Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Nejspíš už jste taky registrovali:

Dear Kindle Customer,

Thank you for using the Send to Kindle service to send personal documents to your Kindle library. We wanted to let you know that starting August 2022, you’ll no longer be able to send MOBI (.mobi, .azw) files to your library. Any MOBI files already in your Kindle library will not be affected by this change.

MOBI is an older file format and won’t support the newest Kindle features for documents. Any existing MOBI files you want to read with our most up-to-date features for documents will need to be re-sent in a compatible file format.

Also, compatible formats now include EPUB (.epub), which you can send to your library using your Send to Kindle email address. We’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac.

If you have any questions, please visit our help page or contact our Customer Service team.

Regards,
The Kindle Team

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Muffik napsal:

No doufám, že ne :suicide_anim: Já to chápu tak, že Kindl mobi bude nadále podporovat, ale chtěj uživatele odradit, takže to nepůjde přes tu jejich službu (kterou jsem nikdy nepoužil), ale mělo by to jít pořád třeba přes Calibre.

Ale možná se pletu.

Řešilo se i ve vlákně co mě potěšilo. Myslím, že je to jak píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, zceyee napsal:

Nejaka ETA na vic info?

Na tohle potrebuju nutne upgradeovat Voyage, vypada to fakt dobre.

To jsme na tom stejně, taky mám Voyage a je mi už dneska malý, chtěl bych něco většího.

Víc info nikde není, všude jen stejné dohady jestli jo, nebo ne, jaký by to mělo mít fíčury navíc proti 2. gen. apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Muffik napsal:

To jsme na tom stejně, taky mám Voyage a je mi už dneska malý, chtěl bych něco většího.

Víc info nikde není, všude jen stejné dohady jestli jo, nebo ne, jaký by to mělo mít fíčury navíc proti 2. gen. apod.

Haha, tak 100% stejne, take mi vadi maly displej, pomalejsi odezva a proste uz to neni ono a ted spise nez po amazonu sahnu po S21+. Ta 3. generace (ta uz je nejakou dobu), smysl dava? Ja bych teda taky radsi mel to nejnovejsi, ale kdyby nevysel nakonec, ma smysl jit do te 3. gen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, zceyee napsal:

Haha, tak 100% stejne, take mi vadi maly displej, pomalejsi odezva a proste uz to neni ono a ted spise nez po amazonu sahnu po S21+. Ta 3. generace (ta uz je nejakou dobu), smysl dava? Ja bych teda taky radsi mel to nejnovejsi, ale kdyby nevysel nakonec, ma smysl jit do te 3. gen?

Uff, sorry myslel jsem Oasis 4 generace. Která taky možná nebude, viz spekulace o zaříznutí celé řady Oasis, jako to udělali s Voyage a DX. Ale já doufám, že bude, resp. čekám s čím Amazon letos přijde. Snad v srpnu/září?

S21+ myslíš mobil Samsung? Na čtení knížek??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Muffik napsal:

S21+ myslíš mobil Samsung? Na čtení knížek??

Jj, pouzivam aplikaci Moon+ Reader Pro, takze clovek muze scrollovat a nemusi prepinat cele stranky. Ten S21+ uz umi 120Hz displej, takze je to fakt parada ty knizky na tom (to bych nikdy nerekl jak frekvence obnovy displeje vylepsi cteni knizek). Samozrejme Samsung Galaxy Note by byl jeste o trochu lepsi (mel jsem Note8), ale ja mam problem s tim ze si ten displej vzdycky poskrabu, ted je tady v inzerci Note 22, chvili jsem ho zvazoval ale mam ted jine priority, ten S21+ je zatim dostacujici. Udelal jsem fotku ze tam neni zas takovy rozdil. Myslim ze jsem vice knizek precetl na tom Samsungu nez na Kindle, zejm. proto ze tel. mam stale u sebe.

20220505_140601.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chlapi, mojí paní se začala brutálně vybíjet čtečka Kindle. Stáří cca dva roky, je to nějaký typ s podsvícením. Ráno 100% a večer 30%. Koukal jsem na nastavení jestli nemá zapnuté WiFi a nemá. Přes den jela bez podsvícení. Nějaká rada kde může být zakopaný pes? Díky. 🤜🤛

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsíci...

Potřeboval jsem obměnit svůj starší Kindle za něco novějšího už i trochu většího, okolo 7“. Navíc ideálně s fyzickými tlačítky na obracení stránek. Doufal jsem, že Amazon vydá čtvrtou verzi Oasis, ale nejspíš tuhle řadu zařízli, jako dříve třeba Voyage.

Prošel jsem všechny větší výrobce a jejich modely e-čteček, abych si potvrdil, že ideální čtečka neexistuje. Přemýšlel jsem, zda ještě koupit Oasis 3 – super design i kvalita provedení, ale přece jen je to už starší model z roku 2019. Další horký kandidát byl Kobo Libra 2, ale tady se mi nelíbil laciný plastový design, tloušťka a navíc má pořád, stejně jako Oasis 3, micro-USB konektor.

Před měsícem Onyx představil nový model Leaf2  - má asi nejlepší současný E-Ink Carta 1200 displej a je k dostání ve dvou verzích, které se liší displejem. Bílá se zapuštěným displejem a vystupujícím rámečkem a černá s „jednolitým“ (flush) displejem, kde je nad e-ink displejem ještě folie, díky které je celá plocha jednolitá a hladká. Obě verze mají své výhody a nevýhody, lze najít i na porovnávací video, každý řeší, která je lepší, ale je super, že si zákazník může vybrat. Já jsem zvolil bílou verzi, kde už nad displejem není žádná další vrstva, tudíž kvalita zobrazení je bezvadná a o to mi u čtečky jde především. Kromě toho se mi i celkový design bílé verze líbí víc a působí luxusněji.

Objednal jsem v evropském eshopu Onyx BOOX v přepočtu asi za 6400 Kč, platí se přes PayPal, 30 dní na vrácení a 2 roky záruka, v balení je i pouzdro zdarma. Nyní už se dá Leaf2 sehnat i na českém trhu, ale za 6990 Kč bez pouzdra.

Moje dojmy po týdnu používání:

Nevýhody:

  • Není voděodolná, pokud čtete ve vaně, asi nebude pro vás
  • Slabší výdrž baterie – v testu 25-27 hodin, možná vylepší další upgrade firmware, Kindle čtečky umí víc
  • organizace knihovny a vyhledávání by mohlo být propracovanější, ale pořád lepší než má Kindle
  • Vyšší cena

Výhody:

  • Top displej a zobrazení textu či PDF
  • Tenká, lehounká, kompaktní, úzké rámečky, moderní design
  • Systém je i v češtině
  • Android 11 s GooglePlay – lze nahrát SW na půjčování knih v knihovnách
  • Vestavěný software na čtení Neo reader je výborný a má spoustu možností nastavení
  • slot na SD kartu pro vaší knihovnu, pokud má více než 20 GB, což je využitelná interní paměť
  • Podpora všech možných formátů na rozdíl od Kindle s jeho MOBI/AZW3

 

Ideální čtečka neexistuje, každá má nějaké kompromisy, ale z Leaf2 jsem zatím fakt nadšený.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...