Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Určite tam je, ale nič tragického. V takomto rozsahu sa dá ľahko korigovať. Ak je to teda výrez 1:1. Mäkká kresba je väčší problém, vidieť ju na perí, ktoré sa zlieva. Ale tiež nič, s čím by sa nedalo žiť, hlavne ak sa jedná o fotky na web, alebo domáce pozeranie..

 

post-957-0-48104800-1456659858_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
Návštěvník YPO

 cetl jsem, ze ta jejich 2kova 35tka je hodne dobra...

zatím to vypadá, že jo :) .... při nákupech foto krámů se řídím radami jednoho místního fotografa ..... intuicí, pak tím co z toho skutečně vyleze a dokážu to nějak pro sebe amatérský vyhodnotit .... zatím jsem spokojený a zoom sklo odkráčelo do skříně .... asi navěky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Potřebuju radu..mám cca rok sony rx100 a jsem tak nějak spokojený, ale furt mě to táhne k zrcadlu, má smysl něco z toho základu? Nebo třeba směnit rx100 za zrcadlo od nikonu/canonu? Tele ani macro nechci, stejně tam zůstane ten původní objektiv..takže zoom neřeším. Rád bych tam pak hodil polarizák a UV filtr..tady to nejde.

Fotím primárně přírodu, hodinky a děti, které se neustále hýbou..takže něco rychlého by se šiklo.

 

přemýšlím jestli mě nebude při kupě krámů co s sebou tahám s prckem tížit to zrcadlo víc než je zdrávo

Upraveno uživatelem tenge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nejsem jisty, jestli by sis nejak extra pomohl pri prechodu na zrcadlo, kdyz rikas, ze bys tam nechal setak. Zrcadlo ma spoustu vyhod (ale i spoustu nevyhod). Nicmene tou asi nejvetsi vyhodou je, ze si muzs vymenit objektiv. Na prirodu potrebujes spis sirokac, kde ti tolik na svetelnosti nezalezi, protoze to stejne postavis na stativ na clonu 8-12, at to mas co nejvic ostry. Na deti a sport bych to videl spis na nejakou svetelnejsi 50, kde ti naopak o svetelnost jde hodne.

Ber to prosim jako muj soukromy laicky nazor. Mozna ti lepsi a zapalenejsi fotografove poradi jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych tam pak hodil polarizák a UV filtr..tady to nejde.

Fotím primárně přírodu, hodinky a děti, které se neustále hýbou..

Prinos pro prirodu a hodinky bude asi minimalni. Pro foceni deti by mohl byt prinosem rychlejsi AF, ovsem to bude trosku zabijet nesvetelne setove sklo.

Osobne souhlasim s nazorem, ze pokud zrcadlo, tak rovnou pocitat s investici do nejakeho svetelneho skla. Pak teprve ponese zrcadlovka opravdove ovoce.

Jiste, i se setovym objektivem ma par vyhod, ale je otazka, zda to v takovem pripade dokaze prevazit nevyhody ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nevidím skoro žádné čudle, jak se nastavuje - přes dotykáč v menu???

Myslim ze to bude na hlavni obrazovce - mel jsem to tak na 70D Canonu a je to velmi rychle. Kdyz jsem pak presel na 6D tak mi to docela chybelo.

Ted mam analog a uz me to netrapi vubec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...