Přejít na obsah

ZENITH El Primero "Co-Pilot"


M916

Doporučené příspěvky

V chlubícím vláknu jsem ukázal svůj nejnovější přírustek, ale to, jak probíhal nákup na eBay, radši popíšu tady, ve všeobecné diskuzi. Příběh je to trochu delší, nevím, kolik z vás bude mít chuť ho číst, je ale poučný v tom, co vše se může stát.

 

Hodinky Zenith El Primero ?Co-Pilot" z počátku 70-tých let jsem našel v nabídce firmy ?webauktion24". Počet obchodů na eBay 25 tisíc a 98,9% positivů mě utvdilo, že si můžu tento nákup dovolit. Cena ?Kup teď" byla totiž 3.900,- EUR, což odpovídalo vyjímečnosti hodinek a stavu ?ungetragen", což znamená téměř nebo úplně nenošený kus. Protože jsem v té době ještě neměl registraci na eBay, požádal jsem zdejšího člena kubsona (chronoshop), jestli by za mě neprovedl nákup. Kuba mě přesvědčoval, že by bylo lepší zkusit nabídnout třeba jen 3.000,- EUR, ale já trval na svém, že nechci, aby mi je někdo vyfoukl. Protože tento rozhovor probíhal pozdě večer, dohodli jsem se, že to necháme na ráno. Ráno mě přišel od Jakuba mail, jestli mi nebude vadit, když zaplatím jen 3 tisíce. Přdstavte si, že ten lump :-) jim ještě v noci nabídl za mými zády tuhle sumu a oni souhlasili. Tím mě ušetřil 900,- EUR a ještě mě šokoval tím, že za to nic nechtěl se slovy: ?to si od tebe nemůžu vzít, kup si u mě nějaký pásek a já budu mít radost". Ještě ten den jsme částku uhradili a za tři dny obdrželi odpověď, že peníze dorazily a že další den hodinky pošlou.

 

Uběhl týden a nic. Uběhl další týden a opět nic. Na Kubův mail, co se děje, přišla reakce, že se omlouvají, ale že Zenithy musí ještě projít důkladnou kontrolou, ať posečkáme a odměnou nám budou nevídané hodinky. Uběhl další týden a nic. Na další mail přišla tatáž odpověď v dovětkem, že hodinky ležely delší dobu ve velmi chladném trezoru a je třeba je ještě nechat běžet na přístroji. Po měsíci od zaplacní (po telefonátech a dalším mailu v již ostřejším tónu) jsem se konečně dočkal. Byly nádherné, skutečně bez jakéhokoli šrámu; dal jsem si je na ruku a pyšně společně s manželkou vyrazil na slavnostní oběd. Tam jsem zjistil, že nefunguje hodinový sčítač chronografu. Po návratu do kanceláře koukám jak blázen, chybí spodní tlačítko chronografu (které jsem nakonec našel na stole). Běžel jsem raději za hodinářem, abych něco neponičil ? nebudu to prodlužovat a rovnou sepíšu soupis nalezených chyb:

- nefunkční hodinový sčítač chronografu

- tělo tlačítek chronografu je do pouzra zalepeno lepidlem

- sklíčko neoriginální, tenčí než má být, což bylo doplněno přidaným distančním kroužkem a vše zalepeno lepidlem

- korunka drží "jentaktak" na poslední závitu

- na vibrografu jde strojek dobře, při spuštění chronografu si však dělá co chce

- po třech dne se strojek při spuštění chronografu zastavuje úplně

- při odložení hodinek ?na sklíčko" se hodinky zastaví

- referenční číslo na dýnku neodpovídá specifikaci hodinek

 

Vše jsme sepsali a poslali prodejci s tím, že si i přesto hodinky chci nechat, ale požaduji vrátit zpět 1.500,- EUR, za které nechám v Le Locle uvést vše do původního stavu; v tom případě dostanou positiv pro vstřícné řešení problému. Pokud se nedohodneme, pošlu hodinky do fabriky spolu s jejich inzerátem k posouzení, zda stav odpovídá popisu hodinek a výsledek oznámíme na eBay. Za dalších čtrnáct dnů ticha se ozvali, že patřičný pracovník byl na služební cestě, že se omlouvají, hodinky nebyly v jejich vlastnictví, bylo to komisní zboží, bla bla bla. Nakonec jsme se ale přece jen dohodli na refundaci 1.250,- EUR. Uběhlo dalších čtrnáct dní bez reakce na maily. Poslední Jakubův dopis obsahoval větu, že pokud do pátku peníze nepřijdou, dostanou negativ. V pátek se peníze objevily na našem kontě...

