Přejít na obsah

Dubai..


KOMA

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci se zeptat jestli jste někdo nebyl v Dubai ? Jak je to tam s hodinkama, prej maj super ceny. Vyplatí se si vzít sebou něco na hodinky ? Nemáte nějakej odkaz na eshop nebo tak něco, at vím jak se to tam pohybuje ? Jestli je to tam o hodně levnější, koupil bych si tam něco do zásoby, když to bude naruce nebo schovaný v kufru tak clo neplatím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba navstivit tie klasicke obchody v Mall of Emirates a podobne. Cenovo to nie je zle, ale treba kupovat pocas tych 'sales', myslim ze prave teraz by este mal byt DBF (dubai shopping festival) najdi si na webe. Vtedy su celkom slusne zlavy.

Ale inak najlepsie je sa s nimi rozpravat, vysvetlit ze nie si turista, ale ze si tam lokalny :) a potom z nimi handlovat zlavu :)

 

Ahoj,

chci se zeptat jestli jste někdo nebyl v Dubai ? Jak je to tam s hodinkama, prej maj super ceny. Vyplatí se si vzít sebou něco na hodinky ? Nemáte nějakej odkaz na eshop nebo tak něco, at vím jak se to tam pohybuje ? Jestli je to tam o hodně levnější, koupil bych si tam něco do zásoby, když to bude naruce nebo schovaný v kufru tak clo neplatím ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chci se zeptat jestli jste někdo nebyl v Dubai ? Jak je to tam s hodinkama, prej maj super ceny. Vyplatí se si vzít sebou něco na hodinky ? Nemáte nějakej odkaz na eshop nebo tak něco, at vím jak se to tam pohybuje ? Jestli je to tam o hodně levnější, koupil bych si tam něco do zásoby, když to bude naruce nebo schovaný v kufru tak clo neplatím ?

Když už tu mluvíme o SAE, už je nějaká rozumná cesta, jak získat vízum, pokud nepoletím s Emirates? Kupuji si dovolené u německých cestovek a jelikož Němci vízum nepotřebují, tak se na mě jejich cestovka s tímhle vyprdne. A u českých je to zbytečně drahé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha taky kupuji zájezd přes němce a nevěděl jsem, že potřebuji vízum, musím to teda ještě prostudovat. Jinak jsem se dozvěděl, že nejlepší je nakoupit v bezceláku v dubai, když se letí zpátky, tak uvidím co tam bude , jestli se tam dostanu. Kdyby to bylo opravdu aspoň o třetinu levnější tak bych šel do něčeho lepšího. Díky za info ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha taky kupuji zájezd přes němce a nevěděl jsem, že potřebuji vízum, musím to teda ještě prostudovat. Jinak jsem se dozvěděl, že nejlepší je nakoupit v bezceláku v dubai, když se letí zpátky, tak uvidím co tam bude , jestli se tam dostanu. Kdyby to bylo opravdu aspoň o třetinu levnější tak bych šel do něčeho lepšího. Díky za info ..

Tak dej potom vědět, jak to dopadlo. Zatím všechny způsoby získání víza zahrnovaly předem vlastnictví minimálně letenky, ale já kupuju zájezdy vždy last minute, tak to nepřichází do úvahy.

 

Láká mě vysoká teplota moře, pravděpodobně nejvyšší ze všech destinací co přicházejí do úvahy. Mě je totiž všude tak nějak zima. Skoro ono to bylo na Maledivách, ale ještě bych nějaký ten stupínek přidal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci ti rezervacka ... takze urobis rezervacku, zabezpecis si vizum. Potom rezervacku zrusis a cakas na last minute ...

 

Btw, teraz to more az tak teple nebude (teda aspon na zaklade ako bolo o takomto case pred rokom) a ked je teplo, tak je zasa na neudychanie, plus more zacne kvitnut (meduzy). Nevraviac o tom, ze som pred par mesiacmi zachytil, ze tam mali cele more nejako spinave ... uz nepamatam preco.

 

Tak dej potom vědět, jak to dopadlo. Zatím všechny způsoby získání víza zahrnovaly předem vlastnictví minimálně letenky, ale já kupuju zájezdy vždy last minute, tak to nepřichází do úvahy.

