Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

1) nevím (předpokládal jsem, že časem)

2) nevím jak

3) já rozdíl neslyším

 

 

 

To jsem dělal doposud, ale chtěl jsem, aby to foťák dělal za mě.

Navíc se hýbe vteřinovka.

Udělej buď tři fotky s posunem expozice, nebo jak říká ggrand z jednoho rawu (záleží s čím si čip v tvém foťáku poradí)

Já už mám vlastně dva roky staré 650d kde byl tehdy ale uplně nový Digic5 a z toho rawu se vytáhnou neskutečné věci...

 

Edit: a když dám fotit HDR na foťáku tak to nastackuje 3 fotky a skoro není poznat rozdíl proti normální fotce :D

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Díval jsem se na seriál Clona, tam natáčí na nějaký Canon Mark?? a docela sem čuměl, co to zvládá na videu... Dnes jsem viděl  http://www.csfd.cz/film/346920-pojedeme-k-mori/ , kde se objevuje dle mě D5X00 a D7X00 a na csfd je, že to bylo kompetně natočený Nikonem D4.... tělo za 120k je už určitě jinde, ale stejně proč nevzít klasickou kameru?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedním z důvodů je, že klasická kamera ti neumožní takovou variabilitu kvalitní optiky za takové peníze. Jinou výhodou snímání videa fotoaparátem je fakt, že se lidé pří natáčení dokumentu či pří reportáži chovají úplně jinak před foťákem a jinak před kamerou.. Sice hodně lidi vi, že foťák umí natáčet, ale ještě to nemají zažité, takže si nedávají pozor na pusu a na řeč těla.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jsem nějak mimo ve formátech videa.

 

Na Nokia Lumia 925 se mi nahrává video, které se tváří jako MPEG4 (když převedu do kompu a na ikonu najedu myší) a fachá z flashky i na telce.

Zatímco Coolpix P330 nahrává něco, co se v PC přehrává v Quick Time a na telce se to nenačte. V manuálu ale taky píšou MPEG4 a MOV.

Všechno to ale má ikonu Real Playeru.

 

Existuje nějaký freeware převodník?

 

Jsem v tomhle lama, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nějak mimo ve formátech videa.

 

Na Nokia Lumia 925 se mi nahrává video, které se tváří jako MPEG4 (když převedu do kompu a na ikonu najedu myší) a fachá z flashky i na telce.

Zatímco Coolpix P330 nahrává něco, co se v PC přehrává v Quick Time a na telce se to nenačte. V manuálu ale taky píšou MPEG4 a MOV.

Všechno to ale má ikonu Real Playeru.

 

Existuje nějaký freeware převodník?

 

Jsem v tomhle lama, díky.

 

Skús Freemake Video Converter. Ja som ho videl iba z rýchlika, ale je dosť populárny v poslednom čase práve z dôvodu jednoduchých predvolieb pre juhoamerickú faunu. Akurát bacha, neviem či nechce inštalovať nejaké toolbary apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, zejtra jdu pro Tamron AF SP 90mm 2.8 Di Macro, za sedmičku (tento http://www.megapixel.cz/tamron-af-sp-90-mm-f-2-8-di-macro-pro-canon#product-sec-rate )

Nějakej důvod proč do něj nejít?

 

kamarat ho ma na pentaxe (Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP A/M 1:1 Macro) a je spokojny, v tom budgete ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Notabene - jak ses rozhodl, RX100II nebo III? To dilema mám také, ve prospěch III hovoří lepší snímač, světelnost, elektronický hledáček či více výklopný displej, absence sáněk na blesk mi nevadí, při té světelnosti nebude nutný a kdyby, dá se to vyřešit jinak. III má menší zoom, ale to není podstatné, dá se vyřešit výřezem, navíc při zoomu klesá světelnost. Rozdíl bude pochopitelně v ceně. Jinak RX100II je prý možná nejlepší profesionální kompakt, tak čekám na zkušenosti s III. Ale letos se chystají i jiné, hodně zajímavé novinky, které by mohly rozhodování ztížit, např. Canon G17 nebo Panasonic LX-8... Tak babo raď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...