Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Ahoj zvažuju upgrade své fotovýbavy:

 

Canon EOS 10D

objektiv Canon EF 28-80 1:3.5-5.6II

 

Rád bych to provedl ve dvou krocích.

1) koupě nového těla (max. limit 10.000)

2) koupě nějakého makroobjektivu vhodného pro focení hodinek (max. limit 10.000)

Délka časové prodlevy mezi krokem 1) a 2) není zatím známa.

Nejdřív bych chci tělo, kvůli většímu rozlišení čipu.

 

Zároveň bych chtěl, abych mohl používat současné prvky své staré výbavy.

Tzn. určitě zn. Canon. 

 

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zvažuju upgrade své fotovýbavy:

 

Canon EOS 10D

objektiv Canon EF 28-80 1:3.5-5.6II

 

Rád bych to provedl ve dvou krocích.

1) koupě nového těla (max. limit 10.000)

2) koupě nějakého makroobjektivu vhodného pro focení hodinek (max. limit 10.000)

Délka časové prodlevy mezi krokem 1) a 2) není zatím známa.

Nejdřív bych chci tělo, kvůli většímu rozlišení čipu.

 

Zároveň bych chtěl, abych mohl používat současné prvky své staré výbavy.

Tzn. určitě zn. Canon. 

 

Předem děkuji za rady.

 

Nové telo do 10.000, to sa asi moc nevyšantíš. Ale ak máš na mysli bazár, tak sa dajú kúpiť fajn a málo používané kusy. Ak náhodou nepoznáš Paladix, tam sa stále niečo objavuje.

 

Makro objektívov je na výber dosť, len sa treba rozhodnúť medzi 50 a 100. Osobne preferujem 100, dá sa použiť aj ako perfektný portrétny objektív, alebo naozaj na makro kvetín, hmyzu apod. 50-ka je skôr "na kvetinky".

 

Či to má byť Canon, Sigma, Tamron, Tokina je samozrejme dané peňaženkou a sympatiami ku značke. Canon 100mm f/2,8 USM Macro má výhodu v kvalitnom spracovaní, rýchlom ostrení a nevysúva sa pri ostrení. Použitý do 10.000 by nemal byť problém, dosť ľudí ho predáva iba preto, že upgradujú na L IS verziu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z USA to prakticky ani nemá cenu. V BH Photo je po přepočtu za něco přes 41,000,- připočti daň a jen roční záruku uplatnitelnou hooodně daleko a jsi na tom samém jako s cashbackem.

Nezaplatí se mi to, ale nějak nemám tu jedničkovou verzi rád a chci si udělat radost ke kulatinám, tak se tím tématem probírám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové telo do 10.000, to sa asi moc nevyšantíš. Ale ak máš na mysli bazár, tak sa dajú kúpiť fajn a málo používané kusy. Ak náhodou nepoznáš Paladix, tam sa stále niečo objavuje.

 

Makro objektívov je na výber dosť, len sa treba rozhodnúť medzi 50 a 100. Osobne preferujem 100, dá sa použiť aj ako perfektný portrétny objektív, alebo naozaj na makro kvetín, hmyzu apod. 50-ka je skôr "na kvetinky".

 

Či to má byť Canon, Sigma, Tamron, Tokina je samozrejme dané peňaženkou a sympatiami ku značke. Canon 100mm f/2,8 USM Macro má výhodu v kvalitnom spracovaní, rýchlom ostrení a nevysúva sa pri ostrení. Použitý do 10.000 by nemal byť problém, dosť ľudí ho predáva iba preto, že upgradujú na L IS verziu.

 

Ano, myslel jsem tělo z druhé ruky.

Protože modelové řady neznám, budu vděčný za doporučení nějakého typu Canonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslel jsem tělo z druhé ruky.

Protože modelové řady neznám, budu vděčný za doporučení nějakého typu Canonu.

 

Je třeba Canon EOS 600D dobrá volba? Nový stojí cca 12.500.

http://www.alza.cz/canon-eos-600d-body-d223368.htm

 

Nebo raději použitý Canon 550D?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba Canon EOS 600D dobrá volba? Nový stojí cca 12.500.

http://www.alza.cz/canon-eos-600d-body-d223368.htm

 

Nebo raději použitý Canon 550D?

 

600D určite nebude zlá voľba. Oproti napr. bazárovej 50D máš možnosť aj videa, čo môže byť a nemusí byť zaujímavé, závisí od teba. Rovnako aj veľkosť tela, funkcie... Pohrabať sa v parametroch a aj podľa nich zistíš, čo potrebuješ.

Ak to tvoje zadanie zoberiem do dôsledkov a jednalo by sa iba o makro hodiniek na internet, tak to si vystačíš aj s 8MPx 350D a kvalitným objektívom, prípadne statívom. Ja som napríklad stará konzerva, mám 4 slušné objektívy, kvalitný blesk a fotím na x rokov starý 30D. Jediné, čo mi chýba, je občas to video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chod si vyskusat ako ti padne do ruky 600D,aky ma velky hladacik, 10D mala dobru ergonomiu, ked mas male ruky, moze ti byt 600D mala...

