Přejít na obsah

Citizen Eco-Drive


enicar2

Doporučené příspěvky

Zdravíčko pánové,

já své eco-drivery kupoval v půlce roku 2009, čili dnes je to cca 7,5 roků co je mám a baterie je pořád původní.

Když jsem šel do hodinářství ať mi zkontrolují baterku, neb v návodě se píše že se na ni má hodinář podívat co 5 let (nebo tam je co 3 roky?) tak mi bylo řečeno, že pokud hodinky jdou, nemám to řešit a že 10let vydrží určitě.

Hodinky mám v titanovém provedení - to už bych asi u hodinek nechtěl, páč mi přijde, že titan se škrábe daleko rychleji než ocel. Hodinky se mnou už zažily hodně, bazény, koupání, sprchy, cestování, stavbu, takže šrámů mají hodně, ale fungují stále přesně a na safírovém sklíčku ani škrábanec.

Jinak je nosím normálně, vůbec je "nenabíjím" jen když vemu na ruku jiné hodinky, tak tyto nechám volně na poličce, ať na ně svítí sluníčko.

pro představu - mám tyto: Citizen AT0350-53G

dd80b390d9d710e4174846833f8268ee.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po roku...

Mam tyto eco drive od roku 2000 a akumulator je pred smrti. V zime kdyz nosim dlouhy rukav uz nevydrzi ani den. Nevite kde by mi ho vymenili? V Jihlave jsem to poptaval a bylo mi receno ze je to stary model a nedokazou ho sehnat.

post-23590-0-07774900-1526060774_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Ahoj,

v rodině máme několikeré Eco Drivy - Ty otcovy mají 16 let a dělá v ních všechno. Střídá je se Seiko pětkama, ale tyhle Eco Drivy dostavjí fakt sodu. Já mám o rok mladší mode teké z titanul s alarmem, věčným kalendářem, budíkem stopkama atd. Mají patnáct let a také je nešetřím - sauny, bazény, moře, moto. Jsou fakt přesný, seřizuji 2 ročně při změně času, protože měsíční odchylky jsou v řádu pár vteřin - neuvěřitelný! Jinak Titanové pouzdra mi připadá že se nějak "hojí samo" Rozhodně nevypadají na to co zažily. Minerální sklíčko je na tom rozhodně hůř. A to tak že jsem již nechal vyměnit. Sorry ale foto při sobě nemám.

Manželka má Stiletto - s tloušťkou pouzda 6 mm a tam ta baterie má rozhodně kratší výdrž, nicméně po 7 lete stále fungují. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám asi tady nejstarší, jsou koupené v roce 1995 a jdou perfektně (!), safír netknutý, titanové pouzdro i po tom co se mnou prožily ani ťuk, prostě hodinky do nepohody. A byly to po mnoho a mnoho let moje jediné a denně nošené hodinky!

Nabízel jsem je zde:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/119269-citizen-eco-drive-titan/&do=findComment&comment=2187283

 

ale nakonec si je nechávám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 

Dobrý den,

posílám odpověď na včerejší dotaz ohledně hodinek Citizen JY8069-88E.

Plnohodnotná výdrž akumulátoru trvá cca 10 let. Po deseti letech může dojít k nepatrnému snížení výkonu (na cca 80%). Toto snížení však nemá znatelný vliv na chod hodinek (neopožďují se).  Výměna akumulátoru je nepravděpodobná, podle výrobce by muselo dojít pouze k mechanickému poškození (například rozlomení akumulátoru). Vlivem stáří by k výměně mohlo dojít třeba až po 20ti letech - což samozřejmě nemůžeme odhadnout cenu ani dostupnost náhradních dílů na tento model.

S pozdravem

Kateřina

     Hustý. nechce se mi věřit, že akumulátor vydrží v hodinkách 20 let. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Noo dat je na slunce, dat je pod lampicku s klasickou zarovkou (ledka nema energii aby to poradne dobila) a to je asi vse. Ja je ozivoval tak ze jsem je povesil za okno na misto kam slo celej den slunce.

 

Edit: Za okno mysleno uvnitr mistnosti. Tech par stupnu nad nulou co je venku by jim spis uskodilo, nez pomohlo.

 

A pokud budes davat pod lampicku tak alespon 30cm od zarovky at je neznici teplo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...