrukce hodinek jsem naprostý amatér :) 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...