 

Po osmi týdnech má příběh šťastný konec, i když zústává hořká příchuť. Respektivě první část příběhu. Nyní již zbývá jen poslat hodinky k renovaci a znovu čekat.

 

Musím se zmínit ještě jednou o kubsonovi, který byl neúnavný v neustálém bombardování prodejce a vydržel to se mnou až do konce. I když si myslím, že sám by nejraději poslal hodinky zpět a pěkně jim to na eBay osolil.

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám jako blázen, co si všechno dovolili. Mám skoro pocit, že je prodejce snad čech. Na tento shop koukám už dlouho, hodinky mají často velmi pěkné. Já bych takovou trpělivost a vstřícnost neměl. A po refundaci bych jim dal nakonec negativ stejne. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nepríjemné.Ja som od toho predajcu pár krát kupoval asi dva roky späť a nevedel som si vynachváliť. Ale asi pred rokom im začali pribúdať negatívne hodnotenia.

Už si kontaktoval Zenith čo s tým budú vedieť spraviť. Originál dno bude asi problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jim dal taky negativ.

K čemu je systém komentářů, když jsi nespokojen, ale jen kvůli slevě jim dáš pozitivní hodnocení? K ničemu, řekl bych...

Takhle si každý řekne to, co sis ty řekl na začátku a píšeš to i v tomto postu. Tedy to, že prodejce s 25 tisíc prodeji a 98,9% positivů je spolehlivý...

 

Jinak hodinky to jsou nádherné. Dost často tebou zmíněný prodejce nabízí právě chrono s El-Primero. Většinou avizuje NOS a ceny atakují 3.000 EUR. Děkuji ti za kritiku alespoň na Chronomagu, když už ne na ebay. Ušetřil jsi mi dost peněz. Výhledově jsem se na jedny chystal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to B.F.G.: nejsou to Češi. Na faktuře bylo však křesní jméno majitele firmy Andrzej...

 

to maxs: zatím ne, je to teprve včera uzavřené, dám ti vědět do SZ: ten problém s dýnkem ale není příliš velký. Dýnko je zcela vyleštěné s vyraženým referenčním číslem, nic víc. To zřejmě dokáží obnovit.

 

to NiG: to se hezky řekne, pokud u nich nemáš peníze. Věděl jsem, že je to pro mě jediná šance, slíbit pozitiv, když vyhoví tomu, co nabízím. A když něco slíbím, tak to i plním, holt už jsem takový, i když jednám se šmejdem. A navíc oni zase měli v ruce odpověď, kterou by dostal za mě Kuba - a to bych fakt nechtěl, aby on trpěl za moje "rozmary". Myslím, že kdybys nakonec zvážil všechna pro a proti, udělal bys to samé.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak snad se to podaří zrenovovat. Já internetovým aukcím moc nehovím. Zrovna včera mi kamarád vydražil Poljoty s budíkem a když tohle čtu, tak začínám mít strach :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jim dal taky negativ.

