Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Ja velikost resim. Musi to byt maly, jinak to bude lezet doma ve skrini.

G1X je pry pomala (dpreview). Zatim u me vede Fuji X20.

V com je pomala, ostreni, pocet snimkov za sekundu, nabehnuti po zapnuti, zapisovani, maly buffer ? P7700 je tak isto pomala ked to porovnam s DSLR, jak v ostreni, zapise, zapnuti, fps atd.

 

Jak pozeram na tie Finepixy od Fuji, co si tu znacku spomenul, tak ta kvalita fotiek s tymi modelmi co maju APS-C senzory je parada, krasne farby. Akurat ta cena +30% oproti US. Bavia ma testy kde ten najvyssi model X-pro porovnavaju s Leicou M8/M9 :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Máte někdo praktickou zkušenost s Canonem 24-70 2.8 II?

Mám granát 24-70 verze I a trochu se mi v hlavě prohání myšlenka na upgrade.

Jde mi o ostrost obrazu a obrazovou kvalitu vůbec.

Děsí mě myšlenka vybírání z více kusů při finanční relaci o které se bavim, nakonec to ani nejde, protože jsou na prodejnách po jednom ks a taky jsem četl o případech neostrosti v rohu (myšleno v jednom, nebo dvou rozích)

Nemáte někdo třeba zatím obě verze pro srovnání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, potřebuju poradit s pevnou padesátkou od Nikonu. Chci koupit ale narazil jsem na to, že novější objektivy nejsou Made in Japan, ale Made in China. A to nejen 50 1.4G ale i 50 1.4D. A to jsem si původně myslel, že ten druhý byl vyráběn pouze v Japonsku. Máte někdo zkušenosti s tím čínským kusem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, potřebuju poradit s pevnou padesátkou od Nikonu. Chci koupit ale narazil jsem na to, že novější objektivy nejsou Made in Japan, ale Made in China. A to nejen 50 1.4G ale i 50 1.4D. A to jsem si původně myslel, že ten druhý byl vyráběn pouze v Japonsku. Máte někdo zkušenosti s tím čínským kusem?

... pošli mi PŘESNÝ označení
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem koukal a s ohledem na můj dotaz nahoře se chci zeptat na akci Cachback, která zrovna probíhá. Nechápu v čem je pro Canon akce přínosem, dát u autorizovaných prodejců slevu rovnou mi přijde jednodušší, data co posbírají by sehnali tam při prodeji a neživila by se na tom externí firma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by třeba u Cashbacku zajímalo, jestli na to máš nárok automaticky a nebo ti to Canon, případně ta externí firma může z nějakých důvodů zamítnout? Samozřejmě myslím pokud to koupíš u autorizovaného prodejce z jejich seznamu, máš fakturu a sériové číslo v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, myslel jsem si to a to je právě na tom to špatný. Protože když zvažuješ koupi, tak nevíš s čím můžeš počítat a například tvých 7.500 je sakra rozdíl. Na tvém místě bych teď ale do 24-70 II nešel, ta cena je opravdu šílená a pochybuji že technická kvalita fotografií bude dvojnásobná oproti staré 24-70.

 

Prý to zamítnout bez udání důvodu můžou a právně vymahatelné to není, v případě té 24-70 II je cashback 7500,- Nečetl jsem ale nikde, že by s tím měl někdo problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jasně, mít 7,5k nebo nemít je minimálně rozdíl toho, jestli budu mít k novému sklu s větším průměrem závitu na konci UV a polarizák zdarma, nebo ne.

 

Jinak s tou výměnou... Já už 24-70 II asi 2x na svém foťáku v prodejně měl a oslintával jí. Vyfotil jsem stejné záběry s I a II no a rozdíl tam samo byl, ale když jsem ho hledal. Pokud někomu nedám fotky vedle sebe na srovnání, neodhadne ze kterého pochází. Beru to tak, že jedničku jsem koupil hodně výhodně z druhé ruky a prodám jí za to samé po dvou letech co jí mám. Jasně, že hodně přidám, ale zase mi to ulehčí ten cashback.

 

Starost mi dělá to, že prodejna v centru Prahy skla i půjčuje. Jak stará, tak nová. Dějají to za plnou cenu jako zálohu + poplatek.

Další kdo pak přijde sklo koupit ho může mít po někom, kdo s ním dělal 14 dní psí kusy. Nevím jesti to tak je, někdo mi na to přísahal, ale smysl to dává. Druhá varianta je koupit pouze nové, nerozbalené sklo, jenomže to je při kvalitativní variabilitě kus od kusu trochu zajíc v pytli za 57k.

To mě zatím drzí zpět. Ty dvě skla, co jsem srovnával s mojí jedničkou byly taky trochu odlišný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to máš teda pěkný dilema:-) Já mám taky 24-70 už dlouho a měnit se rozhodně nechystám, už kvůli těm filtrům, protože původní 77mm mi sedí na většinu mých objektivů. Kvality toho nového objektivu nezlehčuji, to vůbec ne, jedná se o L-kovou řadu a určitě bude lepší než původní řada, ale cena mě opravdu nemile překvapila.

 

Jestli to máš vyzkoušený a rozdíl je tam pouze když ho hledáš, tak to myslím nemá moc cenu. Teda pokud nejseš profík a nezaplatí se ti to v zakázkách, pak by to smysl dávalo. Pokud ho opravdu chceš, zkus kouknout jestli by ti ho někdo nemohl dovézt třeba z USA, tam by to mohlo vyjít o hodně líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...