Přejít na obsah

Poklady mezi veteší


romulada

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Kamil
....tomu se říká z prdele klika... ;)

Neřekl bych. Přečetl sis pořádně romuladovo povídání?

... pokud mám volnou chvilku - vyrážím do ulic a navštěvuji starožitnosti, bazary ale i vetešnictví ...

A taky tam čtu hlubokou znalost vintage hodinek. A orientaci na cenovém trhu doma i v cizině.

... hodinky jakékoliv značky - ovšem "vyvedené" ve zlatě jsou vrcholem starožitníkovy nabídky - tomu samozřejmě odpovídá také cena (přitom je známo, že materiál z jakého jsou hodinky vyrobeny ovlivňuje jejich cenu asi tak z cca 10% - pokud se samozřejmě nejedná o hodinky osázené drahými kameny, pouzdra nebo číselníky zdobené zvláštními technikami a podobně.) Na druhém místě v žebříčku "hodnoty" nabízených kousků většinou objevíte hodinky značky Omega - není přitom vůbec směrodatné o jaký model, provedení, stáří a dokonce ani stav se jedná. Omegy jsou prostě "kvalita"....

 

... hodinky, stejného referenčního čísla, stejného kalibru s jinou variantou číselníku byly prodány na aukci Antiquorum Auctioneers v New Yorku na sklonku roku 2008 za 14 000$, přičemž odhadní cena byla stanovena na 12 - 18 000$

Před takovým zapálením pro věc a znalostmi smekám. :thumbsup_anim:

 

Kolik z nás by bylo schopno celou záležitost realizovat a hlavně dotáhnout do konce v odpovídající kvalitě? Já teda ne a z celého fóra mě napadají jen dva členové.

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky tam čtu hlubokou znalost vintage hodinek. A orientaci na cenovém trhu doma i v cizině.

 

 

Přesně tak, štěstí se musí jít naproti.

 

Prolézat vetešnictví může každý, ale aby člověk našel unikát prodávaný pod cenou, musí se v hodinkách zatraceně vyznat. Nepřed si jich vůbec všimnout mezi hromadou ostatních, pak o daném modelu vědět mnoho podrobností, rozlišovat jestli se daná kombinace pouzdra, ciferníku, ručiček a strojku vyráběla nebo jestli se nejedná o nějaký bastl. Takže taky smekám a gratuluju.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se chci zeptat, nerovnosti na 18. a 19. min. jsou vzhedem k nenapravitelným škodám na ciferníku nebo... ?

 

Díky za odpovědˇ

 

 

Číselník je v tom místě malinko "vypouklý", ale ve skutečnosti to není téměř vidět - fotky jsou víc nemilosrdné. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hodinky parada.

 

Tady na timezone podobny chronograph, dokonce v bilem zlate, ne tak hezky zrenovovany za 2295 USD.

 

Danafi fakt dobri, ne uplne levni, konecne refenrence z prvni ruky, vahal jsem, ale nejspis tam nejake kousky poslu, dam pak taky vedet.

 

K polakovi jsem posilal pred 14 dny 3 ciferniky (IWC, Doxa Graphics, Eterna Centenaire), zatim se neozval zpet, zacinam byt trochu nervozni, na mail neodpovedel, pred odeslanim komunikoval normalne. Za jeden cifernik chtel cca 40 EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Nádhera! Na vintage Chronografy jsem zatížený.

 

Já taky začal prolézat bazary a vetešnictví, ale zatím jsem nic nenašel.

 

V Danafi opravdu umí, musím je trochu pošťouchnout aby mi konečně odpověděli na mail, chtěl bych jim tam poslat svoje Dionis na pozlacení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K polakovi jsem posilal pred 14 dny 3 ciferniky (IWC, Doxa Graphics, Eterna Centenaire), zatim se neozval zpet, zacinam byt trochu nervozni, na mail neodpovedel, pred odeslanim komunikoval normalne. Za jeden cifernik chtel cca 40 EUR.

 

Jenom dementi - polák se ozval, v pohodě, dám pak vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...