Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Koukám s Hanlinem jsem v děsivé opozici. Škoda ale už jsem si vlastně zvykl.

 

Já to bral tak, že u Hanlinu je celkem putýnka formát. Vzhledem k tomu, že ebooky čtu také pár let mám zhruba polovinu v pdb/txt, hodně v pdf, poslední, "kindle doba" je v mobi/epub a sám si teď převádím do fb2 bo se mi osvědčil. Právěže knihovnu mám rozdělenou podle několika požadavků, to jsem naházel na karty. Kartu jen zasunu a čtu. Bez přemýšlení o formátech a Amazonu (ten jsem myslel tím online konvertorem, se omlouvám, jsou i opravdové online-konvertory převádějící v browseru.). Přirozeně nečtu víc jak dvě (to skoro pořád) nebo tři najednou ale nějak jsem si zvykl mít základ knihovny v čtečce.

 

Stejně mi to přijde, že H. je nejvíc muziky za nejméně peněz. Počítám, že v zahraničí by vyšel ještě levněji. Bez komplikací s Amazonem, poštovným a clem.

 

Pouzdro se neshání, kartu buď mám nebo to dám na flash nebo koupím a čtu.

 

Ajo a ještě jeden. Kindle má každej...

 

 

no me si asi presvedcil. ja si to pujdu nekam vyzkouset. ja mam prave vetsinu knih v pdf. a nektere jsou jen scanovane pdf. navic casopisy jsou taky pdf. a chci to jen nahrat a cist. takze zkusim Hanlina a Samsung tablet a uvidim co bude po novem roce v ruce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hurá, před 17 dny jsem si objednal z eshopu - zboží je skladem a po pěti omluvných emailech mi konečně přišel kindl 4. Sice mne po přečtení prvních stránek štve, jak naprčili soudruzi v Číně tlačítka obracení stránek, ale snad se to časem poddá. Jinak velká spokojenost, ten rozdíl ve váze oproti trojce je znát, i když je to jen pár gramů.

post-5807-032320100 1324470394.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kindl 4 má WI-FI, softwarovou klávesnici aktivujete druhým tlačítkem zleva. Při jejím ovládání si budete muset vystačit se čtyřmi tlačítky a ukazovacím zařízením, které je stejné jako u trojky. Je tvořeno čtyřmi směrovými tlačítky a potvrzovacím středem. Na vepsání adresy do lišty to bohatě stačí. Já osobně jsem na net zatím nešel, protože mám sponzorovaný model a zatím mne reklamy neobtěžují, doposud nevím, jestli se aktivují při připojení na Amazon, nebo stačí pouze zapnout wi-fi. Byla by to škoda, spořič, který je tam nyní je povedený a chci to tak nechat.

post-5807-024336400 1324627693.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kindle 4 z Amazonu (nereklamní) s koženým futrálem, EU adaptérem na nabíjení a DPH za 56 hodin na stole. U Amazonů rovnou kasírují i USD jako kauci na DPH (Import Fees Deposit). Cena celkem 4608,- Kč. Vlastní Kindle za 109 USD.

A teď zásadní problém. Čím toho Kindlase nakrmit v českém jazyce a hlavně odkud? :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Kindle si koupila přítulka asi měsíc zpět. Sponzorovanou verzi tady v Brně za 2890 ,-

Čte pořád a úplně si to zamilovala. Já si na něj nechávám posílat noviny od idnes a aktuálně.

 

JInak k těm reklamám - zobrazují se pouze jako spořič a asi 2 centimetrový proužek v dolní části displaye při výběru knihy, takže absolutně neruší. Dokonce se mi i líbí že se často změní spořič. Na jiném místě se nikdy nic neobjevilo.

Knížek ve formátu PDF se dá sehnat hodně a stačí si je přeposlat do Kindel se žádostí o zkonvertování a no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď zásadní problém. Čím toho Kindlase nakrmit v českém jazyce a hlavně odkud? :eek:

 

Ahoj, už jsi zkusil Palmknihy (www.palmknihy.cz)?

Pokud tedy hledáš oficiální zdroj knih (za peníze); vydavatelé už umí a chtějí nabídnout i aktuální tituly a na Palmknihách přímo podporujeme Kindle.

Máme i velkou nabídku knih zdarma, ale tam je nutno vybírat, jsou tam plevy i zrno (vodítko: Zlatý fond).

