Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

:D tak třeba moje (nové) Hydry dělaly stabilně cca 3+, potom ze dne na den začaly mít (bez důvodu, o kterém bych věděl) nepravidelnou odchylku i více než minutu, v průměru 35+ (šly na mě z toho mdloby, no aspoň že do plusu), a protože jsem pořád neměl čas zajít s nimi k hodináři, po třech týdnech se samy plynule a zvolna vrací k normálu, teď jsou na 6+ a pořád se to zlepšuje a zároveň se proces zpomaluje. Modlím se, ať to skončí někde mezi 1+ a 3+. Docela by mě zajímalo, o co šlo (předpokládám že se povedlo je slab? zmagnetizovat mobilem nebo tabletem)...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D tak třeba moje (nové) Hydry dělaly stabilně cca 3+, potom ze dne na den začaly mít (bez důvodu, o kterém bych věděl) nepravidelnou odchylku i více než minutu, v průměru 35+ (šly na mě z toho mdloby, no aspoň že do plusu), a protože jsem pořád neměl čas zajít s nimi k hodináři, po třech týdnech se samy plynule a zvolna vrací k normálu, teď jsou na 6+ a pořád se to zlepšuje a zároveň se proces zpomaluje. Modlím se, ať to skončí někde mezi 1+ a 3+. Docela by mě zajímalo, o co šlo (předpokládám že se povedlo je slab? zmagnetizovat mobilem nebo tabletem)...

Tak predpokladám, že mobil alebo tablet by hodinkám uškodil iba ak by bol priamo na nich alebo tesne vedla nich,pár cm.....alebo sa mýlim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky byly položeny přímo na tabletu spolu s oběma mobily, ty těsně vedle nich. Podotýkám, že tento ůhledný "balíček" jsem nevytvořil já :D V tu chvíli mi to ani nedošlo, ale když jsem zpětně přemýšlel o možných příčinách odchylky chodu, udělal jsem přítelkyni dodatečně školení. Ona prostě jen všechny čtyři předměty, které jsou pro mě důležité, při uklízení opatrně a s láskou takhle sestoupila, aby se jim nic nestalo :) Je ale docela dobře možné, že jí křivdím, možností jak zblbnout hodinky je v dnešní době více. Namátkou mě napadá, že jsem se hrabal v osvětlovací rampě velkého akvária s mnoha zářivkami a nesundal si hodinky. Člověk není nikdy dost opatrný. V okamžiku, kdy řeším praktický problém, se na něj plně soustředím a hodinky si maximálně tak podvědomě chráním před mechanickým poškozením - na silové pole mě prostě nenapadlo myslet.

 

Edit: teď jsem si vzpomněl, u zářivek jsem měl Suma, ne Hydry. Suma stále perfektní přesnost 2,5+. Ale Scuba Seiko obecně mají velmi slušnou odolnost vůči zmagnetizování...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkách DEALu jsou uvedeny spotřebiče, které můžou zmagnetizovat hodinky:

 

- Hudební reproduktory osazené permanentními magnety

- Fén na vlasy

- Elektrický strojek na holení

- Vysavač

- Zářivkové svítidlo

- Některé modely mobilních telefonů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkách DEALu jsou uvedeny spotřebiče, které můžou zmagnetizovat hodinky:

 

- Hudební reproduktory osazené permanentními magnety

- Fén na vlasy

- Elektrický strojek na holení

- Vysavač

- Zářivkové svítidlo

- Některé modely mobilních telefonů

Ked to už rozoberáme tak detailne, tak aká vzdialenosť od tých prístrojov je už škodlivá? a aký čas treba na zmagnetizovanie? ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...