Přejít na obsah

Přesnost chodu Fortisů


mc.cirda

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO
Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte,jestli vadí strojku když nechávám běžet velkou vteřinovku u fortisů b-42 cosmonauts ?

 

ničemu to nevadí, pouze opotřebováváš kolečka která souvisí s chronografem a zkracuješ dobu nátahu - pokud se ti to líbí tak bych se tím nezabýval

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím :notworthy:

 

čas na první post :) Nějaký ten čas jsem měl (a stále mám a k bleku do práce poctivě nosím) Certiny DS Podium Titanium.. naživo supr hodinky (katalog photo sucks) a bohužel quartzky.... Touha po automatu stále hlodala, takže jsem už před nějakým tím časem pořídil B-42 Flieger :thumbsup_anim:

 

Po měsíci přišla potřeba pořídit winder, páč fortisy tahám spíš po večerech a víkendech, dejme tomu 3 dny v týdnu. Winder ( http://www.amazon.com/Automatic-Battery-Op...2352&sr=8-2 ) mám, používám a dal mi záminku k okomentování přesnosti, protože:

 

- hodinky jsou celkem velmi přesné (asi mám nějaký šťastný kousek), při uložení v orig. pouzdře dávají zhruba +1,5s za 24h, když je mám na ruce tak v podstatě také, to už moc nesleduji, mínus tam určitě není.

- hodinky ve winderu jdou do mínusu zhruba -4s až -8s. Věc je, že jdou do mínusu ať použiji jakýkoli program winderu - 1) winder 2min točí, pak 24min pauza (při startu v tomto módu se vybere jeden směr rotace, pak točí jen tím jedním směrem - zkušel jsem po i proti směru, na výsledek vždy kouknu po 24h), nebo 2) winder 2min točí, pak 16min pauza, směr rotace pravidelně po každé pauze střídá

- má otázka zní: Jakto, že to jde dopr.... při použití winderu do mínusu? :gun_bandana: Nejdříve jsem podezíral směr rotace, ale i po použití opačného jsem byl vyveden z omylu, pokaždé se zpožďují. Trošku mě to mrzí, protože hodinky jdoucí do plusu mi vyhovují (velká klika, že toto Fortis garantuje :)), jsem člověk zvyklý chodit na minutu a pak mi po Praze ujíždějí o víkendu tramvaje, protože po týdnu ve winderu jdou hodinky o minutu pozadu a pořád to seřizovat mě rozhodně štve. Hodinky jdoucí napřed si jednou za měsíc/dva seřídím, protože ten čas navíc moc nevadí, ba naopak to člověku dává určitou rezervu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vliv polohy:

v orig pouzdře sklem hore = nejrychlejší

ve winderu více méně kolmo = v těchto polohách jdou pomaleji - je to přirozené a samo se to nespraví

 

pokud Tě to štve a nechceš si komplikovat život obsluhou hodinek (seřizování, resp. vyndávání z winderu - přendávání do pouzdra), zavolej p. Městkovi do Carollina (autorizovaný servis Fortis) a domluv se s ním

 

směr rotace nemá při pomalém otáčení ve winderu na chod hodinek významný vliv - nastav režim rotace, který odpovídá použitému kalibru; Flieger day date je osazen Etou 2836, takže cca 650 otáček za den, rotor je aktivní v obou směrech, takže pokud winder umožňuje, nastav střídání směru rotace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vliv polohy:

v orig pouzdře sklem hore = nejrychlejší

ve winderu více méně kolmo = v těchto polohách jdou pomaleji - je to přirozené a samo se to nespraví

 

pokud Tě to štve a nechceš si komplikovat život obsluhou hodinek (seřizování, resp. vyndávání z winderu - přendávání do pouzdra), zavolej p. Městkovi do Carollina (autorizovaný servis Fortis) a domluv se s ním

 

směr rotace nemá při pomalém otáčení ve winderu na chod hodinek významný vliv - nastav režim rotace, který odpovídá použitému kalibru; Flieger day date je osazen Etou 2836, takže cca 650 otáček za den, rotor je aktivní v obou směrech, takže pokud winder umožňuje, nastav střídání směru rotace

 

Mno, díky za radu. Ale pochybuji, že by s tím něco vyvedl, logicky mě napadá pouze upravení přesnosti chodu, takže ve vodorovné poloze by frčely víc napřed a ve winderu se držely kolem nuly. Otázka je, jestli mi to stojí za to :) ... asi ne, to si je radši budu seřizovat o minutu/dvě napřed a jednou za měsíc to zkoriguju. Ušetří to peníze a zbytečné vrtání v hodinkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, díky za radu. Ale pochybuji, že by s tím něco vyvedl, logicky mě napadá pouze upravení přesnosti chodu, takže ve vodorovné poloze by frčely víc napřed a ve winderu se držely kolem nuly. Otázka je, jestli mi to stojí za to :) ... asi ne, to si je radši budu seřizovat o minutu/dvě napřed a jednou za měsíc to zkoriguju. Ušetří to peníze a zbytečné vrtání v hodinkách.

Nebo podlož ten winder knížkou, aby v něm byly hodinky ve vodorovné poloze :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak pánové,

 

mám 645.10.11M, fakt je, že jsou cca 6 mesíců po servise.

 

Přesnost neskutečná - 3sec/týden. Předtím chodily + 10 sec/den.

 

Takže maximální spokojenost, nemám ani potřebu seřizovat. Až tak po dvou měsících.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Upřesnění příspěvku, ta odchylka byla myšlena za měsíc a ne za týden!!!!!

 

Kdo je na tom líp at se přihlásí!

 

Díky!

 

 

Tak v tomto případě už tě podezírám z fabulace a že chceš nahonit co nejvíc příspěvků z nesouhlasných reakcí, zkrátka myslím že kecáš... 3 s/týden beru, ale za měsíc je nesmysl. Pokud jsi nekoupil fake a nemáš tam místo ETY quartz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám B42, přesnost +- 3s / týden, nestěžuji si

 

 

Hodně slušný! Mám Official Cosmonauts též ETA 2836-2 day,date. Nejprve šly v záběhu +14/den! V Nestu mi říkali, že tak po 2 měsících je mám přinést na seřízení do Carollina, ale naštěstí se během 4 měsíců samy srovnaly a teď mi dělají 2,5s/den, s čímž jsem spokojen a proto je zatím na seřízení nepošlu, nebo myslíš že bych měl??? Teď je to cca půl roku co je mám...bojím se aby je zbytečně nerozhodili...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tomto případě už tě podezírám z fabulace a že chceš nahonit co nejvíc příspěvků z nesouhlasných reakcí, zkrátka myslím že kecáš... 3 s/týden beru, ale za měsíc je nesmysl. Pokud jsi nekoupil fake a nemáš tam místo ETY quartz :)

Tak v tomto případě podezírám z výše uvedeného spíš já tebe. Proč by to proboha měl bejt nesmysl???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...