Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Ricoh Quietly Launches the GR IIIx with New 40mm Equivalent Lens

Myslim ze na tohle cekalo spousta lidi roky a roky od prvniho predstaveni GR ve 2013... a cekalo se ze s GR II ve 2015 by Ricoh mohl nabidnout i variantu 35-40mm ekvivalent...nestalo se tak. Priznam se, ze to byl duvod proc jsem GR nikdy v minulosti nekoupil.

Otazka je jestli uz ted nejde Ricoh s krizkem po funuse. 

Ja nakonec v te dobe poridil m43 + panasonic 20mm (40mm) F1.7 k plne spokojenosti. Ale dneska fotak lezi stejne min 3 roky v batohu, neni cas :(  Nicmene me Ricoh potesil a kdo vi, dovedu si predstavit ze si GR IIIx jako hracku za par let koupim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten panasonic 20/1.7 byl celý z plastu, měl děsně pomalé ostrení, na e-pl5 byl v šeru kvůli bandingu nepoužitelný každý druhý snímek, ale ta ostrost fotek byla nepřekonatelná. Nikdy jsem pak už neměl tak ostrý objektiv. S láskou vzpomínám a jdu prozkoumat ten IIIx..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kloubik, ja uz se na nej tesim... Mam I a II, nemel sem duvod prejit na III, ale tech 40mm me laka. Stejně mam na starem kinofilmovem Canonu. Po 28mm me oblibene ohnisko. I pres tu nesmysl cenu do nej jdu az bude na shopech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Ahoj, z donucení (sám sebou) potřebuju dělat nějaký "produktový fotky". V mém podání bych to spíš nazval jako focení věcí. Nasměrujete mě někdo co pořídit, aby to aspoň trochu fungovalo? Z úvodu jistě chápete, že v tomto směru jsem amatér. Nechci do toho vrazit takřka "nic", protože nevím jak bude vypadat výstup. Takže opravdu základ na focení a natáčení jednoduchých věcí pro náš eshop, blog a soc.sítě v oboru stavebnic, her, hraček a pod. Bez žádných profi ambicí. Potřebuju si zajišťovat takovou tu "samoreklamu" a povědomí publika (za klasické reklamní práce platím jiným 😉 ). Foťák neřeším- myslím, že si vystačím s tím co mám doma k dispozici ( Nikon7000, &7, případně Iphone). Řeším asi primárně světlo (záblesky nebo permanentní), a místo na focení (fotostůl??). Samozřejmě to můžete brát i jako poptávku na vaše zbytečný krámy co máte doma 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pánové (a dámy),

na doporučení kolegy si dovoluji přesunout svůj dotaz sem 🙂

Mohl by mi někdo pomoci s dárkem pro blízkého známého s následujícími parametry:

  • Nový set digitální zrcadlovky s preferencí zn. Nikon, resp. Canon
  • Cena cca 38-40 tis Kč
  • Součástí setu by mělo být tělo, základní objektiv a teleobjektiv  
  • Spíše pro začínajícího fotografa a ideálně nějaká zajímavá nabídka 

Vůbec se v tom nevyznám, má to být společný dárek k Vánocům, prosím o nějaké konkrétní návrhy, ideálně s odkazem 🙂 

Předem moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vôbec by som sa neštítil kúpiť toto:

https://www.megapixel.cz/canon-eos-90d-18-135-mm-is-usm

Objektív v sete je veľmi dobrý, výborný rozsah, minimálne na začiatok bude určite fajn. Mám ho a nič mu nechýba. Ozajstné tele si známy kúpi keď zistí, že ho naozaj potrebuje. Na sadu je cashback, tak bude mať základ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nevím kam jinam ten dotaz dát: začal mě zlobit jeden z digi Nikonů - máte někdo doporučení na pražský servis nebo na servis v Podkrkonoší? Já byl v servisu naposledy před nějakýma 18 lety s jednou z prvních D70... od té doby nic... vůbec netuším, jaká je teď situace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi, dekuju, napsal jsem to asi blbě. Seznam míst, kde dělají zaruční i pozáruční opravy poloprofi i profi digizrcadlovek Nikon, mám samozřejmě stažený, jde mi o osobní nedávnou zkušenost (řekněme 24 měsíců) a doporučení. Kombo kvality + termínů + komunikace. Prostě se ptám na to samé, jako když tu řešíme dobrý hodinářský servis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
V 30. 8. 2022 v 23:59, martar napsal:

...... jde mi o osobní nedávnou zkušenost (řekněme 24 měsíců) a doporučení. Kombo kvality + termínů + komunikace. Prostě se ptám na to samé, jako když tu řešíme dobrý hodinářský servis :)

Sice post už staršího data, ale třeba se to někomu šikne.

Měl jsem problém s načítám karty v D700. V autorizovaném servise mi řekli, že už mám smůlu, že nejsou součástky. V servisu Optimus v Praze to měli za chvíli a za pusu.