 

Upozorňuji, že v tomto ohledu nejsem nestranný, s Palmknihami jsem totiž srostlý už přes dvanáct let :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz je doma. kindle fire. zatim splnuje co jsem potreboval. akorat trochu bojuju s prehranim videa. vypada to, ze se nevyhnu rootovani. a jeste jedna vec me teda s..e. kdyz vytvorim hotspot na Nokii, tak mi ji nenajde. ze to neni nejaky infrastructure mode nebo co. ale to jsou jen drobnosti. 90 % casu jen ctu a to net nepotrebuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kindle 4 z Amazonu (nereklamní) s koženým futrálem, EU adaptérem na nabíjení a DPH za 56 hodin na stole. U Amazonů rovnou kasírují i USD jako kauci na DPH (Import Fees Deposit). Cena celkem 4608,- Kč. Vlastní Kindle za 109 USD.

A teď zásadní problém. Čím toho Kindlase nakrmit v českém jazyce a hlavně odkud? :eek:

 

"nelegalni" zdroj: ebookforum.sk, puvodne ebookforum.cz (na sk se presunuli po tom co zacal hon na carodejnice) - dobry zdroj, hlavne na SFaF. Je tu velka komunita digitalizatoru, kteri si hodne si zakladaji na sve praci. S forem je spjata i velka databaze knih, vice info tam.

 

"Legalni": s prodejem ebooku zacal neoluxor a palmknihy.cz nabidka je zatim omezena, ale prekvapive se rozrusta.

 

 

Edit: odkazy

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"nelegalni" zdroj: ebookforum.sk, puvodne ebookforum.cz (na sk se presunuli po tom co zacal hon na carodejnice) - dobry zdroj, hlavne na SFaF. Je tu velka komunita digitalizatoru, kteri si hodne si zakladaji na sve praci. S forem je spjata i velka databaze knih, vice info tam.

 

"Legalni": s prodejem ebooku zacal neoluxor a palmknihy.cz nabidka je zatim omezena, ale prekvapive se rozrusta.

 

 

Edit: odkazy

 

Hlavně nezveřejňovat odkaz na xt.... a radši smaž i to ebookforum.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně nezveřejňovat odkaz na xt.... a radši smaž i to ebookforum.

 

Nevidím důvod pro nezveřejňování. Forum je zmiňováno i v mediálních článcích, navíc nechápu požadavek v kontextus uvedením dvou písmen s tečkami.

 

 

Styl "Já ti to neřeknu ale vrah je za...." mi hlava nebere.

 

Pokud byste se o problematiku eknih zajímali, pak byste v souvislosti se zmíněným forem došli dozajista k zajímavým poznatkům.

 

Jako "nelegální" bych jej nepovažoval.

 

Navíc výše zmíněné stěhování nemá nic společného s jakýmkoliv honem na čarodějnice. Je prima, když někdo píše skutečnosti o kterých nic neví...

 

Investigativní žurnalista? Politik?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod pro nezveřejňování. Forum je zmiňováno i v mediálních článcích, navíc nechápu požadavek v kontextus uvedením dvou písmen s tečkami.

 

Fórum ano, ten druhý odkaz ne. Zveřejněním odkazu se stane jedině to, že za 5 minut nebude. Kdo chce, si ho najde. Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis jsem s tim nechtel podrobnostmi zatezovat mistni. Povazuji ho za "nelegalni" protoze obsahuje odkazy na knihy nemaji ve vetsine pripadu nic spolecneho s oficialni distribuci. Uvozovky tam jsou proto, ze dle ceskeho prava je mozne je stahnout bez obav z postihu. Ke stehovani fora doslo po jeho trosku podivnem prodeji, ktery se casove kryl s vysetrovanim nekterych digitalizatoru na PCR. To vzbudilo v komunite docela dost obav. Tolik k honu na carodejnice. S forem je take, jak jsem psal, spojena databaze autoru a knih. Nicmene jeji tvurci ji nechteji delat prilis reklamu. Zminil jsem ji tedy jen obecne, pripadny zajemce si podrobnejsi info najde na ebookforu. Doufam, ze ted uz je to jasnejsi. Eknihy ctu a sleduji od cca roku 99, takze prehled trochu mam. Osobni invektivy priste radsi do SZ, predpokladam ze ostatni cleny fora nezajimaji a zbytecne se tady zahustuje atmosfera. Kazdopadne preji prijemne cteni, at uz budete mit knihy odkukoliv.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám od října Sony T1 a naprostá spokojenost. Českou diakritiku bez problémů umí, a to i když šlo o přímý dovoz z US.

 

 

tu mam taky, ale umi cestinu jen kdyz mam puvodni ePub... kdyz je konvertovany treba z PDB, tak to pise bez hacku a carek, jako ja ted...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...