Přejít na obsah

Prosim o radu a info..Suunto vs Casio


divotvorca

Doporučené příspěvky

Ahojte

 

Zvazujem vyber hodiniek, na elegantne rucickovky sa moc necitim..skor sportujem (hlavne skalolezectvo, cestovanie a pod...) a hladam cosi co by splnilo naroky...

zaujali ma modely znacky Suunto konkretne Suunto Core

CoreAluBlack-x.jpg

su068-x.jpg

CoreSTST-x.jpg

vyzeraju aj elegantne a su to sportove nastroje...avak nikde som nenasiel ci maju mineralne sklo..kedze mi to pride ako vhodne pre hodinky na sport...

pripadne ako ich konkurenciu PRO TREK PRW-1300T-7VER

prw-1300t-7-x.jpg

 

vedeli by ste mi poradit..pripadne odporucit?...

Core to vyhrava designom..len neviem ako je tam na tom s tym sklickom

 

 

Vdaka.. :withstupid:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte

 

Zvazujem vyber hodiniek, na elegantne rucickovky sa moc necitim..skor sportujem (hlavne skalolezectvo, cestovanie a pod...) a hladam cosi co by splnilo naroky...

zaujali ma modely znacky Suunto konkretne Suunto Core

 

 

vyzeraju aj elegantne a su to sportove nastroje...avak nikde som nenasiel ci maju mineralne sklo..kedze mi to pride ako vhodne pre hodinky na sport...

pripadne ako ich konkurenciu PRO TREK PRW-1300T-7VER

 

 

vedeli by ste mi poradit..pripadne odporucit?...

Core to vyhrava designom..len neviem ako je tam na tom s tym sklickom

 

 

Vdaka.. :withstupid:

 

Podle informaci na techto strankach:

 

http://www.suunto.com/suunto/Worlds/outdoo...;bmLocale=de_DE#

 

maji hodinky mineralni sklicko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spis by to chtelo byt vice konkretni. co od nich cekas? jake fuknce? kompas? vyskomer...? podle toho se pak daji doporucit modely. me je milejsi Casio pro odolnost.

 

:) dobra otazka..chcel by som to na bezne nosenie a potom aj do prirody na trek...na lezenie ich nebudem pouzivat..skor by mi vadili pri pohybe ruk..ale na normalnu turistiku by som ich kludne vzal...na suuntach sa mi paci ze ich mozem i k obleku :)

 

casia mi pridu strasne bachrate...oproti tym suuntam ajked maju titan...ale zas tie plastove tlacidla mi az tak odolne nepridu v neakych tych extremoch

 

 

zvazujem v pripade suunt medzi tou hnedou kozou alebo ocelovymi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja idem objednávať SUUNTO VECTOR. Podľa vebu sa dá nastaviť záznam výšok po 20s, 30s, 1min, 5 min . Trocha lietam na vetroňoch ( žiak ) a bude to môj lacný LOGER - bonzák, ktorý mi urobí záznam letu. Viem že to nebude presné , ale stačí. Len neviem či ho nezblbnem, ved len pri navijaku naberiem 300m za 30 sekúnd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím ze tam bude nejaká korekce-tj. pro malé změny tlaku-bere se v potaz změn pošasí, pro velké stoupání-k tomu samozřejmě asi stále normovat víšku. No jo, ale co bypak znamenala "malá" a "velká" změna tlaku?...Má někdo nějakou zkušenost?...případně jak to funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatial vyhravaju core steal...uvidim ako bude rozpocet...ak by nebol na sunta siel by som do tych casio...model. rada 1300 skor...mi pride prehladnejsia

 

 

podívej se i tady po webu na zkušenosti se Suunto,mrkni i na WUS,ať se neunáhlíš....osobně si myslím,že v této třídě je špičkou Casio,na druhém místě je Highgear(Altiss) a Suunto je,možná,třetí.....možná.....protože hodinky od Origo jsou také hodně,hodně dobré!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUUNTO CORE je vraj hamba pre SUUNTO. Padá soft :crutch: , porchová úprava sa odiera. Pri CORE je fakt asi lepšie CASIO PRW 1300. Ale model ADVIZOR ( vlastne VECTOR s meračom pulzu ), VECTOR a X-LANDER sú inštrumenty. Oproti nim je CASIO hračka na ohurovanie . Nechápem tiež záľubu CASIO používať všade tie krížové šróbiky. Zospodu ešte chápem ale CASIO PRW 1500 má 3 zvrchu a dašie držia krytku snímača. Tento dizajn mi pripomína čínske hračky. CASIO má automatické podsvietenie a slnečné dobíjanie, VECTOR baterku za 30,- káčé a vymeníš ju mincou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se i tady po webu na zkušenosti se Suunto,mrkni i na WUS,ať se neunáhlíš....osobně si myslím,že v této třídě je špičkou Casio,na druhém místě je Highgear(Altiss) a Suunto je,možná,třetí.....možná.....protože hodinky od Origo jsou také hodně,hodně dobré!!!!!!

 

 

teraz fakt neviem...

http://www.suunto.com/suunto/main/product_...134198674739561

tu som porovnaval core, xlander a advizor..myslim si ze vybavou core nezaostava...

pri tej ocelovej verzii pripadne hlinnikovej by mal problem s olupovanim farby odpadnut..kedze ziadnu nemaju...ale ten soft teda neviem...ste ma dostali...

idem skusit pozret neake fora ohladom nich ci nieco najdem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mám do přírody starý dobrý Suunto Vector, NEDÁM NA NĚ DOPUSTIT !!!

Suunto jsou f týdle branži profíci a jejich osobní outdoor počítače nemaj konkurenci.

-odolnost

-výborná čitelnost údajů za jakékoli situace

-dlouholetá praxe

-ovladatelnost

 

a konkretně Core, to je nová generace s dalšíma možnostma doporučuju!!!

Casio mi přijde takova trošku pouťofka!

 

osobně bych doporučil Suunto Core

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

tak som sa rozhodol pre suunto core... :) mozno trosku riskantne..ale rad by som tie hodinky nosil i v spolocnosti co pri Casiach mozne nebude pre ich vzhlad...drahsie core myslim ze velmi kricat nebudu... Zatial som sa rozhodl pre variantu Steel...teda celoocelove s ocelovym remienkom...vyzeraju pekne...podla mna... je aj model alu ktory vyzera obdobne ale je cely z hlinniku...cena tak velmi nehra rolu...rozdiel vo vahe je 200 vs cca 100g...aku variantu by ste odporucili?... sa mi zda ocel odolnejsia voci skrabancom a pod...

 

steel.jpg

vs

SUN009.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUUNTO CORE. Počul som o nich všeličo, ale páčia sa mi. Teraz som ale čítal recenziu a výdrž batérie 1 -3 mesiace je strašne málo. Chápem MATRIX DOT display niečo žere, niečo aj el. kompas a tlakové čidlo. Ale nosiť stále náhradnú baterku. Ako je naozaj ??? Má niekto skúsenosti s výdržou batérie ???

Upraveno uživatelem messer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...