 

Láká mě vysoká teplota moře, pravděpodobně nejvyšší ze všech destinací co přicházejí do úvahy. Mě je totiž všude tak nějak zima. Skoro ono to bylo na Maledivách, ale ještě bych nějaký ten stupínek přidal :D

Upraveno uživatelem Ghill
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci ti rezervacka ... takze urobis rezervacku, zabezpecis si vizum. Potom rezervacku zrusis a cakas na last minute ...

 

Btw, teraz to more az tak teple nebude (teda aspon na zaklade ako bolo o takomto case pred rokom) a ked je teplo, tak je zasa na neudychanie, plus more zacne kvitnut (meduzy). Nevraviac o tom, ze som pred par mesiacmi zachytil, ze tam mali cele more nejako spinave ... uz nepamatam preco.

Hm, tak nic. Vypadá to zase na ty Maledivy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dubai Shopping Festival probiha do konce unora , potom se da ale nekdy cenu dostat taky.

More je teple az od konce dubna, ted cca 24°C , vzduch kolem 30°C, minuly rok jsem zazil i dest :o

Vizum je opravdu drahe, pokud nekupujes zajezd nebo alespon letenku od cestovky v CZ (cca 3800-4500 CZK)

Nakupy v bezcelnich obchodech nejsou az tak vyhodne - ceny jsou uz pevne.

Prozkoumej znackove obchody jednotlivych znacek (NA JEJICH WEBU) a tam se potom vydej, ja tak kupoval IWC a pro kolegu Rolwex.

Ano hodinky se daji pronest na ruce, ale pokud priletis z nejakeh jineho evropskeho mesta v zime opaleny s kufry, tak jsi 100% minimalne otazan celnikem odkud letis a co vezes. Je to rozdil, kdyz prilei charter plny rvoucich deti a turistu - ty nechavaji prochazet. Pak uz musis mit ty nervy tvrdit, ze vezes jen obleceni a zadnou elektroniku, zlato, hodinky. A doufat, ze ti uveri a nenajdou krabicku od hodinek, cenovku na retizku manzelky na krku a synatora se spuntama od PS2 v usich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak playu doporucuju. zapomen na cestovku a zarid si hotel sam. je to lepsi. a ZAPOMEN NA RESORTY. kratsi cesta je letet primo treba z amstru do cancunu a ne pres USA. usetris spoustu casu. puc si tam rychloclunny, ctyrkolku do pralesa a navstiv XelHa. uvidis prospekty a stoji to za to. je tam levne a je to tam vynikajici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak playu doporucuju. zapomen na cestovku a zarid si hotel sam. je to lepsi. a ZAPOMEN NA RESORTY. kratsi cesta je letet primo treba z amstru do cancunu a ne pres USA. usetris spoustu casu. puc si tam rychloclunny, ctyrkolku do pralesa a navstiv XelHa. uvidis prospekty a stoji to za to. je tam levne a je to tam vynikajici.

Já lítám s německejma cestovkama, pochybuji, že samostatný nákup letenky by mě vyšel levněji. No uvidíme, já mám rád takové to válení se na pláži a cachtání v moři. A 26°C taky není zrovna moc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já lítám s německejma cestovkama, pochybuji, že samostatný nákup letenky by mě vyšel levněji. No uvidíme, já mám rád takové to válení se na pláži a cachtání v moři. A 26°C taky není zrovna moc :D

 

to si pis ze te to vyjde levneji. a mexiku je teplo. jestli ale nutne potrebujes vedro , tak ta Dubai bude pro tebe. je tam na chcipnuti. znamy australan (a ze ti maji doma taky vedro) nechapal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si pis ze te to vyjde levneji. a mexiku je teplo. jestli ale nutne potrebujes vedro , tak ta Dubai bude pro tebe. je tam na chcipnuti. znamy australan (a ze ti maji doma taky vedro) nechapal :)

Mě nejde o teplotu vzduchu ale vody. A 26 °C teda nic moc není. To na těch Maledivách mělo být údajně 29 °C a taky to nebylo úplně ono.

