Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Díky za tipy, na FujiFilm jsem před lety co jsem chytil vadnej kus úplně zanevřel. Roh fotek byl vždycky rozmazaný a reklamaci neuznali ani boha. Vyhozených deset tisíc oknem, takže tu značku i přes to že dělá super věci už v baráku po tyhle zkušenosti nechci...A ty Leicy jsou v reálu dobrý nebo je to takový Hublot?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, African napsal:

Díky za tipy, na FujiFilm jsem před lety co jsem chytil vadnej kus úplně zanevřel. Roh fotek byl vždycky rozmazaný a reklamaci neuznali ani boha. Vyhozených deset tisíc oknem, takže tu značku i přes to že dělá super věci už v baráku po tyhle zkušenosti nechci...A ty Leicy jsou v reálu dobrý nebo je to takový Hublot?:D

Jako správný fotomagor ti mohu s klidným svědomím říct, že Leica je 50% image, 50% zbytek... Mám za sebou několik let na FF snímačích Nikon 750/850, Leica (2x vč. monochrome - ano skutečně jsem to zkusil), Sony A7III pak (r) a nyní Canon R5 a co se např. dynamického rozsahu týče, tak pořadí Sony, Nikon, Canon, Leica. Co se barev týče Canon, Nikon, Leica, Sony. Co se technických vychytávek uvnitř (rychlost, funkce, nastavení, ostření) tak Sony, Nikon, Canon on pair v aktuálních lineupech, pak někde daleko Leica... Jako hezky se to drží, v ruce to je zkrátka příjemné, každý na to čumí, skla 2x dražší (sám jsem měl skla v ceně cca 300tis), určitě to má atmošku... Jako doplněk za mě ok, ale jako jediný foťák ne... Je to můj názor, zarytí Leicaři samozřejmě budou proti a já jim to neberu :). Za ty prachy je to pro mě velmi málo muziky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Ahoj, mate nekdo zkusenost s Panasonic Lumix DMC-TZ 100?

Měl jsem ji týden doma, byla docela velká na můj vkus, těžká a fotila hůř než Sony HX90.... vrátil jsem ji a vzal znovu Sony, právě tu devadesát devítku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 8. 2021 v 15:50, Prochy68 napsal:

Ahoj, mate nekdo zkusenost s Panasonic Lumix DMC-TZ 100?

Ahoj, 

 

Já to mám přesně naopak. Po předchozím Sony HX 50 jsem vzal tohoto  Panáka a jsem max. spokojený. Velikost ok, je těžší - kvalitnější komponenty , ma velky čip, blesk nepoužívám kvuli perfektní světlosti objektivu,... Je toho hodně, ale jsem spokojený. Baterka ma dobrou výdrž. Co by te zajimalo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Lidoma napsal:

Ahoj, 

 

Já to mám přesně naopak. Po předchozím Sony HX 50 jsem vzal tohoto  Panáka a jsem max. spokojený. Velikost ok, je těžší - kvalitnější komponenty , ma velky čip, blesk nepoužívám kvuli perfektní světlosti objektivu,... Je toho hodně, ale jsem spokojený. Baterka ma dobrou výdrž. Co by te zajimalo? 

Ahoj, nic konkretne, proste jak to foti :-), vaha me nevadi, ted mam cestovniho Canona G16, ten je taky tezsi. Na specifikace jsem nekoukal, ale rekl bych ze to bude podobna velikost a vaha. Na Panasonicu me laka prave ten cip a 10x zoom, parametrove podobnych fotaku moc neni, pokud vubec nejaky je. Myslim v podobne cenove kategorii, pres dvacku nechci davat, taham to na hory a cesty a nechci se moc nasirat kdybych ho nekde rozbil nebo utopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Ahoj, nic konkretne, proste jak to foti :-), vaha me nevadi, ted mam cestovniho Canona G16, ten je taky tezsi. Na specifikace jsem nekoukal, ale rekl bych ze to bude podobna velikost a vaha. Na Panasonicu me laka prave ten cip a 10x zoom, parametrove podobnych fotaku moc neni, pokud vubec nejaky je. Myslim v podobne cenove kategorii, pres dvacku nechci davat, taham to na hory a cesty a nechci se moc nasirat kdybych ho nekde rozbil nebo utopil.

Mám jej přes rok, čip aps je již skoro full frame a díky malému rozlišení prakticky nešumí. Zoom má myslím  jen 3,1x. Ikdyž objektiv dost vyjíždí, zoom je malý, ale to je díky většímu čipu. Externí blek, který je dodávaný jsem použil tak 2x, beru pouze na focení v místnosti. Jinak si vystačím úplně bez blesku. Ostří bleskově, takže neznalí to nemají šanci máznout bez namáčknutí. Stihne zaostřit. Ikdyž se jedná již o starší kus a II přinesla jen větší rozlišení, koupl jsem I. Pixely nehoním. Navíc ovládání postaru, když nemusíš do menu a vše nastavuješ mechanicky hejblaty je perfektní. V ruce působí hmotně, snad kvůli komponentům, jinak do kapsy u bundy jej běžně dám, s velikostí není problém. Co se týká kvality fotek, je tam spousta možností, co lzde nastavit a pokud máš větší monitor, tak poznáš, co fotil mobil a co LX. Je to už dost blízko zrcadlovky. Stabilizace funguje dobře. Má oba druhy. Hledáček je slabší, ale to se dá čekat, není to zrcadlovka, ale lcd. Ale lepší jak u Sony, který se vysypal měsíc po záruce. Ovládání přes wifi je pro mě super. Vidoe točím spíš vyjímečně. 4K vůbec. Zoomuje pomaleji, to je snad co bych vytknul a ten je i myslím slyšet ve videu. Jinak takto narychlo mě nic nenapadá. Mimo zrcadlovky, co do kvality fotek, je to asi zatím nejlepší kompakt, co jsem měl. Případně se zeptej. Zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Lidoma napsal:

