Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Trochu si to projdi na nejakych strankach venovanych foceni. DX je format snimace. u Fullframe snimace je to cislo dopovidajici, u Tveho a meho fotaku s DX formatem je prepocet 1.5 (Canon ma tusim 1.6). Optika oznacena DX neni uplne vhodna pro FX (Fullframe) fotaky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trošku studoval a fakt mi nejlíp vychází ten Nikkor 35mm 1,8 VR DX. Už ho jen někde aspoň trošku rozumně koupit. ;-)

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych někde v Praze nechat vytisknout průkazové foto ze souboru

 

Nechci se nechat fotit znova, mám od profíka jedno solidní foto, takže bych jen potřeboval to někde nechat vytisknout na fotopapír v té správné průkazové velikosti. Nevíte, kdo to dělá?

a proč si to nevytisknes doma? me to teda program k tiskárně nabídne... tak vyberu velikost pásové fotografie a vytisknu... a to mám obyc canon pixmu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Rozhodnul jsem se pro svůj pentax k5 koupit první delší sklo. Vsadil jsem na cenu a doufám, že ani kvalita nebude špatná. Na paladixu jsem koupil Tair 300mm. Máte s ním někdo zkušenosti? Na dálku se s ním bude ostřit asi docela špatně, že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tair - 3 sem mel v ruce pred mnoha lety, kolega s nim vcelku uspesne i fotil. Co sme se bavili, tak na urcite specificke veci (fotival hodne prirodu - detaily) s nim byl spokojeny, jen si stezoval na hmotnost a humpolacke ovladani. Ale je fakt, ze to jeste fotil na "chemii"...

Osobne si myslim, ze dneska uz jsou za slusne penize lepsi starsi objektivy...i kdyz tedy nevim, jak u Pentaxu. 

Kazdopadne kdyz se naucis s timhle, tak pak uz se vsim :-D

 

Edit: Ostreni na dalku neni problem s kvalitnim stativem...z ruky to bude porod.

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze dneska uz jsou za slusne penize lepsi starsi objektivy...i kdyz tedy nevim, jak u Pentaxu. 

Tair jsem zvolil právě kvůli ceně. Lepší dlouhá skla na Pentax jsou drahá a z těch starších mi padl do oka Tair. Chci to právě na zvířátka, takže uvidíme. Bude to jak říkáš, že když se naučím na "starém kole"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodne pak napis nejakou zkusenost, jak si s tim sklem poradi digital, pripadne nejaka fota (odkazy). Co sem zkousel na Nikonu stare manualni sklo (ze stare kinofilmovky), tak vysledek byl dost tristni. Takze mne to zajima, navic taky premyslim o nejakem alespon "trikilu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pořídil jsem si manuální sklo pentax 1,7 50mm M. Při prvním zkoušení fungovalo vše tak, jak má. Nicméně když jsem zkoušel napodruhé, tak jsem nebyl schopen otočit ostřící kroužek až na doraz, abych zaostřil na nekonečno. Objektiv se "zastaví" tak 2 mm před koncem a já ostřím max na 3 metry. Nerval jsem to úplně násilím, ale takovou střední silou to nepovolilo. Působí to na mě, jakoby se ostřící aparát "zadřel" nebo byla v cestě nějaká překážka. Na druhou stranu ostří dobře a pohyb je plynulý a hladký. Doufám,že jsem to popsal dobře. Nemá někdo podobné zkušenosti? Případně rady, jak bych to mohl vyřešit a rozchodit?

Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postnul jsem něco sem, ale nevím jestli vydrželo rozlišení...s tou expozicí to není pořád 100%. S manuálem začínám a navíc jsem to fotil na slunci a na display nebylo nic moc vidět. 

 

 

http://i68.tinypic.com/volz4y.jpg

http://i65.tinypic.com/zj7yia.jpg

http://i66.tinypic.com/2u6db1w.jpg

Upraveno uživatelem 14titi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...