Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Dnes dorazil Paper White z Alzy....Displej mi kupodivu připadá menší než Kindle 3. Jak jej vyzkouším, poreferuji, teď je ještě světlo. Menu je mimo jiné i v němčině, takže super posun. 

Co ty paprsky po obvodu na 4. fotce? To dělá to osvětlení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal výše - reklamace (zaslání nového) v Amazonu v pohodě - naše webšopy by se mohly učit. Jinak dnes jsem měl možnost osahat si Kindle paperwhite a usoudil jsem, že trojka je pro mě lepší. Prostě tlačítka mi více vyhovují ať již při listování, tak při vstupu do menu. Dotykový displej mě neoslovil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže řešení: čtečka s podsvícením, ale jaká? Jednou z možností je Kindle Paperwhite, další možností je Nook glowlite a Kobo Glo no z těch dvou posledních jedině Kobo Glo.

 

Máte někdo bližší poznatky k podsvíceným četčkám?

Mne se ctecka s podsvicenim zda zbytecna. Ja ctu na S3, denne a nocne... mam nastaveno tmave pozadi, nic nikam nesviti, precetl sem uz nekolik knih. Jen bych na to bral neco vetsiho... napr. Note... ale pockam na Note 3, snad bude mit vetsi display ve stejnem tele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ty paprsky po obvodu na 4. fotce? To dělá to osvětlení?

To je grafika. Obrázek....spouštěcí...jakože na uvítanou.. Doufám, že se k tomu vyzkoušení ještě dneska dostanu......jinak edit: Bleskové porovnání obou. 

Osvětlení lze samozřejmě plynule měnit až vypnout. 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na češtinu v menu u kindle podíval podrobněji. České menu je k dispozici pro kindle 3, 4, 4 touch, 5. Používal jsem 4 touch a češtinu tam měl. U současné kindle 5 jsem ji zatím neinstaloval, ale návod je zde. Během týdne to vyzkouším na své kindle 5 a dám vědět, jestli je to bez problémů, nebo opruz, který nestojí za to.

Nějak jsem u informace, že čeština je hračka pozapoměl, že ne všichni pracujeme v IT ;)

 

EDIT: Doplnění...

Zmiňovaný návod funguje, během desíti minut zvládne zapnout češtinu kdokoli schopný si stáhnout poslední verzi jednoho a druhého souboru, nakopírovat je podle přiloženého návodu do kindle a mačkat tlačítka. Nefunguje pro PaperWhite...

Knížky jsem našel rozečtené, kde jsem skončil, nic nezmizelo, mění se mi krásné obrázky při zap-vyp...

Zítra pokračování v podobě odstranění a uvedení do původního stavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenosti s Kindle Paperwhite: to podsvícení je fakt návykové. Taky jsem zvažoval, zda ho vůbec potřebuji, ale teď už bych bez něho být nechtěl. Plynulost ztmavování/podsvícení je vynikající. Co mi trochu vadí je ten dotykový displej, přecházel jsem z klasického Kindle tuším 3 a ty tlačítka po stranách neměly chybu. Mohl jsem si čtečku chytit třeba uprostřed displeje a bylo to v pohodě, dokonce se mi ten povrch líbil na dotek :) Dalším mínusem je přece jen o trochu vyšší hmotnost, není to překážka, ale mínus ano.

Ale když jsem se rozhodoval, co si nechám a co pošlu do světa, tak Paperwhite  vyhrál a zpátky už bych nešel.

Jo a ta angličtina v ovládání je tak triviální, že bych se jí vůbec nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmiňovaný návod funguje, během desíti minut zvládne zapnout češtinu kdokoli schopný si stáhnout poslední verzi jednoho a druhého souboru, nakopírovat je podle přiloženého návodu do kindle a mačkat tlačítka. Nefunguje pro PaperWhite...

Knížky jsem našel rozečtené, kde jsem skončil, nic nezmizelo, mění se mi krásné obrázky při zap-vyp...

Zítra pokračování v podobě odstranění a uvedení do původního stavu...

Pokud jste si nainstalovali jailbreak a češtinu podle návodu, ale z nějakého důvodu ji potřebujete odstranit, případně proběhla aktualizace kindle a vy ji chcete také, je postup také jednoduchý.

1. odstraňte češtinu nakopírováním souboru update_loc_cz_4.1r57_k4_uninstall.bin (ten se nachází v "druhém" souboru) do kořenového adresáře kindle, odeberte kindle z PC a kroky Menu->Nastavení, Menu->Aktualizovat Kindle se spustí odstranění češtiny, proběhne také restart.

2. ostraňte jailbreak nakopírováním souboru update_jailbreak_1.5.DS_uninstall.bin (ten se také nachází v "druhém" souboru) do kořenového adresáře kindle, odeberte kindle z PC a kroky Menu->Settings, Menu->Update Your Kindle se spustí odstranění jailbreaku, proběhne také restart.

