Jump to content

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..

Recommended Posts

Ricoh Quietly Launches the GR IIIx with New 40mm Equivalent Lens

Myslim ze na tohle cekalo spousta lidi roky a roky od prvniho predstaveni GR ve 2013... a cekalo se ze s GR II ve 2015 by Ricoh mohl nabidnout i variantu 35-40mm ekvivalent...nestalo se tak. Priznam se, ze to byl duvod proc jsem GR nikdy v minulosti nekoupil.

Otazka je jestli uz ted nejde Ricoh s krizkem po funuse. 

Ja nakonec v te dobe poridil m43 + panasonic 20mm (40mm) F1.7 k plne spokojenosti. Ale dneska fotak lezi stejne min 3 roky v batohu, neni cas :(  Nicmene me Ricoh potesil a kdo vi, dovedu si predstavit ze si GR IIIx jako hracku za par let koupim. 

Ten panasonic 20/1.7 byl celý z plastu, měl děsně pomalé ostrení, na e-pl5 byl v šeru kvůli bandingu nepoužitelný každý druhý snímek, ale ta ostrost fotek byla nepřekonatelná. Nikdy jsem pak už neměl tak ostrý objektiv. S láskou vzpomínám a jdu prozkoumat ten IIIx..

Kloubik, ja uz se na nej tesim... Mam I a II, nemel sem duvod prejit na III, ale tech 40mm me laka. Stejně mam na starem kinofilmovem Canonu. Po 28mm me oblibene ohnisko. I pres tu nesmysl cenu do nej jdu az bude na shopech. 

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ahoj, z donucení (sám sebou) potřebuju dělat nějaký "produktový fotky". V mém podání bych to spíš nazval jako focení věcí. Nasměrujete mě někdo co pořídit, aby to aspoň trochu fungovalo? Z úvodu jistě chápete, že v tomto směru jsem amatér. Nechci do toho vrazit takřka "nic", protože nevím jak bude vypadat výstup. Takže opravdu základ na focení a natáčení jednoduchých věcí pro náš eshop, blog a soc.sítě v oboru stavebnic, her, hraček a pod. Bez žádných profi ambicí. Potřebuju si zajišťovat takovou tu "samoreklamu" a povědomí publika (za klasické reklamní práce platím jiným 😉 ). Foťák neřeším- myslím, že si vystačím s tím co mám doma k dispozici ( Nikon7000, &7, případně Iphone). Řeším asi primárně světlo (záblesky nebo permanentní), a místo na focení (fotostůl??). Samozřejmě to můžete brát i jako poptávku na vaše zbytečný krámy co máte doma 😉 

• 1 month later...

Pánové (a dámy),

na doporučení kolegy si dovoluji přesunout svůj dotaz sem 🙂

Mohl by mi někdo pomoci s dárkem pro blízkého známého s následujícími parametry:

• Nový set digitální zrcadlovky s preferencí zn. Nikon, resp. Canon
  • Cena cca 38-40 tis Kč
  • Součástí setu by mělo být tělo, základní objektiv a teleobjektiv  
  • Spíše pro začínajícího fotografa a ideálně nějaká zajímavá nabídka 

Vůbec se v tom nevyznám, má to být společný dárek k Vánocům, prosím o nějaké konkrétní návrhy, ideálně s odkazem 🙂 

Předem moc děkuju

Vôbec by som sa neštítil kúpiť toto:

https://www.megapixel.cz/canon-eos-90d-18-135-mm-is-usm

Objektív v sete je veľmi dobrý, výborný rozsah, minimálne na začiatok bude určite fajn. Mám ho a nič mu nechýba. Ozajstné tele si známy kúpi keď zistí, že ho naozaj potrebuje. Na sadu je cashback, tak bude mať základ.