Já když kupuju dovolenou přes německé cestovky, tak se kolikrát dostanu na cenu samostatně kupované letenky a i hotel mám za výrazně nižší cenu, než kdybych si ho kupoval sám. Samozřejmě něco jiného jsou cestovky české, tam je cena úplně mimo, já obvykle mám dovolenou i za míň než polovinu ceny, co by to stálo s českou cestovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Prave jsem objevil tohle vlakno, tak to napisu sem, muj dotaz bude podobny. Nasi s brachou odjizdi na Maledivy a v Dubai maji mezipristani.. Ma cenu je zaukolovat at se podivaji v mistnich obchodech na letisti? Maji pri ceste zpet cca 10 hodin cas, takze pochybuju ze pojedou i nekam mimo letiste.. Jde mi o nejaky bondovky, pripadne PO. Co vy na to? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chci se zeptat jestli jste někdo nebyl v Dubai ? Jak je to tam s hodinkama, prej maj super ceny. Vyplatí se si vzít sebou něco na hodinky ? Nemáte nějakej odkaz na eshop nebo tak něco, at vím jak se to tam pohybuje ? Jestli je to tam o hodně levnější, koupil bych si tam něco do zásoby, když to bude naruce nebo schovaný v kufru tak clo neplatím ?

 

Na e-shopy se v Emirátech zatím moc nehraje. V tomto vlákně jsem porovnával ceny bondovek u různých AD, mimo jiné v Dubaji (forum). Cenově vyšly podobně jako v US. Jinak od kamarádů vím, že v Abu Dhabi (100km od Dubaje) jsou hodinky ještě levnější. Bratr mého kolegy si kupoval Breitling a v Abu mu vyšly o 20% levněji než v Dubaji.

 

Prave jsem objevil tohle vlakno, tak to napisu sem, muj dotaz bude podobny. Nasi s brachou odjizdi na Maledivy a v Dubai maji mezipristani.. Ma cenu je zaukolovat at se podivaji v mistnich obchodech na letisti? Maji pri ceste zpet cca 10 hodin cas, takze pochybuju ze pojedou i nekam mimo letiste.. Jde mi o nejaky bondovky, pripadne PO. Co vy na to? diky

 

V Dubaji na letišti jsem se díval mimo jiné na bondovky v prosinci. Cenu si bohužel nepamatuju, jen vím že bylo stejné jako v Mall of Emirates. Ale neptal jsem se na slevu.

 

BTW, od příštího týdne jsem na měsíc v Abu Dhabi. Když porazím svou vrozenu lenost tak se na něco můžu podívat. Ale nic neslibuju na 100%, jsem velmi nespolehlivý :-))

Upraveno uživatelem sta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Prosim vas mate aktulne tipy ako, kam a co v dubaji? Tusim tam je teraz nejaky nakupny mesiac zliav tak na tyzden zeby som si trocha oddychol v teple a pripadne kupil dake watche. Dakujem za rady co ano a co nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave jsem objevil tohle vlakno, tak to napisu sem, muj dotaz bude podobny. Nasi s brachou odjizdi na Maledivy a v Dubai maji mezipristani.. Ma cenu je zaukolovat at se podivaji v mistnich obchodech na letisti? Maji pri ceste zpet cca 10 hodin cas, takze pochybuju ze pojedou i nekam mimo letiste.. Jde mi o nejaky bondovky, pripadne PO. Co vy na to? diky

Hodinky v Dubai duty free o nicem, PO 42 kalibr 8500 za 5000 Usd ...

Jediny co se tam vyplati jsou doutniky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. No skratka rozmyslam ist tam na cca tyzden si polezat v teple a okrem toho ze daco kuknut. Ale ako si tak zistujem viac, hm, fakt, nakupny festival uz skoncil, extra vyhodne nakupy nehrozia..hm, hm. Co sa oplati za ten tyzden robit? Urcite budeme chciet volaco nakupit a volaco zaujimave vidiet. Snazim sa zorientovat tu http://www.dubaicalendar.ae/en ale ak mate nejaky tip z vlastnej skusenosti budem vdacny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...