Pokial mas len 28-80, tak ti vyssie rozlisenie az tak nepomoze, ten objektiv nieje velmi dobry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) Ale je o čem, je to kopa peněz kterou zas nechci vyhodit zbytečně, proto to tady řeším a o tu dobrou kresbu mi právě jde. Bojím se toho že když chytnu vyloženě blbej kus, tak to bude s jedničkou, která mi občas přijde měkčí, prašť jak uhoď. Ono to řešení nemá, ale chtěl jsem zjistit, jestli někdo z verze I na verzi II přešel a jak to hodnotí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, já ti rozumím a přeji ti abys dobře vybral, pokud do toho půjdeš. Určitě to není lehká volba, je to hromada peněz. Tento objektiv moc rozšířen mezi lidmi asi zatím nebude a moc času už taky zrovna není, Cashback končí v květnu. Nevím jaký máš foťák, ale u těch rozumnějších jde microfucus kalibrovat, což by ti v případě nejhoršího mohlo pomoct.

Já koupil asi před čtrnácti dny 17-40L a taky jsem zvědav jestli dostanu 2.5 tisíc zpátky, proto jsem se nahoře ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 5D mkII, ten umí front/back focus korigovat a taky jsem to u verze I musel asi o 5 stupňů posunout.

Udělají to případně i v servisu, ale názory na AWH se různí. Já zkušenost nemám, ale když to šlo doladit tělem, nebyl důvod.

Možná někdy v daleké budoucnosti přesedlám na mkIII a ten to snad umí pro každý konec objektivu zvlášť.

Každopádně, tohle je to co bych u skla téhle ceny nechtěl řešit :-)

Jinak 17-40L mám taky. Dal jsem mu přednost před daleko dražším 16-35II a nelituji, je dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vít:  

gratuluji k rozhodnutí o upgrade :)

 

Každopádně ač se Ti to nebude líbit, mé doporučení je vykašlat se na tělo a jít nejdříve do skla. Zde prezentovaná 100 2,8 je prý fajn (má osobní zkušenost s Canonem je nulová a tak vše píšu jen obecně). 

Já bych šel do obchodu a koupil si za pár korun novou Canon EF 50 mm f/1.8 II  a začal se náramně bavit svým prvním pevným sklem (to, že Ti bude fungovat i s předsádkou, není třeba dodávat ;)  už by sis mohl koupit nějakou lepšejší, achromatic). Tato varianta je něco mezi "nejdřív tělo a pak sklo a naopak", je to prostě "nejdřív pevnou padesátku a pak cokoliv jiného"  rozdíl ve kvalitě fotky poznáš i při nižším rozlišení, ten seťák je fakt provizorium.

Ale když Ti nevadí utratit víc, jdi do té 100 2,8 - tam mi ale vadí poměrně omezené využití (na cropu už je to celkem dlouhé sklo)

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suhlasim s nazorom na 50/1,8 .. ked to trochu zaclonis zrazu zistis co ten stary cip dokaze - ostrost, farby, vsetko bude lepsie
v SR je cena od 50Eur za jazdeny objektiv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jestli te potesim ale jdi do 650D oproti 600D je tam nekolik veci :


1. Vykonejsi procesor ktery se podili jednak na vetsi rychlosti (5fps) a take na vysi vyuzitelnosti vypoctu pri odstraneni sumu tak mohli pridat jeden krok v ISO


2. AF je jiny a to povazuji za nejpodstatnejsi zmenu je tam totiz ostreni z 60D to znamena 9 krizovych AF bodu to hodne pomaha pokud nemas sledovany objekt v centralni oblasti je to dobre jak na foceni tak na nataceni videa.


 


Ja vim je to o neco drasi ale myslim si ze pokud chces novej fotak tak se vyplati ty dva litry pridat. Jinac 600D je naprosto v pohode. 


 


Jak nekdo psal je potreba mit ten 50mm/1.8f ......  jeste ti muzu pujcit automaticke (s prenosem dat) mezikrouzky aby jsi si vyzkousel poradny makro :-)


 


Taky by jsem dodal, mel jsem oba v ruce je to velmi podobny jen ta 650D te ohromi pri sekvencnim snimani, a chvili jsem si zvykal na dotykove ovladani.


Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš se zeptám jinak, proč zůstávat u Canonu? 28-80 je na dnešní měřítka bída. Když to nasadíš na dněšní +15mpx těla, tak se ti to líbít asi nebude. Jestli to musí být Canon, tak bych šel do 40D+18-55IS. Ty malé Canoní těla mi přijdou strasně nepřátelsky udělaná, blbě se mi ovládají.

Možná bys našel u Nikonu D90+něco(18-55VR,18-70).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...