Přejít na obsah

kvalitní ale dostupný výrobce mechanických hodinek


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

cali: i to bych chápal, třeba 7750 (apod.) to na ruce kancelářského či domácího kliďase klidně může dokázat

ja som teda uz svoju 7750 predal ale ked som ich mal tak sa mi naopak zdalo ze vdaka efektu divokeho rotora sa natahovali zo vsetkych naochotnejsie rozhodne sa mi same od seba nezastavovali.

 

ale pravdou je ze jedinou istotou ozajstneho kancelarskeho klidasa je manualny natah a tych je na vyber nespocet vo vsetkych cenocych kategoriach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
možná mě někdo pochopí :)

 

Naprosto chápu ;)

 

Taky už mě mechanickohodinková mánie přestává bavit. Neustálé hledání "definitivních" mechanických hodinek, a následné zjišťování, že takové stejně nejsou... krátkodobé nadšení a jeho následné vyprchání a nové hledání. Po pár letech už to ztrácí smysl, a člověk si uvědomuje, že jsou na světě důležitější, zábavější a smysluplnější věci než hodinky. Hodinky mají být dobrý sluhou, nikoliv pánem. Někdy mám den, že si hodinky už ani neberu... a jde to ;)

 

edit: abych něco doporučil, tak: seiko sumo, seiko spirit, stowa antea, archimede pilot H, archimede arcadia...

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh, jak se koukám tak jsem nevědomky rozpoutal tak trošku jinou diskuzi. Každopádně díky za rady už se koukám, ale jestli ještě někoho napadne nějaký model který by mě zajímal klidně piště, btw nemusí se jednat o automaty, manuální natahování je taky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucil bych ti Tissotky PR50. Jsou kvalitni. Pred 10 lety jsem si koupil Seastar za 5000Kc. Porad je nosim, a mam je moc rad. Dokonce pri vodotesnosti 30 metru jsem s nimi plaval v mori. V te dobe jsem nevedel, ze je to na myti rukou. A vydrzeli. Tet asi se nevyrabeji. Take jsou dobre Hamiltony. Obeje jsou SWISS MADE. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto chápu ;)

 

Taky už mě mechanickohodinková mánie přestává bavit. Neustálé hledání "definitivních" mechanických hodinek, a následné zjišťování, že takové stejně nejsou... krátkodobé nadšení a jeho následné vyprchání a nové hledání. Po pár letech už to ztrácí smysl, a člověk si uvědomuje, že jsou na světě důležitější, zábavější a smysluplnější věci než hodinky. Hodinky mají být dobrý sluhou, nikoliv pánem. Někdy mám den, že si hodinky už ani neberu... a jde to ;)

 

edit: abych něco doporučil, tak: seiko sumo, seiko spirit, stowa antea, archimede pilot H, archimede arcadia...

 

 

Amen....

 

Jo a tomu spolku poučených (Maras, Tyfo) chlapci zlatí... nacpěte mě až po okraj informacemi o hodinkách, budu za to velmi rád, ale prosím ušetřete mě Vašich eticko - finančních úvah. S odpuštěním vám je hovno po tom, kdo kolik peněz do hodinek vrazil, vrazí nebo bude vrážet.

Nechci říct, že mě YPO někdy svými názory na hodinky nezvedne na židli, ale tohle personifikované mudrování přes klávesnici mi spolehlivě zvedá tlak ještě silněji. Až přestnae být YPO v kursu, protože má jen quartzky ;) tak si začnete otírat hubu třeba o Oniona (protože je asi zmlsaný a divnej tím, že má doma kupu B-Uhren) (cibule promiň) a potom ....

 

Nevím, kdo chytrý řekl... " Napadej myšlenku, ne člověka" ... vehementně se za to přimlouvám

 

 

2Maras - mrkni se na gnomonwatches.com, tam bys mohl mít inspiraci

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
pockaj, ak to spravne chapem tvrdis ze automaty sa ti plnym natiahnutim potom beznym nosenim a odkladanim na noc casom same zastavuju? tomu neverim

jo - většinou to tak je, ale ber v potaz, že je nenosím od 07:00 do 22:00 - někdy si je natáhnu v 11:00 a v 15:00 už jsou dole a někdy je mám celý den - pro ostatní: někdy stojí třeba až ve čtvrtek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...už mě nebaví být oběť nějakého stroje o který musím pečovat

vím, že to zní naprosto šíleně, ale možná mě někdo pochopí :)

 

Chápu to :) Dokonce uvažuji o Breitling Chrono Colt se SuperQuartzem,

jediné co mě na tom odrazuje je výměna baterie každé dva roky, kvůli které

bych se musel vydat do Prahy - u nás v Brně bych si s tím k Hanákovi netroufnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Chápu to :) Dokonce uvažuji o Breitling Chrono Colt se SuperQuartzem,

... proto jsem sáhl po mrakodrapových omegách - jsou to sice provařené bondovky, ale dám si je na stůl, budu je pár dní pozorovat a uvidíme :) ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto chápu ;)

 

Taky už mě mechanickohodinková mánie přestává bavit. Neustálé hledání "definitivních" mechanických hodinek, a následné zjišťování, že takové stejně nejsou... krátkodobé nadšení a jeho následné vyprchání a nové hledání. Po pár letech už to ztrácí smysl, a člověk si uvědomuje, že jsou na světě důležitější, zábavější a smysluplnější věci než hodinky. Hodinky mají být dobrý sluhou, nikoliv pánem. Někdy mám den, že si hodinky už ani neberu... a jde to ;)

 

edit: abych něco doporučil, tak: seiko sumo, seiko spirit, stowa antea, archimede pilot H, archimede arcadia...

 

Lenze vy zabudate na to, ze proste tento chalan bude mat hodinky jedny a ked bude mat automaty, bude ich nosit denne, takze nemyslim ze mu zastanu.

 

YPO: ty mas hodiniek vela, takze jasne ze ti v stredu stoja. Ja mam hodinky jedny. Od Jula2008 mi nezastali ANI raz. Proste ich nosim kazdy den a nemam s tym problem.

 

Povedal by som ze ta mania vas prestava bavit, lebo mate hodiniek viacero. Ja mam moje 9 mesiacov a hoci sledujem co sa deje medzi hodinkami, stale sa mojich neviem nabazit, je mi jedno aka je znacka, proste sa mi stale pacia a nemam potrebu hladat nejake druhe.

 

Ale zas, kazdy sme iny a tazko to posudzovat, lebo mame rozdielne moralne hodnoty, ale aj socialne zazemie. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
Lenze vy zabudate na to, ze proste tento chalan bude mat hodinky jedny...

 

Ja mam moje 9 mesiacov a hoci sledujem co sa deje medzi hodinkami, stale sa mojich neviem nabazit, je mi jedno aka je znacka, proste sa mi stale pacia a nemam potrebu hladat nejake druhe.

 

Pokud se někomu podaří napoprvé si koupit ty správné mechanické hodinky, se kterými je pak léta spokojen, tak mu gratuluji ;) Mně se to nepovedlo. To v "předmechanickém" období jsem většinou léta nosil jedny quartzové hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...