Jump to content

NIGHTSHOTS

Guest Kamil

Recommended Posts

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Když se to pořádně nasvítí...        

hrátky s komaktem a světlem

Tohle se asi nepočítá, že jo? Ale je to taky najtšot.

před 8 hodinami, morbo napsal:

@nooski Říkám, že takhle přesně to má vypadat, když se do toho vloží někdo šikovnej, super.

Rozhodně nejlepší noční fotka lumi v rozbouřeným talířku, co sem kdy viděl.

Souhlasím, moc povedené.

Pánově děkuji  za slova chvály. Jsem rád, že se toto nízkorozpočtové focení líbí 🙂

Dneska budu otravovat poněkud jinými fotkami a sice srovnávačkou lumi různých hodinek.

Focená sestava v celé své kráse - jako vždy mi příšerně letí horizont a začínám si myslet že buď jsem úplně vadný nebo mám něco s fotákem, protože jsem vše rovnal podle značek v hledáčku... Směska je to různorodá, ale reprezentující široké spektrum hodinek.

5TwWVGl.jpg

Záběr ihned po nasvícení s popisky. Předem upozorňuji, že nastavení foťáku je jedna věc a lidské tělo ve své nedokonalosti věc druhá. Hodinky se pro oko zdají v reálném světě mnohem svítivější nicméně pro porovnání lumi jsou fotky lépe vypovídající.

yZcJVII.jpg

Po minutě

EjKEKYI.jpg

Po 2 minutách

bYwqIte.jpg

Po 3 minutách

77qmADA.jpg

Po 4 minutách

TXUqIAx.jpg

Po cca 10 minutách

VDdeX1R.jpg

Ze srovnání po náhledu fotek (opět připomínám, že v reálu člověk hodinky vnímal jako mnohem jasnější a odečet času nečinil problém ani u jedněch) vyvozuju nálsedující. SKX neskutečně rychle ztrácejí svit. Není problém je večer nasvítit a ráno pohodlně odečíst čas, ale ten pokles je viditelný i pouhým okem. Otázka je, jak moc má vliv i stáří, protože je mám od roku 2014. Želvy považuji za etalon v mé sbírce. Svítí parádně a dlouho, ale na poseldní fotce to tak nevypadá. Laco po nasvícení ozáří nejbližší okolí neuvěřitelným množstvím světla i přes to, že jsou to nejstarší hodinky pořízené v roce 2013. Ta plocha lumi je neskutečná. Byl jsem zvědav na Citizeny, které po nasvícení nikterak neoslní výkonem, ale modrá lumi evidentně vydrží dlouho. Překvapením jsou pro mě i Orient Kamasu, které nedisponují tak velkou lumi plochou, ale ručky přesvítí i želvy! Dvoje pětky jsou spíše pro srovnání. SNXS79 jsou vzhledem k použití velice slušné a pseudopotáky SNZH57 mají sice celkem silně svítící ručičky, ale indexy naprosto zanikají.

Tohle je paráda. U fotek tohohle typu mi vadí, pokud je lumi přepálená. Ale tady má krásnou sytou barvu.

Potápky (ať už ty certifikované nebo ty s 200m vodotěsností), musí kromě snášení tělo zdrcujících hloubek i pěkně svítit. Tyto dva kousky plní obě očekávání s přehledem a tak jsem se s nimi mohl bez obav pustit do hloubek sklenice na martini naplněné jemně perlivou magnésií.

Želvy jsou v tomto matadorem a v minerálce si již zaplavaly.

RaEqrgo.jpg

Zelená japonská barakuda září do temnot svými ostrými zuby a ručičkami. Lumi je srovnatelná s želvama, jen té plochy je o něco méně.

co3FPiZ.jpg

Já mám ty noční fotky stejně nejraději 🙂 

Bulovy, které bohužel svítí dost bídně

i4IqCvP.jpg

A solární potápky od Citizenu. Modrá lumi a opět jedna nelehká makro fotka.

6jBOK1I.jpg

@5etter: já bych rád měl venkovní fotky s romantickým západem slunce, ale tahat foťák ven někam na kopec k radaru se mi nechce a mobilem neumím vyfotit vůbec nic.

Kamasu pod drobnohledem

lLsMviq.jpg

@5etterno těším se na své čínské tuňáky, dle všeho mají svítit jak divá sviňa a to já rád 🙂

Já dnes přihodím lehké lumi fotky hodinek z cenové sféry mi běžně velmi vzdálené

30ks limitka k výročí Koscomu od Union Glashütte

3zIsAU2.jpg

d5Lz1nw.jpg