Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Návštěvník Alda

myslis, ze clovek na dovolene nemuze premyslet nad tim jakou fotku chce udelat? me naopak prijdou jako autenticke fotky z dovolene od cloveka, ktery aspon trochu nad fotkama premysli...

 

jinak tezko hodnotit, vypada to - jako koncept - zajimave, ale chtel bych napr. videt tu fotku nocni ulice ve full res - podle dxomark ma nejvyssi 'rozumne' ISO kolem 200...

 

edit: tady je uz trochu videt, ze u ISO 400 trochu nezvlada na 'slozitejsich' mistech (lampa a jeji odraz)

http://www.photosafari.com.my/wp-content/uploads/2013/03/laketoba003.jpg

Tak zaraky po tom clovek chtit zase nemuze, nicmene s cenou pod 8k je to vyborny fotak s perfektnim sklem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave... :)

 

kompakt s mini senzorem s malym rozlisenim, mizernou ISO performance a (udajne) nadprumernym sklem (ktere je nakonec - diky mini sensoru - vic tmavy nez 'setak') vs. zrcadlovka s vetsim (APS) senzorem, decentnim rozlisenim a ok sklem (ktere - kdyz me to chybne - muzu pozdeji vymenit za lepsi)? oboje za +/- stejmy penize?

 

ja myslim, ze tady je rozhodnovani jednoduche...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže jsem se rozhodl, že budu volit pouze mezi canon 1200d nebo nikon 3200. Canon jsem měl 1100d a je otázka, zda se něco změnilo novou verzí. a více se přikláním k nikonu..máte někdo zkušenosti s obojím? a co je lepší? nebo je to fuk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sensorem je nikon urcite lepsi, ale hodne zalezi na tom, jak nikon/canon umi sladit tela s sklama a v tomto je canon lepsi.

 

Zkus treba toto - v testech skel vychazi oba dva modely prakticky stejne...

 

http://www.dxomark.com/Lenses/Nikon/AF-S-DX-Zoom-Nikkor-18-70mm-f-3.5-4.5G-IF-ED

 

http://www.dxomark.com/Lenses/Canon/EF-S-15-85mm-f-3.5-5.6-IS-USM-mounted-on-Canon-EOS-1200D__940

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, jasněěě :lol2:

Pravda, na muzejni kousky je kazdy sklo dobry ;)

 

Ale seriozne, pokud nechces tvrdit, ze dxo metodologie je jedna velka s*acka, vyjde ti, ze canon z tech skel vytezi vetsinou vic jak nikon (a sam jsem na nikonu)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, na muzejni kousky je kazdy sklo dobry ;)

 

Ale seriozne, pokud nechces tvrdit, ze dxo metodologie je jedna velka s*acka, vyjde ti, ze canon z tech skel vytezi vetsinou vic jak nikon (a sam jsem na nikonu)

seriozně, myslím, že u Canonu 1200D vs Nikon 3200 je to nesmysl až za horizont :cheers:

 

Ale je možný, že jsem mimo, jenom jaksi pořád nevidím tu záplavu fotek, které by už měl dle papírů (teda vlastně displaye webzinu) zvládat pomalu mobil pod vodou, to je celý ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

takže podle Vás jsou tyhle low end zrcadla uplně na nic?

Sto lidi, sto chuti. Na nic urcite ne. Pokud bych chtel mit peknou fotku, nechtel nic upravovat, proste chodit, mackat a pak koukat na notasu, poridim si radeji kompakt s kvalitnim sklem, nez velke zrcadlo se setakem. Ze setaku jsem vyleceny.

Pokud planujes kupovani dalsi skel, udelal si samozrejme dobre. 

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...