Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

ja jsem nechtel ani v naznaku rict, ze by byl gxr spatnej fotak, to vubec, ja ho mel relativne dlouho, pevnou 28ku a 50ku APSC a byl sem pekne spokojenej parchant, ted sem ale prisetril, GXR prodal a jsem jeste spokojenejsi parchant, to je cely. a ano, rozdil je dost velky, at uz v tom, kdyz si fotku priblizim, nebo pri ISU4000 apod.. svetelnejsi objektiv se mi taky hodi, jsem linej fotograf, palim vod boku, bez stativu. prvne jsem myslel, ze 35ka bude malo na hodinky, ale da se :) a jak rikal Hasna, Ricoh me vysel bratru na 23 s vobouma sklama, Sonak vic jak dvojnasobek, takze je vcelku logicky, ze se rozdil nekde projevi..

a jak rika vraby, pac neumim fotit, tak je mi to stejne skoro k nicemu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, tak to pozor, to naopak. Ja tyhle utraty za image, kvalitu a made in Germany mam velmi rad. Sam je delam rad a tak casto, jak to jenom jde. Sam se po X2 divam. Ale kdyz si vedle toho postavim Sony Cyber-Shot DSC-RX100 II za presne polovinu ceny, nebo tu DSC-RX10, ktera je porad o skoro desitku levnejsi, a kdyz se kouknu, jak jsou ty stroje vychytane, tak je to dost tezke rozhodovani. Sony brutalne maka a inovuje. V soucasne dobe asi nejvic ze vsech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze me dilema jestli Sony A7 nebo A7R jeste narusi Nikon DF http://nikonrumors.com/2013/11/04/this-is-the-nikon-df.aspx/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NikonRumors+%28NikonRumors.com%29&utm_content=FaceBook

Blbe je, ze jsem se soucasnym zrcadlem max spokojen... ale nizsi vaha a FF me laka moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě před dvěma týdny jsem byl v klidu a v pohodě. Pod stromek jsem si chtěl nadělit Sony A99 a jen jsem přemýšlel jaké sklo pořídit jako první. Jediný neklid jsem měl z pohledu na cenovky jednotlivých objektivů ..

No a teď taková smršť....

to Sibiř: Smekám před volbu RX1. Tomu říkám nákup bez kompromisů.

ad další debata: Z duše mi mluvil Hasňa. Sony investuje a boří zažité mantinely a škatulky. Vytváří nové kategorie, chrlí další modely a hlavně se to pak dá plus mínus i zaplatit.  

RX10 mi zamotal hlavu. Pak jsem si ale přečetl specifikaci a ta velikost a hmotnost už je poměrně velká. Na kompakt do kapsy je ideální RX100. Každopádně v kombinaci hodně dobrý snímač (v kategorii kompaktů) a výborný objektiv, nemá RX10 na současném trhu konkurenci. Aspoň o ní nevím. Pokud bych hledal jeden univerzál na vše, tak je RX10 bezkonkurenční. Ale já už se pomalu smiřoval, že budu tahat  A99 i s objektivem hodně přes 1.6 kg a ejhle. Novinka A7 či A7R. Naděje na nižší hmotnost a velikost ...

A teď babo raď. Každopádně mne full frame hrozně láká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RX10 je skoro jednou tak tezka jako dvoustovka Lumix. Ten ultra objektiv proste vazi. A kovove telo. Uvidim. Ale porad je to polovina zrcadlovky. Jsem v haji. RX100II je zase vzdy s tebou. Ale na tom mam stary Lumix 33. Je to dilema.

 

Ten novy Najkon vypada taky dupne. Ta manualni nastaveni nahore, to je jako nas stary Zenit, docela dobre.

post-606-0-29101800-1383686262_thumb.jpg

post-606-0-16403900-1383686270_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RX10 je skoro jednou tak tezka jako dvoustovka Lumix. Ten ultra objektiv proste vazi. A kovove telo. Uvidim. Ale porad je to polovina zrcadlovky. Jsem v haji. RX100II je zase vzdy s tebou. Ale na tom mam stary Lumix 33. Je to dilema.

 

Ten novy Najkon vypada taky dupne. Ta manualni nastaveni nahore, to je jako nas stary Zenit, docela dobre.

Ten NIKON je naprostá pecka. To už se prodává? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je to tedy zklamani. Cekal jsem velikost jako FM2, toto je spis FM3 a jeste vetsi. No nevim, za ty prachy...

Nejlepe novy Nikon vyjadril tento prispevek na dpreview


 Here is a hypothetical interview with Nikon:

Q: I see this camera uses a 16MP sensor, from the D4, so this must be a flagship sensor too.
A: No actually the sensors of the D610 and D800 are much better according to DxO
Q: Ah but this low res must allow this camera to shoot very fast, 10fps or better.
A: No, actually it shoots at 5.5fps slower than our D610
Q: Hmm, but it must have class leading shutter speed, 1/16000
A: No, actually it same as our entry level cameras at 1/4000
Q: Ummm, err, oh yeah, well it must have the flagship AF system right
A: No, actually it has same AF as D5300 and D610, middle of the road
Q: Ah, but it must have old school battery life and run forever out in the wilds
A: No, actually it has a very small battery with below average number of shots
Q: Well it must be very cheap then, cheaper than D610?
A: No, actually it is much dearer.
Q: Ok, then what is the point of this camera?
A: To get old farts to part with a lot of money to relive old time memories.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé,

 

konečně jsme se spolu s příznivci fotoaparátů Nikon dočkali. Digitální jednooká zrcadlovka v retro stylu Nikon Df je tady! Konstruktéři se inspirovali dodnes obdivovanými modely řady FM, Nikon Df je však vybaven nejnovějšími technologiemi. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

 

Fotoaparát se bude prodávat v setu se základním objektivem AF-S 50mm f/1,8 Special Edition

Cena kitu ? 71 990 Kč

Cena objektivu ? 6 990 Kč

Předběžně je zahájení prodeje stanoveno na konec listopadu 2013.

 

Další produktové fotografie a stylové fotografie budou zveřejněny během dneška na www.nikon-foto.cz / Pro tisk / Fotografie produktů .

 

Pokud byste chtěli mam v emaili u tiskovou zprávu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si včera udělal radost a pořídil si Olympus OM-D E-M5. Určitě to není foťák pro každého, tabulkově skoro v ničem nevyniká a za ty peníze bych mohl mít nejvyšší třídu nějaké aps-c zrcadlovky s papírově lepší obrazovou kvalitou, ale ne nadarmo se říká, že nejlepší foťák je ten, který máte s sebou. Z těch co jsem zkoušel ve mně právě tenhle vzbuzoval pocit, že mě bude bavit, jej mít při sobě při co největším počtu příležitostí. Navíc Olympus s Panasonicem mají v současné době mezi DSLM pravděpodobně nejzajímavější výběr objektivů.

Tady třeba s 20mm/f1.7, který mám v plánu přikoupit jako první.

7429364352_4371397e47.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...