Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Sigma se s Lkovou optikou nedá srovnat ani omylem.

 

To já netvrdim, že se Sigma dá srovnat s L-kovou optikou. Já jenom říkám, že je lepší než ten záklaďák, co Canon cpe do setů. Mimochodem nechápu, proč to dělá. Resp. chápu, říká se tomu marketing :smile_anim: A Sigma je cenově přece jenom někde jinde, než to L-ko. Ale chápu, že pro náročné amatéry už to není. Já tam před to sklo stejně většinou hodim kus plastu od Cokinu, takže L-ko asi fakt nepotřebuju ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup si ten setup od canonu co na předchozí straně uvádí Jeremy, já bych akorát zoom nahradil 17-40 L...

 

A jeste mi tak napadlo... ten objektiv nevypada spatne, jestli je to ten, co myslim (f4.0), ale za tu cenu (20K) bych cekal neco vic. Je pravda, ze nevim, jak kresli, vsichni tu Canon L chvalej, ale za min penez je od Oly 14-54 s peknou kresbou a f2.8-3.5, pripadne o trosku vic stoji 12-60/2.8-4.0... a to je pro amatera IMHO velmi dobrej objektiv. Za stejnou cenu jako 12-60 od Oly je od canonu 17-55/2.8, vypada zajimave, ale stejne jsme uz na cene, za kterou chci celej set...

 

Nemuzu si pomoct, ale asi pujdu do toho Oly, cim dal vic se mi libi... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem při koukání po videokameře zabrousil do foťáků a boobeeku, neřešil bych - D40 se základní (nejlepším na trhu - dle referencí) setovým zoomem pořád prodávají a pod desítku! Ještě vyvážený poměr cena/výkon/rozměry, ještě z doby před začátkem závodů v megapixlech (má 6), za to krátky synchro čas (tuším 1/500), auto iso funkce . Já si snad koupím ještě jeden !! :D doporučuju.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem při koukání po videokameře zabrousil do foťáků a boobeeku, neřešil bych - D40 se základní (nejlepším na trhu - dle referencí) setovým zoomem pořád prodávají a pod desítku! Ještě vyvážený poměr cena/výkon/rozměry, ještě z doby před začátkem závodů v megapixlech (má 6), za to krátky synchro čas (tuším 1/500), auto iso funkce . Já si snad koupím ještě jeden !! :D doporučuju.

 

Jses spokojenej? Me mrzi, ze ho neprodavaj v setu se stabilizovanym sklem :( To by bylo uplne super...

Jeste premyslim o Sony A300 bez skel s tim, ze bych nejake koupil z druhe ruky... ja nevim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho rok, je prostě v poho. Mám k němu kromě seťáku ještě ten zázrak 18-200 se vším všudy, ale víc fotím na ten seťák. Důležitý je, že nemám tak drahou věc u sebe, to mě znervózňuje. Na co potřebuješ stabilizovaný sklo 18-55 (28-80)?? Snad na specielní efekty rozmazání pohybu. Teleobjektiv setový 55-200 myslím už stabilizovaný je, nemám ho ale.

 

Štvou mě jen tři věci - hledáček u kinofilmu je větší (s tím nic nenaděláš), porád se mi do focení pletou nějaký funkce a programy , kterým nerozumím (to maj myslím všechny consumer foťáky) a i ten širokej seťák neuvěřitelně čumí z těla kdovíkam (cyber mi vysvětlil, že to tak být musí kvůli úhlu dopadu světla na čip).

Ještě musím zmínit, že na něm nejde autofokus pevných ohnisek, super je totiž mít alspoň 50mm (a 20) - zase rada od cybera . Ale to je mi jedno, místo zoomování manuálně ostřím, mám to beztak radši, než to klikání a přepínání zaostřovacího bodu.

 

Píšu ti to proto, že jsem dlouho zvažoval oly, právě kvůli rozměrům, kráse, pověsti, ale zjistil jsem, že jeho výhoda je v praxi zanedbatelná, nějak nedokážou promítnout tu geometrickou výhodu do technologie objektivů, nebo co, a tělo zase určitý minimální rozměr mít musí, aby šlo pohodlně ovládat, a ty slibný porofindery (nevyčnívá hranol) jsou prý na nic opticky.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho rok, je prostě v poho. Mám k němu kromě seťáku ještě ten zázrak 18-200 se vším všudy, ale víc fotím na ten seťák. Důležitý je, že nemám tak drahou věc u sebe, to mě znervózňuje. Na co potřebuješ stabilizovaný sklo 18-55 (28-80)?? Snad na specielní efekty rozmazání pohybu. Teleobjektiv setový 55-200 myslím už stabilizovaný je, nemám ho ale.

 

Štvou mě jen tři věci - hledáček u kinofilmu je větší (s tím nic nenaděláš), porád se mi do focení pletou nějaký funkce a programy , kterým nerozumím (to maj myslím všechny consumer foťáky) a i ten širokej seťák neuvěřitelně čumí z těla kdovíkam (cyber mi vysvětlil, že to tak být musí kvůli úhlu dopadu světla na čip).

