Přejít na obsah

Breitling Chronomat Big Case


M916

Doporučené příspěvky

Jak už jsem avizoval jinde, v rámci "kumulace kapitálu" pro nákup vysněného El Primera jsem vrátil Cyberovi úžasné Herculesy. Zenithy budou obdobného typu a oboje bych neunosil. Jenže pak se dostavil smutek z absence firmy Breitling v mé sbírce a tak jsem začal přemýšlet, že nějaké pěkné B s historickým příběhem, něčím zvláštním, typickým, ale nepřehnaným ciferníkem, bych doma mít mohl. Takový rok 1969, kalibr 11 nebo 12, zkrátka něco z doby počátku Autávií a El Primer, to by bylo ono. Tak jsem otevřel internet a hledal a hledal... až jsem našel Chronomaty, obrovské Big Case 48 mm. To je ono! Chronomat - první model s logaritmickým kruhovým měřítkem v krásně čisté verzi s jedním z prvních chronografických automatů z roku 1969! Po mnoha hodinách strávených na eBay je mám doma a zde jsou první fotky. Prosím, omluvte kvalitu fotek, ale až dostanu tu správnou náladu, udělám fotky do galerie. Zatím alespoň takhle...

post-2687-1234981532.jpg

post-2687-1234981543.jpg

post-2687-1234981550.jpg

post-2687-1234981559.jpg

post-2687-1234981570.jpg

post-2687-1234981583.jpg

post-2687-1234981617.jpg

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to z obchodu, naprosto bez problémů... Co se týče ceny, zařekl jsem se, že k tomu řeknu jen to, že když se podíváte na eBay, uděláte si názor. Cena se pohybuje cca od 1.500,- EUR do 5.000,- EUR za top NOS kousky. Můžu vám říct, že je to opravdu nářez (ale připouštím, že jen pro toho, kdo má rád staré kousky); sám jsem měl z té velikosti strach, ale vzhledem k tomu, že korunka je na druhé straně a mé zápěstí má v obvodu 21 cm, nosí se velmi příjemně...

 

 

 

Uz se tesim, az nam je na srazu ukazes nazivo :)

Já taky, přivezu je určitě ;-)

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou poradny budiky. Pekny. Z ceho je ta luneta ? PVD ?

Člověče, kdo to ví, odpoví, moc se v tom nevyznám, ale asi jo. Po obvodu je ošoupaná, koukni na foto.

 

to NiG: Moc jsem se rozhodoval mezi bulíkama a chronomatem; vlastně jsem nejdřív chtěl bullheads, ale pak mi došlo, že by byly úžasný ve sbírce, ale asi bych je nenosil a navíc nemají vůbec nic společného s Breitling look. Proto nakonec vyhrály na celý čáře ty co vyhrály, i když jsou dražší.

post-2687-1234989840.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...