Přejít na obsah

NIGHTSHOTS


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Teď jsem trochu v rozpacích, jestli jsem nezpůsobil nějaký zbytečný problém... ale jinak, protože jsem to způsobil, tak to samozřejmě klidně udělám, ale tu původní fotku v plném rozlišení nemám, tak pokud bys měl Davide zájem, a nechceš se s tím sám crcat, tak mi ji pošli do SZ a já Ti ji vrátím hotovou, pak s ní nalož jak chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 40 minutami, prischera napsal:

Nevidim zadny ve vymene, kompozicne je opravdu lepsi. Akorat bohuzel tyhle lumi fotky bohuzel v tisku vypadaji hur nez na monitoru. To svetlo tak chybi. Do kalendare jsou obecne lepsi zivejsi barevne fotky. Ale samozrejme vymenu udelam. Jen poprosim o upravenou fotku v plne kvalite.

Super, já díky, budu jenom rád, pokud to není problém.

před 1 minutou, JR_2010 napsal:

Teď jsem trochu v rozpacích, jestli jsem nezpůsobil nějaký zbytečný problém... ale jinak, protože jsem to způsobil, tak to samozřejmě klidně udělám, ale tu původní fotku v plném rozlišení nemám, tak pokud bys měl Davide zájem, a nechceš se s tím sám crcat, tak mi ji pošli do SZ a já Ti ji vrátím hotovou, pak s ní nalož jak chceš.

Ne, vůbec nic jsi nezpůsobil :) ... v klidku. Hele, já se spojím s Michalem a podle toho se rozhodneme. Děkuji za spolupráci a v případě potřeby bych Ti napsal, jinak si s tím zkusíme poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)

Já si ho asi taky poprvé koupím i když naše společná spolupráce už se tam objevila i minule, nicméně teď do něj půjdu. I tak je galerie bohatá na fotky, takže i když to nevyjde nám (máme tam čtyři adepty), určitě bude na co koukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Asi bude záležet na tom, jakou má pozorovatel dominantní stranu. Pravák: levák kupříkladu. A taky na tom, co je ta větší hmota, jestli je míněna světelně nebo obecně fyzicky. Temný Měsíc vs. zářící hodinky, co je větší? Mně osobně se líbí ta horní kompozice víc, ale proč vlastně, nemohu vysvětlit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, morbo napsal:

S dovolením využiju téhle diskuse a zeptám se na něco, o čem už delší dobu dumám, mám to jenom já, nebo je to nějaký všeobecně přijatý konsenzus, že "větší hmota" působí expozičně líp, když je vlevo?

OMG_L.jpg.ec4403f1cf64758ea9e5e91af1da7188.jpg

OMG_R.jpg.20e94a657f9b3cb8b4197bb28f2cff42.jpg

Je to zlaty rez 😉 zkus neco o tom precist jakoze kompozice - zlaty rez 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, moralles napsal:

Je to zlaty rez 😉 zkus neco o tom precist jakoze kompozice - zlaty rez 

Hmm, tak zlaty rez je pomer ... kompozicia vyuziva zlaty rez, ale kludne moze byt centralna atd.

Ohladom tej hmoty, zalezi na pomeroch, "kompozicii", nemam problem ani s umiestnenim vpravo a v tomto pripade mi orientacia cifernika doprava pripada lepsia, kedze v nasich zemepisnych sirkach je tradicna orientacia "z lava do prava", vpravo su vsetky plusove hodnoty na osi, proste podvedomie, ze doprava nahor je to "super" 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@morbo V klasických knížkách o focení se dočteš právě o "přirozeném čtení fotky", při kterém by se mělo těžiště hlavního motivu (což jsou zde evidentně hodinky) nacházet spíš "na konci příběhu" (pro nás zlé imperialistické evropany: rozkoukávat se začneš vlevo nahoře a vyvrcholení zápletky očekáváš spíš vpravo dole od středu) - a "hlavní hrdina" by se měl pokud možno "koukat do scény" - tj. přesně tak jak to máš na tom "zrcadlovém" snímku, který je (až na to zrcadlení, kterého jsem si všimnul až teď ^_^) IMHO kompozičně dokonalý :notworthy:

Co se zlatého řezu týče, ten je spíš o poměrech při "komunikaci" více objektů přes střed a řeší se třeba při zachycení pohybu/napětí  - ale v podstatě i tuhle ingredienci máš protilehlými světlými plochami perfektně nadávkovanou, takže to vůbec nevypadá staticky a nudně. Mít tohle Ω na bedně, tak bych jim snad uvěřil i tu jejich profláklou lunární marketingovou omáčku... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se kompozičně taky víc líbí ta druhá fotka, ale kompozice je jedna věc a perspektiva druhá, tím, že jsou ty hodinky otočené zrcadlově, tak jsou z hlediska perspektivy v pohodě, ale to je asi tak všechno. Jinak řečeno, musely by se nafotit z druhé strany. Jen pro představu, jak by to vypadalo při správném překlopení za použití původního zdroje.

1.jpg.thumb.png.2ba89e115ec177ffd561c0b0d67607fa.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že vůbec nevím o čem mluvíte :-))), což je u mě asi lehce k pochopení.

Ale Davide musím říct, že žasnu, co s Bellsem za pomoci fotáku a PC lze vytvořit ( o úpravě od JR2010 už ani nemluvím ). Pro mě paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, McStinger napsal:

Podľa mňa je jedno, či sú hodinky vľavo, alebo vpravo. Vľavo sa nám asi viac páči preto, že väčšina z nás je zvyknutá na hodinky z tohoto pohľadu, otočenie hodiniek rovnako. Najviac ale fotke kompozične pomohol presun hodiniek ďalej od mesiaca.

No, to je otázka s tou vzdáleností...na první dobrou máš pravdu, i logicky by tam měl být nějaký ten poměr jakési nadřazenosti objektů z hlediska přirozenosti, ale...jde primárně o fotku do kalendáře, dominantní jsou hodinky a ta fotka bude relativně malá, tak by měla být víc vyplněná, aby to nebyl jen shluk fleků a potom se na to dá dívat i s přihlédnutím k té luminiscenci, tedy kdy světlo hodinek dopadá na měsíc a tam ta vzdálenost taky působí méně věrohodně. Ale to jsou jen takový filozofický plky...na konec jsem to právě trochu zvětšil a přiblížil.

2.1.thumb.jpg.23e2077b2b1b7250465e14257ff84157.jpg 

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JR_2010 Môj komentár bol k pôvodným dvom zrkadlovým fotkám a zakomponovaní hodiniek. Ich zväčšenie si samozrejme vyžaduje znovu priblíženie, ale na poslednej fotke si pýtajú ísť kúsok nižšie. IMHO.

edit: samozrejme už človek hľadá hovno v šľahačke, to len aby reč nestála.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...