Přejít na obsah

Škráblé minerální sklíčko


Doporučené příspěvky

Půjde tím rozleštit i jemné škrábance na minerálním skle? Zkoušeli jste to někdo?

 

Ještě jsem to nezkoušel, ale chystám se. Podle mě, když to rozleští safír za hodinu a půl, tak minerál musí bejt za 20 minut jak novej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si myslím taky, ale šlo mi spíš o to, jestli minerál není na tu pastu moc měkký a nebude potom poškrábaný (matný). Asi to je blbost že?

 

No kdyby se náhodou poškrábal (což si nemyslim), tak by přišla na řadu ta půlmikronová. Ta už nemůže poškrábat snad nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokračování, tentokráte na minerálu. Tohle byly hodinky, kvůli kterejm jsem se dostal na chronomag. Koupil jsem si tyhle za tenkrát strašný peníze 7k, a tahal jsem je všude a dost rasil. Tak jsem přišel sem a hledal něco na lítačku a dopadlo to tak jak to dopadlo.

Minerální sklíčko je dost poškrábaný, takže nemá cenu se zaměřovat na jedno konkrétní místo a drhnu to celý. Jelikož jsem marod a po dvaceti minutách jsem spocenej jak myš, tak na už dneska prdim a bude to na etapy. Každopádně po tý chvíli jemný škrábance zmizely, ale ta spousta ďůlků zůstává.

Pokračování až mi bude líp.

post-8501-1276888194,94.jpg

post-8501-1276888250,23.jpg

post-8501-1276888270,74.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo, závěr takovej, že minerál vyleštit jde. Chce to čas a sílu, ale jde to. Dle mého názoru s Dremlem by to šlo jedna radost. Ručně jsem se zbavil jemnejch škrábanců, důlky zůstaly. Hrozně špatně se to fotí, jelikož je to opravdu miniaturní.

post-8501-1276938726,34.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak jsem se pokusil leštit minerální sklíčko Horheho růžovou diamantovou pastou hrubosti 2,5. Zvolil jsem brutálně poškrábané sklo Orientů s hlubokými vrypy, které bylo na odpis (výměnu), ale dovolím si tvrdit, že kdyby bylo plastové, tak bych ho Tempem nebo Silichromem nějak vyleštil. Pracoval jsem na několik etap a zkoušel různé postupy.

První pokus byl hadr, něco na způsob jelenice, a prst. Po asi tak dvou hodinách leštění jsem usoudil, že na tom nechci nechat ruce, a musím změnit technologický postup. Za tu dobu zmizely jemné vlasové škrábance, ale jen ty moc jemné.

I přitvrdil jsem, tentokrát to byl dřevěný klacík, konkrétně půlka kolíčku na prádlo, čímž jsem třel pastu po skle, protože mě už bolel prst. To trvalo asi hodinu, poté jsem zjistil, že téměř žádná změna.

Přitvrdil jsem ještě víc, třel jsem dál pastu po skle kovovým dýnkem od starých hodinek. Po delším čase a minimálním výsledku jsem rozhodl, že takto to nepůjde.

Zvážil jsem jinou cestu, a to že sklo něčím hrubě opracuji a nakonec vyleštím tou pastou. Napadl mě brusný papír. Nějaký jsem doma našel, hrubost teď nevím, nicméně to sklo vůbec nebral. Asi jsem měl blbej papír, sklo bylo tvrdší.

Následně jsem vzal brousek na nože (byl to takový ten kámen ve tvaru menší cihly) a tím to sklo vzal. Ten sklo bral, ale zůstalo matné. Potom jsem leštil pastou a klacíkem. Asi dvě hodiny, pak jsem toho nechal, a ještě pokračoval další den další skoro dvě hodiny. Mat ustoupil, ale povrch skla se mi jeví dost nerovný, protože kde byly hlubší vrypy, tam jsem tím brouskem víc přitlačil. Tedy k ideálu daleko. Tady jsem skončil.

