Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Ahoj, premyslim ze bych obmenil svuj cestovni fotak. V soucasnosti mam mimo zrcadlovky na cestovani Canon G16. Vcelku jsem s G16 spokojenej, co bych uvital je vetsi chip, zoom min 8x a cena cca do 15k. Co jsem prosel internet, tak jediny co me z toho vypadlo je Panasonic Lumix DMC-TZ100. Mate nejaky tip, treba mi neco uteklo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prosím o radu. Kam mám ostřit, pokud bych chtěl mít proostreny nůž i výřez mezi stromy? Fotím kompaktem Sony RX100. Četl jsem cosi o hyperfokalni vzdálenosti. Chápu že pokud stojím od nože metr, měl bych ostřit na něco ve vzdálenosti 2m za kudlou, ale na co, když tam zrovna není nic vhodného?

DSC01797_1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš zavřít clonu někam na f16 apod., nebo použít skládanou expozici ze dvou snímků ze stativu, kdy jeden bude zaostřen na blízko na nůž a druhý na vzdálené pozadí. Třetí možnost je přemístění předmětu tak aby nebylo pozadí tak daleko a bylo celé v mezích hloubky ostrosti při dané cloně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuálně by to nešlo? Případně zaostřit na něco v jiném směru v podobné vzdálenosti jakou požadujes a vrátit se zpět na požadovaný záběr. Nebo vyssi clonu.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dikes oběma za tipy. Clonu umím max. 11, půjdu to s ní vyzkoušet. Manuálni ostření nějaké je, ale metr a nekonečno na stupnici na displeji je cca v rozmezí 3mm, takze nic moc přesnost. Holt nezbyde než vybrat jinou scénu, zaostřit a prekomponovat, protože na skládání fotek si ještě netroufám. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez stativu bývá zvětšování hloubky ostrosti přicloněním v zimním šeru bída, naštěstí u věcí které neutečou funguje i to "přemístění / vzdálení se".
Ale zkuste tuhle jógu u "jaké hodinky máte právě na ruce", pokud na ramenech nenosíte něco jako Tomovy 2-metrové výložníky :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Se Sony HX99 velká spokojenost hlavně na cestování, příjemná malá velikost a extrémní zoom do přírody úplně luxusní, fotky dělá pěkné. Takže tentokrát jde spíš trochu o rozcapenost, ale jelikož mě focení dost baví, tak k němu chci i nějakého dalšího kamaráda bez zoomu, abych mohl trochu experimentovat. Na cesty chci brát oba, takže se musí jednat opět o nějaký kompakt. Rozpočet okolo třiceti, a vždy mě nějakým způsobem ani nevím proč, přitahovala Leica. Je tohle dobrý nápad k 99, abych měl trochu změnu a mohl si hrát?

https://www.megapixel.cz/leica-d-lux-7

Black-Leica-D-Lux-7-camera-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu, tak ta "leica" je převlečený a náležitě předražený panasonic. A má zoom. Za mě teda jednopalcový kompakt za 32000 je docela síla. Jestli si chceš hrát s pevným ohniskem v kompaktu, tak podle recenzí vychází dobře ricoh gr iii, ale v ruce jsem ho nikdy neměl.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, African napsal:

Se Sony HX99 velká spokojenost hlavně na cestování, příjemná malá velikost a extrémní zoom do přírody úplně luxusní, fotky dělá pěkné. Takže tentokrát jde spíš trochu o rozcapenost, ale jelikož mě focení dost baví, tak k němu chci i nějakého dalšího kamaráda bez zoomu, abych mohl trochu experimentovat. Na cesty chci brát oba, takže se musí jednat opět o nějaký kompakt. Rozpočet okolo třiceti, a vždy mě nějakým způsobem ani nevím proč, přitahovala Leica. Je tohle dobrý nápad k 99, abych měl trochu změnu a mohl si hrát?

https://www.megapixel.cz/leica-d-lux-7

Black-Leica-D-Lux-7-camera-1.jpg

Vezmi nějakou starší zrcadlovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba, kdybych nehleděl na cenu, bych vzal tohle: https://m.alza.cz/fujifilm-x-e4?dq=6362689&kampan=adw3_digitalni-foto-video_pla_all_obecna-css_kompakty_m_1003803___OG250e4a3_412441415977_~91304850380~&gclid=CjwKCAjwgb6IBhAREiwAgMYKRtZCwsjoyvgMsF26y03lKZR2TQk8RcByWQ_JnzavOtFTk20XG4LM5BoCt1YQAvD_BwE

 

i tak je to dost peněz, ale mám první verzi xf27/2.8 a je to neuvěřitelně ostrý objektiv. Na f2.8 jako břitva v celé ploše snímku. Pokud by nová verze ostřila s novým tělem rychleji (což předpokládám), tak si to umím představit jako jediný foťák na dlouhou dobu. A až se jednou podělá tělo, koupíš jiné-nebo naopak. Nejsem moc příznivce těch superdrahých designovek jako je fuji x100f, v, nebo rx100 za desítky tisíc, jednou s tím někde klepneš a můžeš to celé vyhodit. A na zázraky nevěřím, zrovna tu x100f jsem si nedávno půjčil od kamaráda na pár dní a že by fotil líp než moje stará A-1 s xf27, to teda ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, African napsal:

Se Sony HX99 velká spokojenost hlavně na cestování, příjemná malá velikost a extrémní zoom do přírody úplně luxusní, fotky dělá pěkné. Takže tentokrát jde spíš trochu o rozcapenost, ale jelikož mě focení dost baví, tak k němu chci i nějakého dalšího kamaráda bez zoomu, abych mohl trochu experimentovat. Na cesty chci brát oba, takže se musí jednat opět o nějaký kompakt. Rozpočet okolo třiceti, a vždy mě nějakým způsobem ani nevím proč, přitahovala Leica. Je tohle dobrý nápad k 99, abych měl trochu změnu a mohl si hrát?

https://www.megapixel.cz/leica-d-lux-7

Black-Leica-D-Lux-7-camera-1.jpg

Nas tyhle účely jsem pořídíl Fuji X100v a jsem hodně spokojenej.  Super univerzální ohnisko skoro na všechno, velikost váha, a pěkný barvy v jpg přímo z foťáku bez nutnosti nějakého PP. Cena není nejnižší, ale máš tam zabudovaný ND filtr, f2 je fajn světelnost, štěrbinová závěrka, WR..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...