Přejít na obsah

Jak opravit stržený závit u plastového pouzdra u G-shoků?


Doporučené příspěvky

Ahoj, nemá někdo prosím zkušenosti s opravou strženého závitu u plastového pouzdra u G-shoků. Šroubek nelze úplně dotáhnout a prokluzuje. Jak to řeší třeba servis? Výměna celého pouzdra. Děkuji za podnětné rady. S pozdravem Jfk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta pouzdra se daji koupit nova. Co je to presne za typ? (jeden z tech dvou v podpisu?)

Ahoj děkuji za reakci jsou to hodinky CASIO DW-9000. Takže se to řeší nákupem nového pouzdra? Zatím to nějak nutně neřeším mám stržený jeden závit hold nebudu počítat s vodotěsností spíše mne zajímalo jak se to dá doma opravit.

Upraveno uživatelem jfk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj děkuji za reakci jsou to hodinky CASIO DW-9000. Takže se to řeší nákupem nového pouzdra? Zatím to nějak nutně neřeším mám stržený jeden závit hold nebudu počítat s vodotěsností spíše mne zajímalo jak se to dá doma opravit.

 

Leda nějakou vložkou, ale to si nedokážu představit. Zalepené to nedrží, materiál pouzdra se dá těžko lepit. Nebo to pouzdro zkusit natavit v místě závitu, ale je to na takové kejkle moc titěrné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim, ze jakymkoliv bastlenim o tu vodotesnost prijdes. Asi bych koupil nove.

Zeptej se bud tady: http://www.casiosalesandservice.com/ (USA)

nebo http://www.tiktox.com/ (UK)

Co jsi s tim vlastne delal?

Děkuji za odkazy a rady všem. Co jsem s tím dělal :o) vyměnil baterku a asi 3 x opravoval osvětlení a po 3 x otevření a utažení šroubku jsem strhl závit což se u plastu ani nedivím. Měli by tam dávat kovové vložky na šroubky si nedokážu představit když člověk několikrát vymění baterku to ty závity musí jít do háje. Pro udržení vodotěsnosti se to snažím utáhnout co nejvíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak je mas dlouho? Ona ta baterka v nich totiz vydrzi pekne dlouho, nekomu i 10 let.

Ono je stejne lepsi si koupit g-shocky se dynkem se zavitem (nevim, jestli jsem to spravne nazval cesky, proste screwback), i kdyz maji casto vyssi cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak je mas dlouho? Ona ta baterka v nich totiz vydrzi pekne dlouho, nekomu i 10 let.

Ono je stejne lepsi si koupit g-shocky se dynkem se zavitem (nevim, jestli jsem to spravne nazval cesky, proste screwback), i kdyz maji casto vyssi cenu.

Kupoval jsem je z druhé ruky na aukru a provedl výměnu baterky. Nyní mám Casio G-shock G-9000 Mudman a prostě takové hodinky mají vždy plastové závity. Ještě mne napadlo nějaký tmel,který má vlastnosti plastové hmoty a po vytvrdnutí bych vytvořil nový závit. S tím papírkem to jsem kdysi také zkoušel,ale moc to nevydrželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je původní otvor neostrý, tak bych zkusil kapku nějaké dvousložkové pryskyřice a následně po vytvrdnutí pouze předvrtat "vodící" otvor pro ten mini-vrut.

Kdysi jsem podobným způsobem opravoval pár mobilů po pádu a ulomení některých kotvících částí plastu. Ne všechny pryskyřice ale dobře držely na tom kterém plastu a tak to bylo docela laborování.

Nové pouzdro je ale určitě řešení bez kompromisu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...