Přejít na obsah

NEW BREITLING


PhoeniX

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 416
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@shewcza No to jsou mi dotazy -  že by proto aby to ve výloze i tahem víc připomínalo “Fiffani Lolex na Ojstru”? Na jednu stranu se tady brojí proti zbastlené čínské prádelně, ale styl “Jak pejsek a kočička vařili dort” (a pomíchali přitom ingredience hned z několika profláknutých modelů) je na poblití snad ještě víc než ta zapečená husí hlava. Sorry ale musel jsem - tenhle přiteplenej model je u mě něco jako Kernova facka odkazu někdejšího “chlapáckého-okřídleného” Breitlingu, kterou hodně dlouho nezkousnu :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Radek124 napsal:

@shewcza No to jsou mi dotazy -  že by proto aby to ve výloze i tahem víc připomínalo “Fiffani Lolex na Ojstru”? Na jednu stranu se tady brojí proti zbastlené čínské prádelně, ale styl “Jak pejsek a kočička vařili dort” (a pomíchali přitom ingredience hned z několika profláknutých modelů) je na poblití snad ještě víc než ta zapečená husí hlava. Sorry ale musel jsem - tenhle přiteplenej model je u mě něco jako Kernova facka odkazu někdejšího “chlapáckého-okřídleného” Breitlingu, kterou hodně dlouho nezkousnu :thumbsdown_anim:

Konečně to někdo popsal jak to taky vidím 😄 SO uměly být vždycky super hodinky, chlapský tooly. Tohle je prostě zase nedotaženej návrat k něčemu z historie. Navíc mám pocit, že u Breitlingu začíná být nepříjemně vidět, že do trojručkových hodinek nemají vlastní pořádný strojek...pořád jen ETA s 38 hod rezervou. Tady jim Tudor, IWC a Omega hodně utekly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewczaBýt to rozumně čitelná tříručka s křídlama jako na té Tvé fotce, řekl bych si “vida, pěkný Seiko za ty prachy!”. Ale ta 44mm noudejt pitomost s minutovou plácačkou na mouchy v pastelovým pidiciferníčku výše - neměl to s tou dvoubarevnou “lunetou” být spíš příští “Navitimer pro hipstery”, s ambiciózní cenovkou atakující 2 kila? 🤪

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 Já nevím, podle mě jsou nové Navitimery nejhezčí "NAV" ze všech napříč generacemi. Nové Super Chronomaty 44 s B01 nejhezčí béčka ze všech. A nové SO? Jasně, nebude to pro každého a vybral bych si jinou barevnou variantu, ale říct, že jsou hnusný bych si teda nedovolil. Za mě super letní hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolím si taky přizpět svým pohledem. berte to jako jednotlivý výkřiky do tmy, každej z nás se tu prostě rád vyventiluje 🙂

- když Kern startoval, tak byl jak puberťák co chce všechno změnit a zahájil následující programy "křídla jsou fuj", "lesklý hodinky jsou fuj", "velký hodinky jsou dvakrát fuj", "zlatý hodinky jsou půl fuj", "elektrohodinky jsou fuj", "vojenský hodinky jsou trojfuj". tohle hejtování, který jel na instáči mu nezapomenu, stejně jako plno dalších lidí. Současně s tím se rozhod, že on přinese nějakej svůj nesmrtelnej design, kterej vstoupí do historie. Jo a samozřejmě vyházíme dobrý drahý lidi a všechno zvládneme na budget.

- naštěstí po pár letech z toho zbylo jen to rozumný, tzn vyrábí i malé hodinky, ale pořád má i velké. zase se vrátil k lesklým, zde k @shewcza za ty prachy chci něco co se občas při pohybu zaleskne a ne šedé myšky. Hlavně chci něco na čem je vidět detail a snaha a práce - například kombinace brus/lesk apod tomu dává ten zážitek - viz původní vymyzelé navi8 jako protipříklad

- je podle mě dobrý, že se nakonec udržel konzervativní přístup aspoň k navi, soh a avenger. aktuální navi je prostě lehkej refresh, tak jak podle mě má být. Av je na mě dneska moc "slušnej" ale beru to jako nutný střídání detailů, prostě čas od času se mě něco líbí a něco nelíbí.

- líbí se mě, že ho trh nutí držet se dobrejch věcí (viz nový britský Aerospace)

- aktuální chronomat42 se mi nijak zvlášť nelíbí, jsou to "jen" opravdu pěkné hodinky, ale bez extra nápadu. podle mě to nemá žádnej určitej designovej nápad, prostě něco co vytvoří průměrnej grafik, neporovnatelný se StarTrackem jako produktem umělce, kterej se rodí jednou za x let. Navíc na sílu "nesmí tam být křídla". Takže žádná historie po které K touží, podle mě je na tom jen vidět jak móc chtěl. Náramek ovšem top.

