Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

No rohy v reálu nejsou náhodou vůbec špatný. 

Za ty peníze by se dalo pevné sklo pořídit, jenže já asi zatím ocením tu variabilitu zoomu. Tuplem okolo diskutovaného rozsahu.

Mám mimo 24-70 ještě 17-40/4, 70-200/4, 50/1,4 a 100 macro. Se vším jsem spokojenej, jenom tak nějak pořád hledám mouchy na té stávající 24-70, takže nic nového nutně nepotřebuji, ale napadlo mě tohle vyměnit.

Je to spousta peněz, ale 7,500 dolů za cashback a taky narozdíl od situace kdy přikoupím něco nového můžu prodat za něco ještě i tu současnou, kterou by nahradila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom cashbacku jsem nevěděl, ale i tak osobně bych šel někam směrem 24-28mm a co nejnižší cloně (f1,4) - podle mě dnes nejsilnější zbraň u FF čipu jelikož u aps-c formátu bokeh prostě na širokém ohnisku nevytvoříš a hrozně se mi to líbí - přidá to další rozměr do focení :) btw. O 70-200mm f2,8 si neuvažoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě asi nemáš jinou variantu než jít pro něj :) pokud fotíš výhradně 24-70 a tolik uvažuješ o novější verzi tak není co řešit, navíc cashback a odprodej starší verze tu ránu trochu utlumí. :)

 

Ikdyž jak koukám na samply tak na ipadovské retině vypadají výstupy stejně a ty peníze tam prostě nevidím

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na to na velkém iMac a ten rozdíl v ostrosti tam vnímám i při zmenšení, ne jen 1:1

No uvidíme, jak to dopadne. Chápu, že vlastně neni co mi poradit. Tohle dilema musím rozlousknout sám. Jen se bojím toho vybírání z vice kusů co znám z předchozích skel.

Taky jsem dnes koukal na 5D mk3 a porovnával s mk2, skoro mi přišlo, ze ho chtějí prodat víc, než jakékoliv sklo, ale obě věci nejsou na pořadu dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

exBURN : Že T17-50 není u C čím nahradit? A co 17-55/2,8 IS ? T17-50 mám opravdu rád, v první verzi, ale nepřesné ostření(ve spojení s D300) mě donutilo ho pustit do světa. Zatím se mi potvrdilo, když světelný zoom, tak od značky foťáku, který mám(pevné skla na to netrpí).

Ad 18-105...špatné sklo to není, ale ostří fakt bídně pomalu(iT17-50VC s vestavěným motorem zaostří rychleji a to je co říct :( ), naprosto to degraduje možnosti jakékoliv dnešní zrcadlovky. Canon v tomto segmentu má 18-135STM, sice stojí 2x tolik, ale ostří rychle,má kovový bajonet a opticky je tato nová verze už porovnatelná s N.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ggrand: jenže já vycházel z budgetu co tady psal vít a C 17-55 je za cenu, za kterou si u nikonu mužeš dovolit 35mm a 50mm f1,8 a k tomu ještě 16-85mm. Nicméně nesouhlasím s pomalostí 18-105, která je sice pomalejší, ale zrovna D300 má jeden z nejlepších AF. Na slabším těle se rozdíl v AF docela maže a na D90 mi stíhal af-c doostřovat i běžícího psa atd... A opticky taky ok, stabilizace úplně super a za 4 tisíce? Taková D5100 a 18-105 udělá hodně služby (škoda že je to tak diskomfortní tělo)

Ten tamron je hodně kusová záležitost, ale v rozumném budgetu není zas tak hrozný. Samozřejmě že bez ohledu na peníze to je jiná, ale prostě když do toho nechceš dát tolik peněz tak mi pořád vychází Nikon cenově lépe u základních skel v rozsahu 18-100mm. U tele e to jiné, tam zase dominuje canon (70-200)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten L-kovej je údajně dobrej. Ta moje stovka se jednak přechodem na FullFrame před dvěma lety zkrátila a trochu jí na velkém snímači dochází dech,

ale na cropu byla vynikající a ostrá. A stovka mi stačí, takže to tak asi časem dopadne.

 

Stovku mám na 50D a je skvělá, jak na hodinky tak na portréty. Když dorazíš na Pražskej sraz, budu jí mít určitě sebou a můžeš si jí libovolně vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prischera : na cropu je to vlastně 160mm :-)

Já mám tu non-L 100mm a taky je dobrý, ale chybí trochu stabilizátor a jak říkám, na 5DII už to není takový sklo, jako když jsem měl 550D.

Ve středu jsem koupil ten novej 24-70 L 2,8 II a jsem z něj nadšenej. Pokud bych šel, vezmu to s sebou a otestujeme skla navzájem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prischera : na cropu je to vlastně 160mm :-)

Já mám tu non-L 100mm a taky je dobrý, ale chybí trochu stabilizátor a jak říkám, na 5DII už to není takový sklo, jako když jsem měl 550D.

Ve středu jsem koupil ten novej 24-70 L 2,8 II a jsem z něj nadšenej. Pokud bych šel, vezmu to s sebou a otestujeme skla navzájem :-)

V recenzích píšou že rozdíl je hlavně stabilizace a provedení, ale podle mě se liší i kresba, pozadí je jemější. Těch 160 je super, na makro je to fuk, ale na portréty paráda. Pokud přijdeš budu rád, tu 24-70 bych si docela osahal. I když v Gate je to spíš na pevnou 50 :). Uvažuju o přechodu na FF a budu potřebovat lepší záklaďák, ale budu volit asi spíš tu straší verzi :). Pár neumělých fotek z mýho Lka je ve fotogalerii Orient King Divers. A pár fotek je vlastně i u posledního pražskýho srazu. Na to jaký tam bylo světlo :)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam Sony Nex-5N, 16mm, 30mm, 18-55, 18-200, ale na blbnuti jsem koupil par starodavnych manualnich objektivu M42 na starou Praktiku za smesny prachy cca. 500Kč/kus - 35mm/f2.8, 50mm/f2, 135mm/f2.8, redikci na nex, sice manualne ostrim, ale ten bokeh, to je neco :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...