Přejít na obsah

Quartzové hodinky s duší?:)


Andrew22

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem hodinek. Dospěl jsem k názoru, že jako laikovi mi zatím budou vyhovovat quartzové hodinky. Chtěl bych nějaké na denní nošení, design je věc individuální, líbí se mi různé typy, ale hodinky by měly mít kvalitní provedení. Na materiál ani pásek nemám vyhraněný názor, ale co jsem pročítal forum, líbily se mi - designem - např. tyhle: http://www.princetonwatches.com/shop/SNAB65.asp

 

V současnosti mám ocelové Fossil Blue, takže ani vyšší hmotnost asi nebude problém.

 

Vzhledem k tomu, jak málo indícií jsem uvedl, bych chtěl doporučit pár kousků, které jsou např výjimečné designem, nebo jsou svým způsobem kultovní, případně ty, které byste si (pokud byste přistoupili na quartzy) koupili vy.

Cena by se měla pohybovat tak do 6-7 tisíc Kč, ale i levnější zajímavé modely si rád prohlédnu, neboť jak jsem se dočetl, v této kategorii v hodinkách přílišné rozdíly nejsou a moje nároky dost možná splní i levnější kousky.

Díky.

 

P.S. Rád poskytnu nějaké další upřesnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzky s duší???? No jasně......doporučuji mrknout na ebay a číhat.......třeba

Seiko Arnold - http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry189966

 

nebo další ze Seiko řady,Alien - http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry221083

 

vintage kousky,co mají "koule" a má je málokdo. Ale chce to číhat a mít štěstí(hlavně u Alienů)!!!!

 

 

Seiko Speedmaster:"Alien"

 

http://www.coolhunting.com/archives/2008/0..._seiko_spee.php

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyloženě s duší.. hm, tak toakové quartzky budou dražší než mechanika s duší :) omega x33, různé heq quartzy, japonské obskurnosti ap.

Tak duše byla trošku nadsázka, nejsem fajnšmekr, spíš jsem tím myslel nějakou zajímavost spojenou s konkrétním typem, funkcí, designem, materiálem nebo tak něco, při zachování kvality a solidního poměru cena/hodnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se od Seika líbí SNP017, je to quartz, ale bez baterie - kineticky (pohybem ruky) nabíjený akumulátorek:

 

SP017.JPG

 

Dají se pořídit kolem US$ 400:

http://www.amazon.com/Seiko-Coutura-Kineti...7/dp/B00154SAKM

 

Anebo SNL036 / 001:

 

205552706.jpg

 

zlato-stribro-hodinky-cz-foto-snl-001-p-jpg-detail-270-350.jpg

Upraveno uživatelem Radek Hulán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Se zlatým se mi příliš nelíbí, zatím mě zaujaly:

 

Seiko Model SNAB65

Tissot Sport PRC200 - kalibr G10.211

SEIKO WATCH SNAA49

2008 Seiko Alarm Chronograph Tachymeter Watch SNAC07P1

Asi zakoupím spíš nějaké nové, byť nebudou tak oduševnělé.

Upraveno uživatelem Andrew22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Tissot PRC 200 me pobavil, protoze cele dopoledne jsem se jim intenzivne zabyval na eBayi... fakt se mi libi.

 

No, a sice je to naprosto z jineho soudku a nejspis si spousta lidi poklepe na celo, ale me se subjektivne docela libi tyhle quartzky Nautica. A dusi bys jim dodal sam uz tim, jak by ses je snazil koupit... tenhle typ se shani skoro nemozne. Loni se prestal vyrabet a od te doby se sporadicky objevuje jen par kousku... uz protome drazdi. Ale fakt je, ze o nich uvazuji od lonskeho leta.

 

515kIXGzs4L._SS500_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O duši toho moc nevím a všechny quartz hodinky, který se mi líbí, jsou démonicky drahý (Omega X-33, Breitling B1/Airwolf) - kdyby se ale takový hodinky měly vlízt do nějakýho humánního finančního limitu, díval bych se buď po traserech, nebo bych vybíral nějaký nádražácký Mondaine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Quartzky s duší neexistují, to si Gilius může vykládat, co chce, leda tak s odkazem na slavnou minulost. V tom případě by to byly jen jediné a to Omegy X-33, které se bohužel do Tvého limitu nevejdou ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzky s duší neexistují, to si Gilius může vykládat, co chce, leda tak s odkazem na slavnou minulost. V tom případě by to byly jen jediné a to Omegy X-33, které se bohužel do Tvého limitu nevejdou ani náhodou.

Možná ještě Citizen Chronomaster, tam by se vešel do dvou tisíc. Dolarů...

Osobně doporučuji projít před nákupem stránky Mavexu, tam člověk rychle přijde o iluze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmiňuji se snad někde o duši??? Já nevidím duši v žádných hodinkách...některé maj možná "koule",ale duši......? :worried_anim:

Hoďte na něj síť! Giliusi, vždyť ty hodinky jsou jako malé zvířátko, co si žije vedle nás svým životem a strašně touží po tom býti hýčkáno! Teď jsem byl tři týdny nevěrný TT1 a chudinky se na tom kolotoči tak rozesmutnily, že nabraly zpoždění 7 minut. No a když maj duši, tak koule taky, to je jasný.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...