- nové SO se mi líbí. SO měly za poslední dobu mnoho podob, totálně odlišnejch, takže za mě proč ne. Barevný, hravý, tak jak to od B chci. Jak dodají 46 kupuju. Zase návrat k plnějšímu cifru, nalepený lesklý indexy, složitější 3D design, ve 46 to nebudou droboučké hodinečky. Navíc předchozí 46 (blacksteel) mě přišly odfláknuté, dlouuuho jsem je zvažoval, ale připadalo mi to jako prostej zoom 44tek (přerostlý nožičky, prázdnej cifr).

- co mě vadí je to vydávání každý dva měsíce úplně nové série. Teďka nahodí šokově nový SO, předchozí edice zmizí z webu. Ještě na jaře vydal zelený 46ky. Autohodinky na podzim jak z kickstarteru. Seká to jak Baťa cvičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnímaje oba tábory musím říci, že pro mě Breitling v esenci svého DNA přestaly existovat. Možná o to raději jsem, že mám ještě pořádný B01. Co jsem zaregistroval u AD, nový B na tom není dobře ani co se kvality respektive reklamací týče. Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhled je subjektivní a uznávám oba tábory. Nebyla ta předloha těch nových SO náhodou se stopkama? Což byl ve skutečnosti důvod toho vnitřního věnce s vteřinovou stupnicí. Pak by tohle bylo jen zkopírování vzhledu, ale bez funkce. Čím víc se nad tím zamýšlím, tak mi vadí absence jejich strojku - v tý třídě toolových hodinek za +- kilo je dneska hodně našlapáno a Breitling je tu dost pozadu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zaslechl zvěsti, že čekají, až vyprší patentová ochrana na ty křemíkové součástky (což by mělo být snad v horizontu 1-2 let) a plus mínus k tomu se snaží udělat i nějaký strojek. Ale jak říkám, jsou to jen zvěsti. 

Jinak co se týče toho Tudoráckého strojku, tak už jsem to tady někde nedávno psal - co si pamatuju, tak když ho dali do SOH, tak šla cena nahoru jenom minimálně. Zato tloušťka hodinek šla nahoru docela výrazně :) 

A do třetice - mně se třeba předchozí SO vůbec nelíbily, tyhle mi přijdou o hodně hezčí. Takové ty entry-level divery jsou všude takové veselé letní hodinky (Aquaracery, bondovky, Aquisy, ...). Kdo chce něco echt Breitling, tak má pořád Endurance a Avengery. IWC nechá vzhled být, inovuje strojek a zase všichni p**ujou, že na tu řadu serou a vůbec ji neupdatujou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 14. 8. 2022 v 10:05, Radek Cigi napsal:

Nové SuperOceany 44 s tyrkysovým ciferníkem - pěkné zobrazení na slunci...

 

Au, upřímně jsem dlouhou dobu neviděl nic tak strašidelného....proč? 😪 Ještě bych si vybral nějaké ty plasťáky na sport, ale jinak nabídka pro můj styl chřadne, stejně tak jako třeba již několik let IWC. Se vůbec nedivím že na Roulexky za ty prachy jsou několikaleté pořadníky 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych uvést na pravou míru můj příspěvek s videem na YT - jak jsem napsal, na tom videu jsou ty hodinky dobře vidět, toť vše. Naprosto nic nemám proti tyrkysové barvě jako takové (módní Tiffany...), ale Breitling SuperOcean se podle mě mění z ikonických tool hodinek na nějakou hračku. Možná tam je historický základ, ale u určitých modelů a u určitých značek nepovažuji za šťastně vracet se k dizajnu z 50-tých let... Lehká evoluce by jim prospěla mnohem víc - viz třeba Planet Ocean od Omegy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Za mě nový SO taky fajn. A to nejsem žádný zarytý fanda Breitlingu. 

+ Co se mi hrozně líbilo - kompaktnost, výška, spona s mikro regulací. Celkově se mi ten nový design líbí – ta minutový ručička.. no, nevím! Na druhou stranu pro mě snesitelnější než “lopatička” u SOH. Absence data mi nevadí. Pro mě jedno velké plus. Než, aby bylo datum hnusně udělané, ať tam není vůbec!

 

- co se mi líbilo méně..Cena za Sellitu a rezervu nátahu. Kdyby stály  70-90czk na tahu, 42mm, asi bych neváhal. 

C225B281-2EB5-4856-93D8-3089EE863D42.jpeg

Upraveno uživatelem tomina666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 9. 2022 v 11:59, tomina666 napsal:

Za mě nový SO taky fajn. A to nejsem žádný zarytý fanda Breitlingu. 

+ Co se mi hrozně líbilo - kompaktnost, výška, spona s mikro regulací. Celkově se mi ten nový design líbí – ta minutový ručička.. no, nevím! Na druhou stranu pro mě snesitelnější než “lopatička” u SOH. Absence data mi nevadí. Pro mě jedno velké plus. Než, aby bylo datum hnusně udělané, ať tam není vůbec!

 

- co se mi líbilo méně..Cena za Sellitu a rezervu nátahu. Kdyby stály  70-90czk na tahu, 42mm, asi bych neváhal. 

C225B281-2EB5-4856-93D8-3089EE863D42.jpeg

No, ale vypadají ma té tvojí ruce dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...