3. smažte z kořenového adresáře kindle soubor DONT_HALT_ON_REPAIR (má nulovou velikost) a také adresář localization (obsahuje jen záznamy instalace, deinstalace jailbreaku a češtiny a opravdu jej nepotřebujete)

Váš kindle je opět čistý jako lilie a můžete instalovat update, nebo cokoli jiného.

Případné dotazy  sem  do vlákna, nebo přes SZ. Postup jsem vyzkoušel dvakrát oběma směry, tedy instalaci i deinstalaci včetně smazání stop a vše funguje jak má :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem také spustil PaperWhite, je perfektní, jsem velmi spokojen. Ovládání nečiní potíže, je intuitivní, navíc díky českému návodu se dá potřebné ujasnit. Podsvícení je parádní a fantastické je, že tím, že je stále spuštěné, tak je jedno, kde se se čtečkou nacházíte, prostě vidíte text stále stejně ať jste venku na sluníčku nebo vejdete do tmavé chodby domu nebo vstoupíte do místnosti bez osvětlení. Stále můžete číst a stále vidíte stejně jasný text. Je to paráda, teď do ní cpu knihovnu a dobíjím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že u pw máš špatně zobrazené znaky s diakritikou. Např. Ř. To jsi jenom přehlédl nebo to nejde nastavit?

Samozřejmě nesprávně zobrazená diakritika je díky špatné knížce. Je to fotka, když jsem v práci zkoušel stáhnout cokoliv, abych nový ebook odzkoušel. Teď už tam mám nasázenou část knihovny....včera večer jsem četl obě, abych to porovnal. Ve tmě světlo super, ve světle jej asi kvůli odstínu budu vypínat. Zabere to asi 3 sekundy. Oba displeje jsou stejně velké. Paperwhite se díky tomu, že je menší o tlačítkovou část lépe drží. Takže pokud bych si měl nechat jen jednu, určitě to bude paperwhite. Vřele doporučuji. Ještě vyřeším magnet na pouzdru abych nezničil displej a nebude to mít chybu. Možná jej bude stačit podložit v pouzdru...je tam kapsička.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paperwhite dorazil právě z Amazonu. Pár postřehů:

- nad očekávání jednoduchá cesta: v úterý impulsivně objednáno, dneska (čtvrtek) je na stole. Nevěřil jsem!

- balení je tragické (ale asi jsem zmlsanej Applem). Nicméně po tom, co jsem viděl tohle, konstatuju, že balení JE důležité!

- věc je to hezká :-)

- asi má smysl koupit verzi z reklamama (já mám bez, ale když vidím, kde jsou asi reklamy, tak by mi nevadily a radši bych ušetřil)

- 3G jsem sice koupil, ale je to kravina, protože když si chci něco poslat, jsem na wifi, tudíž nepotřebuju 3G. Ale co.. Třeba to jednou užiju.

 

Ten futrál of Pavčy je super! Dík za tip!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- asi má smysl koupit verzi z reklamama (já mám bez, ale když vidím, kde jsou asi reklamy, tak by mi nevadily a radši bych ušetřil)

Znova pre tých, čo nezachytili - reklamy vám Amazon na požiadanie A ZADARMO zruší, pokiaľ nežijete v USA. Takže veselo kupujte special offer verzie, do dvoch hodín tam tie reklamy aj tak nebudete mať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znova pre tých, čo nezachytili - reklamy vám Amazon na požiadanie A ZADARMO zruší, pokiaľ nežijete v USA. Takže veselo kupujte special offer verzie, do dvoch hodín tam tie reklamy aj tak nebudete mať.

 

A mohl bys, prosím, popsat přesný postup jak to udělat? Pokud možno tak, aby to dokázali provést i ti, kteří vládnou jazykem anglickým jen málo a maličko. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nie je žiadny hack ani jailbreak. Jednoducho slušne (a anglicky) napíšeš na support Amazonu, že žiješ v Európe a reklamné ponuky v tvojom regióne aj tak nefungujú. Oni ti do pár hodín napíšu, že tak teda OK, potom si synchronizuješ čítačku so svojim účtom a už sa ti zobrazovať nebudú.

 

Na jednom českom fóre je aj vzorový mejl pre tých, čo nevládnu angličtine (len je zabalený do trochy omáčky, prípadne prvú vetu vynechaj) tak si dovolím to sem pastnúť:

 

It is possible to send to my Kindle only special offers which I can use? I?m from Slovakia and all offers which I?ve tried to use were banned to me. If not, is possible to turn off all special offers for me?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I understand your concern regarding the issue. I'd be glad to assist you.

 

For international customers, we only shipped Kindle devices without Special offers. Special offers on devices can only be accessible and only offered to US customers.

 

I apologize for the disappointment caused.

 

I've checked your account and see no Kindle device registered yet.

 

However, to help you with this, if you have received a Kindle with Special offers, we can unsubscribed it for you and waived the cost as an exception so you will not be charged for unsubscribing anymore.

 

Please write back to us using the account where you have registered your Kindle Paperwhite so we can solve the problem right away.

Oni ti píšu, že vo svojom konte na Amazone nemáš Kindle registrovaný. Keď si ho zaregistruješ, tie reklamy ti zrušia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...