Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Mohl bych poprosit, neměl byste někdo tip na slušný, lehký a skladný stativ. Potřeboval bych něco na čundry (takže to budu tahat v batonu nebo připnuté na něm), co bezpečně udrží bezzrcadlovku co mám (takže cca 1,5Kg) Posledně jsem měl gorilla stativ, ale neměl jsem k tomu moc důvěru, protože foťák pořádně neunesl a hlava měla tendenci se sklánět. Stačí mi klidně něco do 1m.

Budu rád i za cizí zkušenosti, co sebou nosíte, případně pokud má někdo zrovna na prodej, tak klidně do SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych poprosit, neměl byste někdo tip na slušný, lehký a skladný stativ. Potřeboval bych něco na čundry (takže to budu tahat v batonu nebo připnuté na něm), co bezpečně udrží bezzrcadlovku co mám (takže cca 1,5Kg) Posledně jsem měl gorilla stativ, ale neměl jsem k tomu moc důvěru, protože foťák pořádně neunesl a hlava měla tendenci se sklánět. Stačí mi klidně něco do 1m.

Budu rád i za cizí zkušenosti, co sebou nosíte, případně pokud má někdo zrovna na prodej, tak klidně do SZ.

Co tohle?  Hmotnost 1 KG, nosnost 1,5 Kg, složené délka 40 cm

http://www.manfrotto.com/product/0/MKCOMPACTLT-BK/_/Compact_Light_Black

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pebe - slušný pokrok, hlavně v oblasti videa. Cena vysoká, ale potřebují doprodat i starší modely... Píšou "výrazná evoluce", ale myslím, že komu nejde primárně o video, RX100III je výbornou volbou. Jsem zvědavý na srovnání III a IV. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem tady.

Potřebuju vyfotit hadr, který má rozložený metr čtvereční tak, aby v plném rozlišení byla vidět jeho (celkem hrubá) struktura.

Na co se mám zaměřit u výběru kompaktu?

Čip? Megapixely?

Záměrně píšu kompakt. Zrcadlo nechci, výměnné objektivy taky ne. Cena 20k je OK. Na váze nezáleží.

Koukám po Sony DSC RX 100 III, Sony DSC RX 10, Canon G1X Mark II...

Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem tady.

Potřebuju vyfotit hadr, který má rozložený metr čtvereční tak, aby v plném rozlišení byla vidět jeho (celkem hrubá) struktura.

Na co se mám zaměřit u výběru kompaktu?

Čip? Megapixely?

Záměrně píšu kompakt. Zrcadlo nechci, výměnné objektivy taky ne. Cena 20k je OK. Na váze nezáleží.

Koukám po Sony DSC RX 100 III, Sony DSC RX 10, Canon G1X Mark II...

Díky...

vem ten, co se Ti nejvíc bude líbit, za 20k už bude všechno stejný (velmi slušný) kompromis.  Z daného výběru bych osobně sáhnul po RX10, ale je díky zoomu taky největší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gougy, ještě mi potvrď předpoklad, že takovy kompakt bude lepší než zrcadlo v stejné ceně.

A taky by mě zajímalo, jestli takový kompakt bude dělat výrazně lepší fotky nez třeba Nikon P330.

Nerad bych vysolil prachy a zjistil, že se mi fotky zvedly třeba jen o 10%...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gougy, ještě mi potvrď předpoklad, že takovy kompakt bude lepší než zrcadlo v stejné ceně.

A taky by mě zajímalo, jestli takový kompakt bude dělat výrazně lepší fotky nez třeba Nikon P330.

Nerad bych vysolil prachy a zjistil, že se mi fotky zvedly třeba jen o 10%...

nebude, P330 má stejný čip a nepolepšíš si. Jediné v čem bude kompakt za 20k lepší než zrcadlo ve stejné ceně je váha, velikost a větší rozsah zoomu v jednom balení, ostatní parametry (výdrž baterie, kvalita výstupu atp) budou horší. 

Je divné, že Ti na focení plátýnka 1m2 nestačí ten pidižvík, sice jsme zase o pár let dál (lepší fotky v horším světle) ale vím, že i ta 330 dokázala udělat překvapivě zajímavý výsledek (na to, že je do přední kapsy jeansů)

Pokud ho nechceš nahrazovat a jen hledáš upgrade na jednorázové záležitosti, dovezu Ti na odzoušení obyčejné zrcadlíčko s "padesátkou" sklem, co se dá z druhé ruky koupit za 5k a uvidíš sám (jezdím do Prahy každý týden i teď jsem na hotelu na P5)

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jinak. Čím za dvacku vyfotím hadr metr na metr aby byla vidět struktura. U zrcadla se bojím hafo krámů, mám rád řešení all in one.

Když to fotím teď, tak z metru je vidět všechno, posunu to na metr a půl, abych tam hadr dostal celej a struktura splyne.

 

Edit, gougy to dopsal, nez jsem to na mobilu naťuka. Zrcadlo na tyhle kokotinky z druhé ruky by mohlo být řešení. Problém té P330 je v tom co jsem popsal.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nepotřebuješ zoom, tak nevybírej ultrazoom :) Nejvíc platíš za to sklo, který bude vždycky opticky horší, než něco za stejnou cenu s menším rozsahem. Kamil má pravdu v tom, že na tvoje využití potřebuješ něco s větším čipem. Koupil bych bazarový zrcadlo, ideálně si ho před koupí vyzkoušej, a budeš mít ideál za půlku ceny. Samozřejmě pokud hledáš víc univerzální foťák, tak se bude specifikace měnit, ale to si musíš ujasnit hlavně ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, hrubým výpočtom mi vychádza, že potrebuješ niečo viac než dvojnásobné rozlíšenie, ako teraz. Ale však sa pozri, aký počet pixlov na milimeter potrebuješ pre aktuálny foťák. Potom za X dosaď túto hodnotu.

 

Rozlíšenie v megapixloch pre kompakt (4:3) = X*X*1,33

Rozlíšenie v megapixloch pre zrkadlovku (3:2) = X*X*1,5

 

Každopádne, to sú také kupecké počty. Závisí aj od toho, čo Ti aktuálne lezie z foťáku. Ak je to príliš komprimovaný JPG, tak to ani nemusí byť o rozlíšení, ako skôr o možnosti fotiť do RAW, alebo veľmi kvalitného JPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...