Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Já se taky snažil dělat převod s PDF do Kindlu a taky jsem neuspěl. Ne, že bych měl paznaky, ale nějak se podělalo řádkování a na jedné stránce jsem měl tak polovinu počtu řádků a furt jsem musel klikat na další stránky. Bylo ale zajímavé, e kolegyně v práci měla starší verzi Calibre a jí to potíže nedělalo. Tak od té doby posílám PDFka jí :). Z toho usuzuji, že každá verze Calibre je trochu jiná a může mít vliv na výsledný soubor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem paperwhite dnes dovezl,cena 4200KČ. Prodejce má ještě jednu,je to ale verze 3G .Je z Prahy,pokud bude mít někdo zájem,tak PM-pán super jednání,přivezl mi ho na hlavní nádraží.Samozřejmě nové,nepoužité.

Jinak dojmy z podsvícení-opravdu famozní.......

Dnes večer budu číst Nesba před spaním,anižbych rušil manželku světlem z lampičky. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Po vynikajících zkušenostech s kidle 4 touch a její ztrátě :suicide_anim: jsem se rozhodl otestovat konkurenci v podobě PocketBook 622. Před koupí jsem prošel spoustu komentářů na webu, které tento model vesměs chválily. Mé dojmy se podstatně liší. Ano čtečka je nadprůměrně vybavená, co se týká podporovaných formátů a dotykové ovládání funguje parádně, stejně jako změny fontů a další funkce. Podstatnou vadou je neostrost zobrazení, srovnání s kindle je zdrcující. Subjektivně mi přišla 622 také pomalejší. Vydržel jsem to s PocketBook 622 tři dny, dnes ji vrátil a spokojeně odešel s kidle 5, nemá sice funkce navíc, ale má krásné ostré zobrazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si koupil k Paperwhite i originál pozdro-sice vyjde na tisíc KČ,ale sedí tam je p...l na hrnec,je z tvrzeného plastu.Po měsíci používání jsem z podsvíceného displaye nadšen.Jinak tady je famozní návod jak koupit z německého amazonu.

http://www.eboocek.cz/2012/11/jak-poridit-kindle-v-dobe-krize/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

tolino - možná zajímavá alternativa ke kindle paperwhite.

 

http://www.weltbild.de/1/ebook/ebook-reader.html?wea=8063943

http://www.thebookseller.com/news/Germanys-Tolino-ereader-confirmed.html

 

Občas kupuji na weltbild.de, normálně prodávají do Česka. Máme doma paperwite, ale to tolino vypadá zajímavě. Má epub, a spojení cloudem je otevřené, tj. je tam možné ukládat si jakékoli knihy. Podporuje i Adobe DRM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

zdarec všem

 

prosím potřeboval bych poradit jakou čtečku knih,vůbec se v tom nevyznám a maželka si usmyslela.(znáte to ne)

Prozatím asi něco levnějšího,uvidíme jak se to osvědčí.Díky

 

Řekl bych to takhle

Čtečka knih = Kindle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky vybíral jen z nabídky Kindle. Záleží za kolik by to mělo být. Já si koupil Paperwhite a to podsvícení je super... Nijak neruší, nebolej z toho oči a nemusim si k tomu dokupovat a instalovat nějaký lampičky, když chci číst v noci. Jedinej problém je v tom, že sem si stáhl tolik knih, že nevim jakou číst dřív :) ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no,asi budu muset víc študovat,tohle mi moc neřeklo.

 

Není moc co študovat, pokud chce číst v noci, tak http://www.czc.cz/amazon-kindle-paperwhite-wi-fi-sponzorovana-verze/115922/produkt?q-category-id=eu6c87a3f0i6p80ndmps1s4va5&q-c-0-producer=sfefmnndp58da3a7asvv4709076

 

Pokud číst v noci nebudeš, tak tohle http://www.czc.cz/amazon-kindle-5-sponzorovana-verze/114699/produkt?q-category-id=eu6c87a3f0i6p80ndmps1s4va5&q-c-0-

producer=sfefmnndp58da3a7asvv4709076

 

Sponzorovaná verze znamená, že při vypnutí se jako spořič zobrazí reklama, ale to se dá bez problému odstranit.

 

3G se dá použít již snad pouze na Wiki, takže je k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sponzorovaná verze znamená, že při vypnutí se jako spořič zobrazí reklama, ale to se dá bez problému odstranit.

Pravda. A pre poriadok, ak to tu náhodou nebolo - dokonca to urobí samotný Amazon. Stačí im napísať, že čítačka je v Európe, pre ktorú tie reklamy neplatia, a oni to do pár hodín sami odblokujú. Potom stačí synchronizovať čítačku s účtom a je po reklamách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám přes 3 roky Kindle s wifi a 3G, myslím model "3" (?). Jak zde někdo správně napsal, 3G už dávno, až na pár výjimek nejede otevřeně, ale pouze na Amazonu. Vadí mi u ní jen při čtení večer, že se musím různě kroutit abych viděl na displej. Takže než abych kupoval origo lampičku, mrknul jsem před chvílí na Alzu a hned objednal Paper White. Včetně pouzdra a dopravy na dobírku něco málo přes 4.500,-. Tak doufám, že nebudu litovat. Na čtečce si myslím, že nemá cenu šetřit. Při častém čtení se můžou u nesprávného přístroje nevratně poškodit oči. A to si myslím nemá cenu riskovat.....Stačí, že si je kazím denně 8 a více hodin u PC.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal. Kindle je kindle. Jeden čas jsem o čtečce také uvažoval a přečetl x recenzí. A co se týče kvality zpracování a čtečky jako celku, tak kindle je jasně první. Asi bych ho kupoval přes amazon a do týdne jí máš doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka bude spíš číst přes den. Počítala tak do 15stovek a to koukám je nereálné za nějakou lepší čtečku. Znáte to,stačila by jí nějaká za 999,ale já už bych raději vybíral něco lepšího.

Díky.

 

Hele, tady máš Kindla za dvojku http://aukro.cz/amazon-kindle-4-knihy-zdarma-i3140801122.html

 

Lepší poměr cena/výkon těžko seženeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak mi to nedalo že by jen Kindle byla "sehr gut" čtečka a trochu jsem pohledal. Co říkáte ještě na značky Pocketbook a Kobo? Co jsem našel já tak také nejsou špatné. Jak je to s češtinou ve čtečkách(menu),dá se případně doinstalovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...