Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Syn před pár dny koupil četčku Sony, prohlížel jsem si ji a je perfektní, menu v češtině, podsvícený displej, bezvadné provedení.

 

Já mám PocketBook Pro, ale je poměrně velká a nemá podsvícení, pokukuji po Kindle, ale nevím, jestli se dá sehnat provedení s menu v češtině, uvažoval jsem o zakoupení Kindle u Amazonu, ale tam čeština určitě není, takže nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsina ctetek Kindle se da bez problemu "pocestit" nahranim souboru a restartem. Koupil jsem kdysi prvni Kindle z Amazonu a i ja jsem bez problemu zvladl nahrat cestinu.

Jinak dodnes ho mam a jsem nadsen. Moc nechapu, kam se to nyni ubira - dotykovky, barva, podsviceni, internet, apod. To jsou blbosti ktere z toho delaji tablet. Ctecka ma byt jednoducha jako kniha - ta take nesviti, neda se ovladat dotykem, apod. Takze doporucuju klasickeho prvniho levnouckeho Kindla, ten jako ctecka funguje nejlepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsina ctetek Kindle se da bez problemu "pocestit" nahranim souboru a restartem. Koupil jsem kdysi prvni Kindle z Amazonu a i ja jsem bez problemu zvladl nahrat cestinu.

Jinak dodnes ho mam a jsem nadsen. Moc nechapu, kam se to nyni ubira - dotykovky, barva, podsviceni, internet, apod. To jsou blbosti ktere z toho delaji tablet. Ctecka ma byt jednoducha jako kniha - ta take nesviti, neda se ovladat dotykem, apod. Takze doporucuju klasickeho prvniho levnouckeho Kindla, ten jako ctecka funguje nejlepe.

 

Kniha se ale přece ovladá dotykem ;)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas chcem citacku do ktorej si bezproblemov nahram pdfka dokumentov / knih a budu citatelne rovnako ako na pc alebo tablete. Po precitani diskusie mam zmatok. Co si mam teda kupit? Dakujem.

Asi tě nepotěším, ale PDF a e-ink čtečka nefunguje. Teda kromě PDF naformátovaných na 6" displej. Ale s takovym jsem se ještě nesetkal.

PDF, samozřejmě, otevře každá čtečka, ale číst se to nedá. Jsou 2 způsoby, jak to na malém displeji zobrazit, oba špatné. Můžeš celou stránku zmenšit na velikost displeje a číst přes lupu nebo nechat stránku v původní velikosti a při čtení posunovat text na displeji. Několik stránek tak možná přečteš, celou knížku ne. Textový PDF se dá zkonvertovat na jiný formát, který čtečka umí, ale pokud je to naskenovaný text + obrázky a grafy, nic s tím neuděláš.

Pro čtení PDF používám iPad, je to jediná věc, k čemu se dá použít, jinak je na prd. Ale PDF zvládá dokonale. Akorát je moc těžký na delší čtení a moc se mu leskne displej.

Na textové knížky mám čtečku Sony, Kindle je na tom stejně. Ani s jednou značkou neuděláš chybu. S levnějšími čtečkami nemám zkušenosti, ale většinou jsou pomalé, těžkopádně ovladatelné a problémové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam v praci na pdf kindle dx ale nikdy jsem to poradne nepouzival, jeden kolega snad mozna ano ... Nicmene pdf to dava diky velikosti v pohode

 

 

Pdf ctu na ipadu, stejne tak i komiksy ... Nakoupil jsem si i docela dost knizek v itunes a narozdil od kindlu ctu ted vyrazne vice ... Moc nerozumim tomu ze z toho boli oci, celej den stejne cumim do monitoru, tak jakypak copak

 

Mel jsem jeste kindle 3 a ten je nonuserfriendly (dx je na tom stejne) pomaly, ale nejvic me sralo to pomale strankovani, krom toho ten dx je nesmyslne drahej ...

 

Takze si kup ipad, ctecka mi prijde jako slepa ulicka ...

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak o tom uvažuji celé odpoledne a docházím k závěru, že bych velmi uvítal četčku s podsvícením. Důvod je velmi prostý - dosti často v noci nemohu třeba dvě hodiny spát (to víte, to je tím věkem) a s chutí bych si četl, ale nechci svítit a budit manželku a tak ležím, převaluji se a je to hrozná otrava. Takže řešení: čtečka s podsvícením, ale jaká? Jednou z možností je Kindle Paperwhite, další možností je Nook glowlite a Kobo Glo no z těch dvou posledních jedině Kobo Glo.

Srovnání je na

 , výhodou Kobo Glo je větší množství zobrazovaných formátů, možnost použití karty SD až 32 GB.

Srovnání Kobo Glo a Kindle Paperwhite je na

 

Ze srovnání vychází jako asi lepší displej u Kobo Glo (pokud jsem to správně pochopil, anglicky příliš nerozumím), ale je více do modra. Kobo Glo je trošku menší ale tlustší, dělá se ale jen bílá, což je otrava. 

 

Máte někdo bližší poznatky k podsvíceným četčkám?

 

Jo ještě jsem zapomněl připojit recenzi na Kobo Glo: http://www.root.cz/clanky/recenze-ctecky-kobo-glo-neznamy-ma-co-nabidnout/

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tu nepodsvícenou,klasickou verzi s tlačítky a vadilo mi,že nemůžu za špatných světelných podmínek nic číst.Obával jsem se přechodu na dotykový display,že mi bude chybět přesnost toho "klap" tlačítka-bál jsem se zbytečně.Dotyk je přesný,po celé ploše-vůbec nad ním nepřemýšlíte..

Večer,při uspávání prcka nikoho neruším,nebolí oči,neobtěžuji manželku....

Famozní je i výdrž-češtinu ač jsem neangličinář nepotřebuji vůbec,menu je  spíše symbolové.

 

EDIT:jas displaye se samozřejmě nechá upravit,čtu na půlku od začátku,ve dne i v noci a třeba proti tabletu se mi na paperrwhitu čte rozhodně příjemně-o žádných přechodech mezi písmeny vůbec nevím-musel bych hledat,což při četbě nevnímám. Čtu docela dost- kolem 15 knížek měsíčně.

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIT:jas displaye se samozřejmě nechá upravit,čtu na půlku od začátku,ve dne i v noci a třeba proti tabletu se mi na paperrwhitu čte rozhodně příjemně-o žádných přechodech mezi písmeny vůbec nevím-musel bych hledat,což při četbě nevnímám. Čtu docela dost- kolem 15 knížek měsíčně.

Ako dlho ti u Paperwhite vydrží baterka? Dá sa dostať aspoň na mesiac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...