Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Tak to po dlouhé a slavné éře zabalil Olympus, pokud jde o foťáky. Celou fotografickou divizi (která byla díky obecnému poklesu zàjmu o foťáky kvůli smartfounům ve ztràtě) prodal jakési společnost JIP.... Příznačné jměno, tak uvidíme, zda se povede pacienta rozchodit.

Celý život fotím na SLR a DSLR Nikony, ale zkoušel jsrm pochopitelně kdeco a Olympus jsem respektoval. Jeho skla, jeho lehká těla, plátýnkové závěrky,  jeho snahy o zkvalitnění optické kvality v éře kinofilmových kompaktů... prostě byl svůj a byl dobrej. Njn, život je neustálá změna. Nejhorší je, že už taky asi dva roky fotím hlavně mobilem a zrcadlovky vytahuju jen na placený akce.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nechci Vám kazit vzpomínky na mládí (před 21 lety to byl taky můj první digitál), ale že půjde Olympus do kopru snad bylo zřejmé už od provalení skandálu s miliardovýma desátkama Jakuze - spíš je div že to udrželi tak dlouho... :rambo:

Stačilo aby se pak běžný Japonec/Umeričan (na pár tuzemských nostalgiků co berou korupci za standard s prominutím sere pes) před regálem zamyslel do čí kasičky nákupem nového foťáku/skla/kamery vlastně přispíval - a je jasné proč se Olympus mezi tradiční high-end Canon+Nikon už nikdy nedostal. Generickou střední třídu a bezzrcadlovky už dávno válcuje Sony+Panasonic, zatímco ostatní paběrkují a v horším případě jen nechápavě zírají, co dnes lidi při troše štěstí vyblejsknou i pitomým mobilem ...třeba proto že už nemusí počítat políčka (jedno jestli kvůli cívce kinofilmu nebo tragické baterce) a po prvním zmoknutí/cákanci/pádu jim ten drahocenej optomechatronickej zázrak nechcípne. :photo:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
V 27. 6. 2020 v 9:51, martar napsal:

Tak to po dlouhé a slavné éře zabalil Olympus, pokud jde o foťáky. Celou fotografickou divizi (která byla díky obecnému poklesu zàjmu o foťáky kvůli smartfounům ve ztràtě) prodal jakési společnost JIP.... Příznačné jměno, tak uvidíme, zda se povede pacienta rozchodit.

Celý život fotím na SLR a DSLR Nikony, ale zkoušel jsrm pochopitelně kdeco a Olympus jsem respektoval. Jeho skla, jeho lehká těla, plátýnkové závěrky,  jeho snahy o zkvalitnění optické kvality v éře kinofilmových kompaktů... prostě byl svůj a byl dobrej. Njn, život je neustálá změna. Nejhorší je, že už taky asi dva roky fotím hlavně mobilem a zrcadlovky vytahuju jen na placený akce.

Nechápu to jejích tvrzení že za to mohou mobily. Každopádně škoda, dobra technika...byla

Také jsem Nikonista a ted na zkoušku jsem si dal Fuji X-T4 a poprvé mám tu čest s bez-zrcadlovky...nechápu že firma typu Olympus která měla tak našlápnuto, se zastavila. Řekl bych že měli k filozofii bez-zrcadlovek blíž než Nikon... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dost neomalený dotaz..Dá se něco vytknout Sony RX 100 Mark2, na takové to domácí focení harantů, psa, motokrosu a hodinek? Budu rád pokud napíšete, že je to pitomost a mám dál fotit mobilem. 😆

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RX100 už na tom bude líp než mobil, minimálně výsledky budou mnohem přirozenější. Sám ji mám, ale přiznám se, že hodinky jsem se s ní nikdy fotit nenaučil, prostě stařičkou zrcadlovku od Canonu (a tím stařičkou myslím 14 let) s makro sklem prostě nenahradíš. Zásadní je, jak moc s foťákem umíš nebo jestli máš aspoň nějakej základ. Protože pokud ne, tak se na to vykašli, jak píše kolega. Hlavní výhodou oproti mobilu je možnost nastavení a hraní si s tím. Určitě je i důležitý, co vlastně očekáváš od výsledku. Takže pokud ti jde jen o to mít dalších tisíce fotek na disku a nemáš nějaký větší "umělecký" cíle, tak na to kašli:default_wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo souhlas, trošku jsem to bagatelizoval. Sám jsem zastánce DSLR....moderní bezzrdcadlový trendy moc nestíhám sledovat. Ideální kombinace je podle mě slušně fotící mobil + DSLR. Kompakt v cenový hladině 10k CZK je myslím příliš komrpomisní řešení.

Srovnávám to s iPhonem....což zdaleka není nejlépe fotící mobil na trhu. Na co nestačí telefon, beru 5D :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když už jsme u těch DSLR, tak si taky trošku přihřeju polívčičku. Už poněkolikátý mě chytla myšlenky novýho těla, přeci jenom 400D už spoustu věcí opravdu nedává. Ale vůbec to nesleduju a tak moc netušim do čeho jít. Vzhledem k tomu, kolik do toho chci investovat (tak 15k), bych šel do bazarovek. Takže otázka zní- fullframe (starší 6D) nebo něco novějšího(80D nebo něco dalšího)? Primárně to bude opět na focení hodinek (třeba i nějaký to video) a občas nějaká rodina, možná nějakej ten výlet do zahraničí. Značka je pevně daná vzhledem ke sklům. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...