 

jde o to, že jsem něco slíbil a to jsem dodržel.

pokud skutečně prodejce nelhal a hodinky pro někoho prodával, tak si také naběhnul, nemám důvod tomu nevěřit, i když samozřejmě celý přístup - hlavně co se týká neskutečně dlouhé doby, než se vše vyřídilo - byl neprofesionální. nicméně nabídli vrácení plné částky a dalo se dohodnout na slevě.. a věřím že hodinky budou i díky ušetřeným eurům zase "ungetragen"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to, že jsem něco slíbil a to jsem dodržel.

pokud skutečně prodejce nelhal a hodinky pro někoho prodával, tak si také naběhnul, nemám důvod tomu nevěřit, i když samozřejmě celý přístup - hlavně co se týká neskutečně dlouhé doby, než se vše vyřídilo - byl neprofesionální. nicméně nabídli vrácení plné částky a dalo se dohodnout na slevě.. a věřím že hodinky budou i díky ušetřeným eurům zase "ungetragen"

 

Já to chápu. Šlo o to, dostat slevu (gratuluji, byla velmi slušná) a pokud se dalo slovo, mělo by se dodržet.

Jen je prostě škoda, že když to takhle udělá každý napálený/podvedený, že bude prodejce dál prodávat šmejdy.

Jak bych reagoval já, to nevím. Třeba bych také neměl na negativ koule. Ale asi bych vrátil celé hodinky.

 

Ale jsem si jist, že prodejce věděl o tom, že prodává šunt. Pokud někdo prodal desetitisíce hodinek a má občas v nabídce i cibule za milion EURo, pak tak nějak očekávám, že zaměstnává tým hodinářu větší, než leckterá manufaktura. Jinak by tenhle business nemohl vůbec dělat a prodělal by kalhoty.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicméně nabídli vrácení plné částky a dalo se dohodnout na slevě..

Ano, to jsem zapomněl uvést, že prodejce psal, že pro něj by bylo lepší, kdybych hodinky vrátil a on refundoval celou částku, že by i on mohl vymáhat vše na třetí osobě... i já si umím představit, že se nechali napálit. A když to spojím se zkušeností maxse, tak si myslím, že pánové to rozjeli ve velkém stylu a začíná je to možná válcovat, prodávají neprověřené hodinky a nestíhají řešit problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jsem si jist, že prodejce věděl o tom, že prodává šunt. Pokud někdo prodal desetitisíce hodinek a má občas v nabídce i cibule za milion EURo, pak tak nějak očekávám, že zaměstnává tým hodinářu větší, než leckterá manufaktura. Jinak by tenhle business nemohl vůbec dělat a prodělal by kalhoty.

Přesně to je ta druhá strana toho "od zdi ke zdi", ve které jsem se poslední dva měsíce potácel. Nechápu, jak je možné, že firma, která se chlubí tím, že patří mezi největší prodejce hodinek na eBay, dovolí takovej šlendryján. A když se stane, jak je možný, že ho neřeší během pár dnů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Máš skoro přesně to, co jsem vždycky strašně moc chtěl. Píši skoro, protože mám z té éry úzké spolupráce Movado-Zenith mnohem radši firmu Movado. Přeji Ti, aby se renovace podařilo co nejlépe a moc a moc gratuluji.

 

Přidám dvě fotky Movado Datron HS360, na kterých je vidět, že jsou modely téměř identické.

 

movado_datron_hs_360_pilots_chronograph_1275.jpg

 

movado_datron_hs_360_pilots_chronograph_4808.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš skoro přesně to, co jsem vždycky strašně moc chtěl. Píši skoro, protože mám z té éry úzké spolupráce Movado-Zenith mnohem radši firmu Movado. Přeji Ti, aby se renovace podařilo co nejlépe a moc a moc gratuluji.

Přidám dvě fotky Movado Datron HS360, na kterých je vidět, že jsou modely téměř identické.

Je to tak, Snowe, dokonce ty hodinky jsou obalem úplně shodné, i pod názvem Zenith se dělal model s 12-tihodinovou lunetou. Rozdíl je jen v počtu kamenů ve strojku :smile_anim:

 

edit: ještě přikládám odkaz na Foto Galerii

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to jsem zapomněl uvést, že prodejce psal, že pro něj by bylo lepší, kdybych hodinky vrátil a on refundoval celou částku, že by i on mohl vymáhat vše na třetí osobě... i já si umím představit, že se nechali napálit. A když to spojím se zkušeností maxse, tak si myslím, že pánové to rozjeli ve velkém stylu a začíná je to možná válcovat, prodávají neprověřené hodinky a nestíhají řešit problémy.