Závěr - dle mého problém v tom, že tato hrubost pasty je nedostatečná. Kdyby někdo znal hrubost např. Silichromu, který je určitě hrubší než můj vzorek, a použil diamantovou pastu této hrubosti, myslím že postup by byl mnohem rychlejší. Ještě většímu urychlení by pomohlo předchozí zabroušení vrypů vhodným brusným papírem, který jsem neměl, a potom vyleštit pastou větší hrubosti, než jsem měl.

Potom jsem pastu použil ještě na přeleštění skla hardlex Seiko, kde byly pouze vlasové škrábance, a tyto jsem pomocí hadříku a pasty zcela odstranil.

Nakonec chci tímto poděkovat Horhemu za poskytnutí vzorku diamantové pasty na můj pokus. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Prosím kde jsi koupil ty pasty tak le :smile_anim: vně? Já viděl všechno kolem 4 stovek.

Tady jsou zlevněné diamantové pasty 10g s normální koncentrací po 100,00KČ na dobírku.

 

Na hluboké škrábance u minerálního sklíčka, jsem před leštěním použil diamantovou pastu

za 100,00KČ s hrubosti 60/40 a koncentrací 20% zde.Výsledek předčil mé očekávaní. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tady jsou zlevněné diamantové pasty 10g s normální koncentrací po 100,00KČ na dobírku.

 

Na hluboké škrábance u minerálního sklíčka, jsem před leštěním použil diamantovou pastu

za 100,00KČ s hrubosti 60/40 a koncentrací 20% zde.Výsledek předčil mé očekávaní. :smile_anim:

 

mám dotaz na hluboké škrábance do minerálu použít tuhle pastu a pak jakou? aby to bylo od začátku do konce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz na hluboké škrábance do minerálu použít tuhle pastu a pak jakou? aby to bylo od začátku do konce.

 

Jako druhou, na předleštění jsem použil diamantovou pastu 4/10 a nakonec lešticí pastu 3/2.

Čím více past a přechodů zrn od největšího po nejmenší použiješ, tím méně se nedřeš a kvalita vyleštěného skla bude lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já si nechal vecpat 0,2 mikronu, leštím už dvě hodiny a nic :suicide_anim: Zítra půjdu pro 2, nebo 2,5... :wallbash:

 

Ta 0.2 bude úplně napytel. S 0.5 leštim pouzdra, páč 2.5 mikronu pouzdro naopak poškrábe a 2.5 mám na sklíčko, kde je pro změnu 0.5 úplně bezmocná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 0.2 bude úplně napytel. S 0.5 leštim pouzdra, páč 2.5 mikronu pouzdro naopak poškrábe a 2.5 mám na sklíčko, kde je pro změnu 0.5 úplně bezmocná.

 

No jo, já si tady o tom četl, ale kdo si to má všechno pamatovat... Byl jsem na další výpravě po Bombaji - tentokrát Bazaar se zlatem a drahým kamením... No a náhodou jsem v ulici vedle, co byla souběžně s tou plnou zlatnictví objevil spoustu krámků s vybavením pro ty zlatníky. Vzpoměl si na škrábanec na sklíčku, vysvětluji, že potřebuji diamantovou pastu na vyleštění toho škrábance, navíc mu to ukazuju. Tvrdil, že tahle je na sklo nejlepší, tak jsem mu věřil...

 

Ufff.. aspoň na pouzdro je OK, hned jsem to na dýnku Monster zkusil a funguje :smile_anim:

 

Edit - doplnění

Upraveno uživatelem funf5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Omlouvám se za znovuotevření tématu ale má jeden dotaz- koupil jsem na aukru staré primky a chtěl bych se pokusit si je svépomocí alepsoň trochu zrenovovat- které pasty jsou lepší- ebayácké nebo ty z českého shopu? Cenově to vychází cca stejně. A myslíte, že by se pasta dala použít i na plastové sklíčko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...