Mám jej přes rok, čip aps je již skoro full frame a díky malému rozlišení prakticky nešumí. Zoom má myslím  jen 3,1x. Ikdyž objektiv dost vyjíždí, zoom je malý, ale to je díky většímu čipu. Externí blek, který je dodávaný jsem použil tak 2x, beru pouze na focení v místnosti. Jinak si vystačím úplně bez blesku. Ostří bleskově, takže neznalí to nemají šanci máznout bez namáčknutí. Stihne zaostřit. Ikdyž se jedná již o starší kus a II přinesla jen větší rozlišení, koupl jsem I. Pixely nehoním. Navíc ovládání postaru, když nemusíš do menu a vše nastavuješ mechanicky hejblaty je perfektní. V ruce působí hmotně, snad kvůli komponentům, jinak do kapsy u bundy jej běžně dám, s velikostí není problém. Co se týká kvality fotek, je tam spousta možností, co lzde nastavit a pokud máš větší monitor, tak poznáš, co fotil mobil a co LX. Je to už dost blízko zrcadlovky. Stabilizace funguje dobře. Má oba druhy. Hledáček je slabší, ale to se dá čekat, není to zrcadlovka, ale lcd. Ale lepší jak u Sony, který se vysypal měsíc po záruce. Ovládání přes wifi je pro mě super. Vidoe točím spíš vyjímečně. 4K vůbec. Zoomuje pomaleji, to je snad co bych vytknul a ten je i myslím slyšet ve videu. Jinak takto narychlo mě nic nenapadá. Mimo zrcadlovky, co do kvality fotek, je to asi zatím nejlepší kompakt, co jsem měl. Případně se zeptej. Zdar.

Ahoj,

nepopisuješ něco jiného? Panasonic Lumix DMC-TZ 100  je přece ultrazoom s docela mizernou světelností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 3,5 zoom odpovídá DMC-LX15, který je vcelku solidní oproti TZ100, ale tam mě byl zoom do kopců krátký. Ta TZ100 mě tedy opravdu nesedla vůbec. Jinak hledám také dál, druhého kamaráda do nepohody, Leicu jsem už zavrhnul. Zaujal mě Panasonic LX100II, v recenzi píšou že začátečník se zde rychleji naučí, jak funguje rychlost závěrky a clona v závislosti na expozici, což je právě to s čím se chci učit blbnout a experimentovat.

https://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-lx100-ii-cerny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Prochy68 napsal:

Mne by 10x zoom stacil, na Canonu mam ted neco pres 3x. Jeste je verze TZ200 a ta ma tusim 15x, ale ta svetelnost objektivu neni nic moc.

Někdo mi tady říkal, že je to úplně stejný jako s hodinkami, jeden foťák doma nestačí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bedan napsal:

Ahoj,

nepopisuješ něco jiného? Panasonic Lumix DMC-TZ 100  je přece ultrazoom s docela mizernou světelností.

Ahoj, 

Omluvenka, jde o lx 100,

Tz100 je jinde. Tak nějak v zápalu boje jsem si nevsiml. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Lidoma napsal:

Ahoj, 

Omluvenka, jde o lx 100,

Tz100 je jinde. Tak nějak v zápalu boje jsem si nevsiml. 

Ale se divam, ze v popisu jsem psal, že lze poznat, co fotilo LX, akorat jsem nejak nenabral, že odepisuji na jiny model. Asi je to tim, ze jsem mel tento model taky v hledacku a pismenka se mi popletla, ale ty ultrazoomy zkratka nefoti tak dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Lidoma napsal:

Ale se divam, ze v popisu jsem psal, že lze poznat, co fotilo LX, akorat jsem nejak nenabral, že odepisuji na jiny model. Asi je to tim, ze jsem mel tento model taky v hledacku a pismenka se mi popletla, ale ty ultrazoomy zkratka nefoti tak dobře. 

Výdrž baterie u LX100 je dobrá? Máš jedničku asi, co tak píšeš a ta měla ještě nabíječku, dvojka už jde přes USB s čehokoliv docucat což se mi líbí....a mrkni mě prosím tě až bude čas, kde je vyrábí, díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, African napsal:

Výdrž baterie u LX100 je dobrá? Máš jedničku asi, co tak píšeš a ta měla ještě nabíječku, dvojka už jde přes USB s čehokoliv docucat což se mi líbí....a mrkni mě prosím tě až bude čas, kde je vyrábí, díky moc.

Ano mám I. a baterie bez problémů. Mám dvě, ale výdrž je dostatečná. Fotím, co se pohne, baterka vydrží celý den. 

Co myslíš, kde vyrábí, foťák je asi Čína, ale ještě ověřím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...