 

Tak som našiel faktúru z tých mojich nákupov a asi prišlo v roku 2008 ku zmene majiteľa.Ani na jednej nie je meno Andrzej.

Kupoval som v 2007 a hodinky prišli skontrolované u hodinára, vo vlastnej krabičke od Auktionshaus Hamburg a na hlavičkovom papieri dokonca ročná záruka.

V oboch prípadoch sa jednalo o cca.80 ročné hodinky Zenith v stave ako bolo uvedené v popise aukcie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky sú to, napriek všetkým problémom nádherné a po zohľadnení zľavy je to aj dobrá kúpa čo stojí za gratuláciu. Keď samozrejme odmyslíme zničené nervy.

Zaujal ma ťah z poctivých masívnych dielikov, podľa súčasného trendu trochu kontroverzný, ale úplne charakterizujúci dobu výroby tohto modelu. Je zhodný s tiež posudzovanými Movadami. O.i., rovnaký mám na Phenixoch, signovaný Revue Thommen.

Tieto Zenithy na koženom remeni zase vyzerajú úplne aktuálne, takže či na ruke, alebo vo vitrínke budú určite ozdobou zbierky. Stačí už len citlivá renovácia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Získal jsi 2 věci .Nádherné hodinky a jistotu,že nemusíš na kardiologické zátěžové testy,protože když si přežil tuhle anabazi tak to už tě nic nepoloží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Získal jsi 2 věci .Nádherné hodinky a jistotu,že nemusíš na kardiologické zátěžové testy,protože když si přežil tuhle anabazi tak to už tě nic nepoloží.

Tak to je dobrý, to si budeme moct dát konečně spolu toho panáka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
... Po osmi týdnech má příběh šťastný konec, i když zústává hořká příchuť. Respektivě první část příběhu. Nyní již zbývá jen poslat hodinky k renovaci a znovu čekat.

Rok se s rokem sešel a já jsem při oprašování starých vláken zjistil, že jsem nedopsal druhou část příběhu a jak to vlastně se Zenithama dopadlo. Někdo z vás to sice už slyšel, ale přesto:

 

První část příběhu skončila tím, že z prodejce se mi podařilo získat zpět částku 1.250 EUR a chtěl jsem se pokusit za tyto peníze nechat hodinky zrenovovat. Osud mi ale do cesty přihrál ještě jedny Zenithy Co-Pilot. Byly nošené, docela i potlučené, neměly originální vložku v lunetě a celkově se zdály dost ošuntělé. Prodával je nějaký chlápek z podpadku Itálie a chtěl za ně 1.500 EUR. Tak jsem znovu zariskoval a koupil je. Výsledek byl tentokráte nakonec lepší než očekávání a já měl najednou hodinky dvoje. Říkejme jim pracovně tředa "První" a "Druhé".

 

A teď nastoupil hodinář. Oboje hodinky rozhodil. Strojek z "Prvních" se nakonec ukázal jako zachovalejší, jen byl špatně poskládaný (proto nešel hodinový sčítač) a ručka stopek byla - kupodivu - trochu delší a zadrhávala (proto se zastavoval chronograf). Takže po opravě strojku "Prvních" a přeleštění pouzdra "Druhých" jsme složili hodinky tak, že z "Prvních" mají strojek, číselník, ručky a lunetu a z "Druhých" pouzdro, dýnko, sklíčko a tachymetrickou vložku kolem číselníku. Zkrátka jsme z jedněch vzali strojek se vším, co je na něm pověšené a šoupli ho do druhého pouzdra, na kterém zůstalo vše, co je na něm napevno. Jak jednoduché...

 

A teď mám hodinky dvoje. Jedny pro normální slušné nošení a druhé pro hrubou práci :-)) Uvidím, co s nimi. Buď zůstanou ve forotě, nechám je časem zrenovovat nebo je prodám tak, jak jsou. Ale to by již byla třetí část příběhu...

post-2687-1266489540.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...