Ještě musím zmínit, že na něm nejde autofokus pevných ohnisek, super je totiž mít alspoň 50mm (a 20) - zase rada od cybera . Ale to je mi jedno, místo zoomování manuálně ostřím, mám to beztak radši, než to klikání a přepínání zaostřovacího bodu.

 

Píšu ti to proto, že jsem dlouho zvažoval oly, právě kvůli rozměrům, kráse, pověsti, ale zjistil jsem, že jeho výhoda je v praxi zanedbatelná, nějak nedokážou promítnout tu geometrickou výhodu do technologie objektivů, nebo co, a tělo zase určitý minimální rozměr mít musí, aby šlo pohodlně ovládat, a ty slibný porofindery (nevyčnívá hranol) jsou prý na nic opticky.

 

Hm, co se stabilizace tyka... je fajn ji tam mit, ani ne tak kvuli efektum, ale kvuli mj. fotkam s mensi dirou, pripadne kvuli tomu, abych nemusel nedostatek svetla dohanet citlivosti. Ten 55-200 stabilizovanej bohuzel neni, kdyby byl, tak nic neresim, jde mi precijen o stabilizaci HLAVNE na delsich ohniskach. Ta 18-200... to je objektiv, kterej bych chtel, ale 500 ojro uz je bohuzel moc :(

Rucni ostreni mi neva, pokud je aspon trochu koukatelny v hledacku... z tohodle duvodu by me lakal ten olympus - lifeview s 10x zvetsenim... to se musi ostrit jedna basen :)

Ale asi do toho pujdu... libi se mi to nizky rozliseni :D Takze kdyby ses chtel nekdy zbavit 18-200 skla... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stabilizace u tehle fotaku JE uzitecna vec, uz proto, ze tyto pristroje jsou lehci a tudiz vic nachylny k pohybu behem expozice nez poctivy kovovy tela. Taky dochazi k vyrazne vetsimu zvetseni nez u full frame, popripade vetsich formatu. Minimalne 1.5 krat (v pripade Fourthirds 2x) vic zvetseni puvodniho obrazu ze snimace, nez 35mm format, tudiz i nasledneho zvetseni mikro neostrosti zpusobenych pohybem. Ta stabilizace je v dnesni dobe opravdu vykona, 3 clonovy cisla nejsou vymysl marketingu. Ale co stabilizace nemuze vyresit je rychlejsi cas, napriklad kdyz se predmet pohybuje, v tom jsou svetly optiky porad nedostizny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

500 euro je 12500 Kč !! to nejni moc, ne? Celkem jsi těsně nad dvacku za stabilizovaný všechno a ještě ti zbude seťák do nepohody, prachu, písku, bláta, louže - to je fakt nenahraditelný. Nemám přehled, ale nabízí takovej dýl ještě někdo?

 

Já nevím ta stabilizace - na 28mm udržím tak 30 tinu, ne? Objektiv vyčuhuje daleko dopředu, drží se fakt dobře. Hloubka ostrosti jak prase, tak proč menší díru? Na 80mm zase chci mít malou hloubku ostrosti - tedy jako že klasiko portrét a fotím na plnou díru. Já tu stabilizaci takového ohniska považuju za menšinovou neužitečnou marketingovou věc. To jsem třeba rád, že mám tu starší verzi seťáku bez stabilizace, ale s ED sklem a daleko míň čočkami, nejčko je lehčí a levnější.

Fakt já nejvíc na tomhle nikonu, co mám, a vůbec všech věcech (hodinkách) oceňuju celkovou logiku řešení, to je prostě trefa, když to ladí!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

500 euro je 12500 Kč !! to nejni moc, ne? Celkem jsi těsně nad dvacku za stabilizovaný všechno a ještě ti zbude seťák do nepohody, prachu, písku, bláta, louže - to je fakt nenahraditelný. Nemám přehled, ale nabízí takovej dýl ještě někdo?

 

Well, problem je v tom, ze je to trochu slozitejsi - musim vybirat z nabidky Amazon.de, a to jenom primo od Amazonu, ne od jinych prodejcu. Mam kredit nejakych 700 Euro, nicmene vetsina ostatnich fotaku (napr. prave Oly E-520 dz kit, Sony A300 DZ kit, ...) se mi tam vejde tak, ze u nas v te kombinaci jsou okolo 22-24K Kc. Proto jsem pro zjednoduseni zadani uvadel tohle. Jenze zrovna D40 tam tak pekne nevychazi - 380 ojro zakladni set + 620 ojro 18-200VR :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele boo beeku, tak bych vybral to, co mi přijde nejlevnější. Já jsem to s tím nikonem udělal právě tak a až pozdějc jsem si i díky chronomagu začal všímat těch vlastností. Osobně si myslím, že nemůžeš udělal chybu. Všechno jsou to určitě fajnový stroje a navíc velmi srovnatelný .

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...