Upraveno uživatelem sheepeck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na krajinky jsem si vystačil s foťáky 10-15 let starými, fotky z toho padají pořád pěkné a není rozdíl proti novým strojům. Bohužel na akční záběry už to je out, tak jsem přemýšlel o Canon R6 MKII a nakonec jsem šel do R3, prostě nechtěl jsem dělat kompromis. Ostření je naprosto parádní, automatické sledování oka u osob nebo dokonce ostření pouze na zájmovou (vybranou) osobu jsou pěkné vychytávky. Baterie má neskutečnou výdrž proti zrcadlovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, sheepeck napsal:

Sice post už staršího data, ale třeba se to někomu šikne.

Měl jsem problém s načítám karty v D700. V autorizovaném servise mi řekli, že už mám smůlu, že nejsou součástky. V servisu Optimus v Praze to měli za chvíli a za pusu.

Díky moc, můj dotaz byl staršiho data, leč stále aktuální :)

před 2 hodinami, Josef01 napsal:

Na krajinky jsem si vystačil s foťáky 10-15 let starými, fotky z toho padají pořád pěkné a není rozdíl proti novým strojům. Bohužel na akční záběry už to je out, tak jsem přemýšlel o Canon R6 MKII a nakonec jsem šel do R3, prostě nechtěl jsem dělat kompromis. Ostření je naprosto parádní, automatické sledování oka u osob nebo dokonce ostření pouze na zájmovou (vybranou) osobu jsou pěkné vychytávky. Baterie má neskutečnou výdrž proti zrcadlovce.

Yep, ze stejnýho důvodu pokujuju po řadě Z od Nikonu. Nadchla mne hlavně tím, že kromě modernich Z6-Z9 dělají i bezzrcadlovku Z-fc v retro těle... já větsinu života fotil na Nikon FM2 a Nikkormat FT3, takže s Z-fc bych si připadal tak nějak věčně mladej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jednou za tři až pět let mi začne jebat na gebuli okolo foťáků, no a gůglim, gůglim a černý Petr opět dopadl na Sony 😆 Já je mám prostě rád, tentokrát jsem kliknul na všemi opěvovanou řadu RX100, kde mi padla do oka šestka. Tak uvidíme, devadesátku má kluk po extrémním mnohaletém zacházení, stále pěkně fotí....devadesátdevítku si nechám kvůli famóznímu optickému zoomu na kopce a moc se tedy těším na nové zážitky s tou stovkou  :punk:

https://www.elviapro.cz/fotoaparat-sony-dscrx100m6-20mpix.html?gclid=Cj0KCQjwib2mBhDWARIsAPZUn_mCFQ5mJ1ffWxJATPUoOda-Qdob5cqu6f-3QE8D3b3YOJ2fRo4NM0UaAuByEALw_wcB

DSC_5025~2.JPG

sony-rx100-vi-digitalni-kompaktni-fotoaparat-dscrx100m6-ce3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou za tři až pět let mi začne jebat na gebuli okolo foťáků, no a gůglim, gůglim a černý Petr opět dopadl na Sony  Já je mám prostě rád, tentokrát jsem kliknul na všemi opěvovanou řadu RX100, kde mi padla do oka šestka. Tak uvidíme, devadesátku má kluk po extrémním mnohaletém zacházení, stále pěkně fotí....devadesátdevítku si nechám kvůli famóznímu optickému zoomu na kopce a moc se tedy těším na nové zážitky s tou stovkou  :punk:
https://www.elviapro.cz/fotoaparat-sony-dscrx100m6-20mpix.html?gclid=Cj0KCQjwib2mBhDWARIsAPZUn_mCFQ5mJ1ffWxJATPUoOda-Qdob5cqu6f-3QE8D3b3YOJ2fRo4NM0UaAuByEALw_wcB
DSC_50252.thumb.JPG.fa28e79ba1cb63b4b154bf3a5b845ef9.JPG
sony-rx100-vi-digitalni-kompaktni-fotoaparat-dscrx100m6-ce3.jpg.8e9149e38717d88e9f4895c95f05f575.jpg
Mam doma asi 6 fotaku, zrcadlovky uz jsem linej nosit uplne a kdyz vezmu kompakt, tak jsem ho potom stejne linej tahat z batohu a fotim telefonem. To jsem dopadl

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Prochy68 napsal:

Mam doma asi 6 fotaku, zrcadlovky uz jsem linej nosit uplne a kdyz vezmu kompakt, tak jsem ho potom stejne linej tahat z batohu a fotim telefonem. To jsem dopadl emoji3.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

To je úplná klasika a rozumím ti, jsme spíš tací sběratelé vícero než uživatelé 😆 Je tedy pravda že jsem asi v přechodu, aspoň to tedy tvrdí má žena, protože zase jako dřív začínám hodně fotit, přemýšlím koupit motorový paraglide, chci začít potápět, učit se Kitesurfing a milion věcí se mi honí palicí každý den. Manželka mi doporučila si najít osmnáctku a nebude nic mít prý proti, jen abych trochu vychladl 🤣  Jenže problém je že mě potěší pohled na krásný kopec násobně víc, než pohled na krásnou ženu, takže prdel to se mnou již brzy dome nebude....pokud tedy ten přechod muže není zase nějáká fáma 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...